#7
Przede wszystkim bardzo dziękuję Szopiemu za zgłoszenie kandydatury na rower roku. Lubię brać udział w tym konkursie, to dla mnie nieodzowna część bycia członkiem forum. Z dumą, zatem prezentuję mojego Retro MTB Cargo Double Speed CILO.

rower przez znaczną część roku był moim towarzyszem dnia codziennego! Brał również udział w remoncie dachu altanki znajomych!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekczego nie zmieści opel, zmieści CILO :-)
Obrazek

Obrazek

#9
było to trochę kłopotliwe, dlatego ostatecznie na zewnątrz używanych zębatek umieściłem większe co uniemożliwiaja łańcuchowi zeskoczenie, no i dzięki temu nie muszę się jakoś bardzo biedzić z naciąganiem :-) bez tego było sporo kłopotu zwłaszcza że koło tylne to 135 a haki 130!

tutaj wersja 1x1, później była 2x1 z podobnym zabezpieczeniem:
http://pokazywarka.pl/6qwqci/

#16
no nareszcie jakis staruch z duszą , mostek troche za wysoki kąt chyba , i te osłonki na przerzutke i korbe trącą mieszczuchem na dzwony .
Te staruchy mają takie kąty widełek że jazda po terenie jest przyjemna ......
www.velotech.pl

#17
http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?p=103864#103864

4 głosy w konkursie uważam za sukces i dziękuję za nie. A w kontekście dyskusji, która się wywiązała w wątku konkursowym, sam nie wiem jak zadać moje pytanie. Co zrobić by rower był piękniejszy względnie mniej brzydki? Mam kilka pomysłów na dalszy rozwój. Ale jestem również bardzo ciekaw waszej opinii - teraz gdy nie zachodzi obawa, że w odpowiedzi na pytnie dostanę opis jakieś endofiny, mogę spytać: gdzie byście podążali?

Myślałem o takich elementach jak siodło Brookso-podobne i szerokie opony 2.3-2.4 zawsze mi się podobają takie szerokie kapcie w ramach z geo lat 80'. Największe wątpliwości mam w kwestii lakieru - obecny jest mocno zniszczony, z daleka tego bardzo nie widać, pewnie dało by się porobić poprawki ale ja się na tym nie znam. Trochę mnie inspiruje to co Adam zrobił ze swoją kuwą, choć trochę by mi szkoda było tej zieleni. Osprzętowo nie widzę potrzeby zmian raczej (to z resztą takie szczegóły mało ważne w porównaniu z zasadniczym pomysłem). Robiłem w grudniu przed sesją konkursową przymiarki z kamkami SunTour XC Pro i cantami Diacompe ale mi się nie poodobało. Generalnie jestem otwarty na pomysły

łosprzęt to jest taki:
http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?t=5871
a fd szosowe Suntour również, "popychane pancerzykiem", stąd zipy na ramie

Re: zielone cilo

#20
joł,

coś będę robić z rowerem tym. kilka pomysłów mam. E-bike ale tak by nie utracił retro stylu, silnik nie w kole ale w tylnym trójkącie, mam taki, idealnie się mieści 350W. Albo mtb rat-style (bez przesady). Albo takie w miarę zwykłe retro końca 80' ale ze zdartym lakierem i pozostawioną szczotkowaną stalą (tak jak kiedyś Adamello zrobił jakaś tam kuwaharę 28"). Różne mam pomysły liczę na wasze sugestie. Rower do niczego nie jest mi potrzebny, bardziej tak dla samego dłubania, nie mam zapału do robienia takiego wymuskanego obiektu muzealnego, no i tez materiał do tego nie jest zbyt dobry, więc raczej skłaniam się ku pewnemu złamaniu konwencji.

inspiracja:
Obrazek
https://theradavist.com/2014/01/beautif ... hred-sled/

Re: zielone cilo

#22
jak tak trochę nim pojeździłem 2 dni, to odkryłem, że chyba nic rozsądnego nie zdziałam, jakoś brak mi "iskry" do tego projektu. Inicjatywę miałem póki na nim się nie przejechałem. Odczucia z jazdy na Cilo i na Snelu są też na tyle podobne (wygrywa snel), że chyba to nie ma sensu. Jakby ktoś miał pomysł i chęć na ten rower/frame-set to niech pisze