Cannondale MOTO CARBON

#1
Przedstawić chciałem moją obecną maszynkę do enduro. Na nim śmigam w góry kiedy czas i chęci pozwalają :)

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Ciekawa konstrukcja tylnego zawieszenia, damper DhxAir 5.0, w sumie 160mm skoku, przód - jak widać Domain 180mm, chciałem coś banalnego na sprężynie. Poza tym zbyt dużego wyboru pod 1.5 cala nie ma :/
W sumie szukam co jakiś czas Fox'a 36. Ori były na nich montowane, miałem kiedyś na handel takiego z UK przywiezionego (tzn. całego moto z foxem). Ewentualnie kiedyś podmianka na Totema, ale.. chyba nie,
wolę prostotę w tym przypadku.
Ponadto:
- piękne koła, niedawno wyrwałem nówki praktycznie, Crossmax Enduro;
- X0 w przewadze, na uwagę zasługują hamulce - robią robotę;
- sztyca budżetowa od KS'a, fajny patent zrobili z mocowaniem linki na dole, czyli nie pracuje razem ze sztycą podczas uginania/wyciągania;
- piękna karbonowa kiera Eastona, mostek Race Face;
- napęd 2x10, tak chciałem

.. ciężka świnia - ok 16kg, raczej ponad, nie pamiętam już.. Robili je ok 2008 roku. Ramy pękają przy tulei na głównej osi obrotu. Mam jedną pękniętą w garażu z zapasowym zawieszeniem.
No cóż, proszę o komentarze ewentualne :)

A jeszcze na koniec wygrzebałem fotkę znad morza, wziąłem go jesienią teraz niedawno.. no w sumie nadal mamy jesień.. piękna przejażdżka po klifach, no ale jemu się nudziło raczej:

Obrazek
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Cannondale MOTO CARBON

#3
skolioza pisze:
2019-12-14, 08:47
Nie widze fot
WTF? U mnie świecą pięknie, jak choinka Bożonarodzeniowa..
Może ktoś jeszcze zaglądający tu podpowie czy z fotami jest coś nie tak?
Wrzuciłem je na serwer jak wszystkie :/
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Cannondale MOTO CARBON

#4
U mnie widać zdjęcia.
A co do roweru to pisałem ci już w innym temacie, że przydałby się lefty supermax, i da się go założyć. I teraz tak:
Supermax 140 ma rurę sterową zaciskaną na śruby, można ją wymienić na 1,5 mocowaną na tulejach redukcyjnych (tak jak w innych rowerach z zaadaptowanym leftym). Nie wiem jak wygląda konstrukcja supermaxa 160, możliwe, że tak samo. Natomiast niewiadomą dla mnie jest wysokość główki ramy, zastanawiam się czy ona nie będzie przeszkodą.
Części na sprzedaż:
https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/1eZ3x/

Re: Cannondale MOTO CARBON

#5
kor pisze:
2019-12-14, 09:01
skolioza pisze:
2019-12-14, 08:47
Nie widze fot
WTF? U mnie świecą pięknie, jak choinka Bożonarodzeniowa..
Może ktoś jeszcze zaglądający tu podpowie czy z fotami jest coś nie tak?
Wrzuciłem je na serwer jak wszystkie :/
Moze się nie doczytały poprzednio - są
Na takim harpaganie mozna bez stresu poszaleć, choc przyznam że spodziewałem się trochę innej maszyny - Moto jakoś kojarzy mi się z czerwienią ramy i dwupółką o tej nazwie
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Cannondale MOTO CARBON

#6
No taki by się skojarzył:

Obrazek



..miałem takiego za młodu, to było coś. Jakbym wtedy wiedział jaki byłem głupi i go gdzieś pogoniłem ehhh :/
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Cannondale MOTO CARBON

#7
DOMAN pisze:
2019-12-14, 09:32
A co do roweru to pisałem ci już w innym temacie, że przydałby się lefty supermax, i da się go założyć. I teraz tak:
Supermax 140 ma rurę sterową zaciskaną na śruby, można ją wymienić na 1,5 mocowaną na tulejach redukcyjnych (tak jak w innych rowerach z zaadaptowanym leftym). Nie wiem jak wygląda konstrukcja supermaxa 160, możliwe, że tak samo. Natomiast niewiadomą dla mnie jest wysokość główki ramy, zastanawiam się czy ona nie będzie przeszkodą.
DOMAN: Fajny przepis, ale za dużo rąbania, dopiero co piękne koła założyłem :) jak będzie mi się mocno nudziło to pokombinuję. Ale szykuje się kolejny projekt roweru DH z e-kitem do zabawy w górach..
Kolega mnie kręci, ale może nie będę rozwijał tematu, bo to profanacja i dostanę bana :)
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Cannondale MOTO CARBON

#8
SKOLIOZA: No to racja, wybiera moocne nierówności jak lala :), jak lataliśmy w DH z kolesiami to oblatywałem parę świnek, min Norco Team DH i bliżej tematu - Gemini 900:

Obrazek



Moto daje radę dzielnie, zdecydowanie dużo lepiej czuje się w dół, ale że się uspokoiłem i rama niepewna - na duże hopy się nie czaję raczej ;) więc bujanko po lasach i kamolach głównie.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.