Zaskar 2000 Zaskara

#1
To wrzuce tuatj opis mojego sprzętu. CO prawda w tym roku nie przejchecał ani jednego km ale jest w pełni sprawny.

Rama: GT Zaskar 2000 18"
Widelec: Rock Shox SID Race (okolice 2002 roku chyba). Amorek był fabrycznie czarny ale przemalowałem go na Electric Blue jak w black Boxach
Koła: Przód Spinergy Rev-X-Rock, tył Felga z ceramiką Sun (ale modelu nie pamiętam), Piasta Mavic CrossLink.
Opona tyl: Zielony Wildgripper Lite S, przód juz nowszy Maxxis Rendez bo nie było nic innego. Miałem do kompletu Wildgrippera ale już niestety sie rozpadł ze starości.
Naped: Przerzutak tył Shimano XTR, przerzutak przód Shimano LX top pull górny ciag. Korba Shimano LX hollowtech, łańcuch SRAM PC51, kaseta SRAM 9.0 W rowerze jest napec 2x9 gdzie wywalona jest zebatka 22T z korby
Stery: Cane Creek C2
Hamulce: Shimano XTR V-brake
Klamkomanetki: Shimano XTR
Mostek: Azonik ORS
Kierownica: Ritchey Force
Siodełko: San Marco Azoto (chyba ten model)
Sztyca..... tu niestety nie retro bo jaki s accent z około 2010 roku.
Robi BBB
Waga: niecałe 10kg
Do tego mam jeszcze przednie koło Mavic CrossMAX 98 z ceramiką ale SPINERGY jakoś bardziej klimatyczne.

Rower powstał w skutek 24 letniej ewolucji i zaczynał jako seryjny Timberline FS, później dostał Vałki XT w 97 roku. Pózniej doszedł amorek RST Delta Pro zamiast Quadry. w 2000 roku rama Timberline nie wytrzymała i strzeliła przy główce. Za drobną dopłatą na gwarancji dostałem ramę Zaskara. Tak rower ewoulował... różne koła... Mavis 221, Mavic 517. jakas Rigida..., klamkomanetki XTR 3x9 zaiast XT 3x8.... koła.... póxniej amorek Judy XC z 2001 roku, póżniej wymarzony SID, wymarzone Crossmax z 98 gdzie niestety tylne koło najpierw obrećz pękła przy nyplach (standard dla crossmax), bebenek piasty sie poddał.... i ostatni zakup to Spinergy.... teraz od roku czasu szukam takiego na tył. Póżniej moze korba XTR i na tym koniec..... no chyba że trafił by sie SID 97 w fajnych pieniądzach :D

Rower ma na zdjeciach platformy ale ormalnei ma zamontowane Shimano PD M785

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek



Obrazek




A tu zdjecie na Crossmax z przodu i mostkiem Ritchey i wspomnianymi spd:

Obrazek
Obrazek

Re: Zaskar 2000 Zaskara

#3
skolioza pisze:
2020-12-06, 22:06
Nie lubię korb na 4 śruby, lubię komplety zielonych miśków ale generalnie rower super!
Mnie sie właśnie mega podobają, ale marzy mi sie XTR. W i-dive mam LX'a też ale jeszcze tego na kwadrat FC-M569 i to jest korba nr 2 u mnie zaraz po XTR FC-M952. Fakt, ze są bardziej miekkie na blatach ale jakoś wygladem mi podchodzą lepiej.

Co do Misków to tak jak napisałem miałem komplet ale no nie wtrzymał przód i się rozpadł po prostu i musiałem sie ratować czyms co było. Ale moze się trafi coś do kompletu jeszcze. Niestety tego tpwaru juz nie ma na półkach jak w roku 97 gdzie szło się do sklepu z i półki brało. Dzis tzreba polować na allegro i olx czy ebay. Ostatnio tego nie robiłem bo ten rower w tym roku nie był używany. Ale na przyszły sezon jak sie nei uda znaleźć spinergy w PL to ściągam ze stanów bo tam jest sporo i zielona opona na przód mysle też sie znajdzie. także na wiosne liczę na solidny update tuatj ;)

Ale tu masz fotke na kompelcie zielonych Wildgripperów jeszcze z JUDYTa i Crossmaxem z tyłu:

Obrazek
cron