#2
heh, klasyk trzeba rzec!
singiel w oparciu o totalnie oldschoolowe komponenty - ramę, amor, korby....
aby całość ładnie wizualnie grała przydały by się zdecydowanie cantilevery - te puste wieszaki w widelcu i ramie trochę straszą Znając Ciebie podziałasz z tym ;-)
no i ta kiera - koniec lat 90, wersja dla hard corowców - zobaczcie na usztywnienie wewnątrz!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
skolioza pisze:no i ta kiera - koniec lat 90, wersja dla hard corowców - zobaczcie na usztywnienie wewnątrz!
faktycznie wzmocnienie po byku! ciekawe czy tylko na koncowkach pod rogi czy na calej dlugosci?

-canti wygladalyby fajniej

-szkoda troche tego pieknego widelca do "ciorania"

@RYGY
->bezproblemowo udalo Ci sie napiac lancuch??? (bedzie sie pewnie rozciagal, wiec pewnie z czasem jednak jakas rolka/stara rd stanie sie koniecznoscia...?)
Obrazek

#9
zdecydowanie łańcuch będzie zmieniony - ten obecny to jakiś paść za naście złotych. ale jak na razie jeździ :)
Canty już są zamówione a widelec kosztował 50 zł więc nie tak szkoda a super wygląda - generalnie był tańszy od jakiegoś zwykłego sztywniaka. A poza tym nie każdy chce robić z części retro muzeum - po prostu cieszyć się z ich używania.
Ekspertem od szczegółów jest Skolioza - zresztą wiele zasługi w każdy mój rower leży po jego stronie a i motywacji nie brak - ale on i tak pije paliwo lotnicze na podjazdach :P:P:P ale to każdy wie

#10
aha czym się różni łańcuch 1/8'' od 3/32'' ? wiadomo - rozmiarem, ale jak to się ma do używania ich z napędem taki jak mój - czyli normalnym standardem.

#11
rygy pisze:. A poza tym nie każdy chce robić z części retro muzeum - po prostu cieszyć się z ich używania.
mnie czasem serce się kraja jak przychodzi do założenia nowej, dwudziestoletniej części - wiem że drugiej mogę już nie trafić (pal tu sześć Unishocka których było 40, czy piasty XC Pro których też gość miał ileś - ale takie jednostkowe strzały jak np moje klamko-thumby Mountain LX trafiają się raz, i wątpię abym je kiedyś zamontował)
rygy pisze: Ekspertem od szczegółów jest Skolioza - zresztą wiele zasługi w każdy mój rower leży po jego stronie a i motywacji nie brak
nie przesadzaj - może troszkę Cię wkręciłem w kolarstwo (niekoniecznie retro), ale obecna walka ze sprzętem to Twoje i tylko Twoje dzieło
rygy pisze: on i tak pije paliwo lotnicze na podjazdach :P:P:P ale to każdy wie
terefere - wysokich oktanów nie ma na listach substancji niedozwolonych :-P

Rygy jak założysz już te kanty to mam nadzieję że je nam pokażesz ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#12
I to jest olśnienie już wiem do czego wykorzystam swojego Unishocka. A co do slicka i amortyzatora to ten zestaw pod względem estetyki idealnie mi pasuje idealnie mi pasuje (wiadomo o gustach się nie dyskutuje)
Pedałuje byle dalej....

#14
wszystko w swoim czasie...Pokaże tylko zmajstruje jakąś ramę scotta co wcale nie jest takie łatwe. Unishocka mam z tego samego źródła co wy więc nie widzę sensu pokazywania go bez odpowiedniego uzupełnienia. A jest taki fajny biały aż żal zakładać.
Pozdrawiam Anioł
Pedałuje byle dalej....

#17
fajny ten rowerek ,miałem okazje oblukać kiedyś koło bramy floriańskiej
całkiem zgrabny .. i mostek bodaj system był zmieniony -na +
chociaż ten unishock pracuje marnie ;) wolałbym sztywny wideł ,chociaż ten przynajmniej wygląda