Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#339
hit00r II pisze:
2019-01-25, 22:45
To ty masz jakieś krzywe giry skoro wycierasz korby ...
Ja nigdy nic nie wytarłem , czy to używając SPD czy też platform.
Pedaluchy masz 540 takie jak moje więc odległość buta od korby jest wystarczająca żeby nie katować ramion.
Noski to jeszcze bym zrozumiał że to badziewie ociera ale 540 :shock: :!: :?:
Nie byliśmy na zawodach. A tam różne rzeczy się dzieją.
Lodzermensch

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#340
corrado1111 pisze:
2019-01-25, 22:48
hit00r II pisze:
2019-01-25, 22:45
To ty masz jakieś krzywe giry skoro wycierasz korby ...
Ja nigdy nic nie wytarłem , czy to używając SPD czy też platform.
Pedaluchy masz 540 takie jak moje więc odległość buta od korby jest wystarczająca żeby nie katować ramion.
Noski to jeszcze bym zrozumiał że to badziewie ociera ale 540 :shock: :!: :?:
Nie byliśmy na zawodach. A tam różne rzeczy się dzieją.
Kiedyś zdarzało mi się brać udział.
Czasami noga potrafi latać ale nie wiem ile razy trzeba się spinać żeby wytrzeć korbę ...
Dla mnie zawody to jazda z kumplem pod Odrodzenie i spinanie się na maxa kto pierwszy :lol:
Szkoda że Barcik tu nie chce zawitać ... pojechało by się tu i ówdzie.
Wyścigi na Śnieżkę czekają Bart :mrgreen:

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#345
Te osłony to akurat mają chronić przed tzw "pedal strike" czyli po naszemu przed obijaniem korby o przeszkody takie jak kamienie czy korzenie. Od ochrony przed wycieraniem to są naklejki specjalne ale przy jeździe SPD i normalnym ustawieniu bloków to raczej but nie ma kontaktu z korbą.
Ja akurat w pełni rozumiem sens założenia takiego ustrojstwa i jeśli ktoś ma dużą rotację w komponentach tak jak Bart to oprócz tego że, jeśli jest estetą, ma lepsze samopoczucie patrząc na niepoobijane korby to przy sprzedaży zadbanego sprzętu może krzyknąć za niego więcej.
Bart, zerknij czasem pod te osłonki bo lubi zbierać się tam syf i tez może zniszczyć powierzchnię korby.
GT Avalanche 2.0 '04
GT Zaskar LE '94 [90%]
MBK Voyager '93
On-One Inbred 29 '14
Niner RIP9 v2.1 29/650B+ (11-'13)

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#346
No i jeszcze dodam, że mają sens głównie w korbach karbonowych. Ocieranie z boku to już przypadłość samego ułożenia nóg, profilu korby i "zasyfienia" butów. No i zdecydowanie na zawodach postępuje znacznie szybciej niż w normalnej, nawet mocno treningowej jeździe.
U mnie wycierają się w centralnej części. Mam fabryczne grube naklejki, które powinny starczyć na jakieś 5000km.
Kiedyś jedną korbę FSA dość mocno przetarłem butem właśnie. Starło się kilka warstw włókna i robiło się niebezpieczne, bo korba była pusta w środku. Mam też korbę CODA magic, która jest centralnie przetarta na wylot i ma dziurę od (prawdopodobnie) buta.
https://www.facebook.com/evobikesycow

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#348
Adamello pisze:
2019-01-28, 10:18
Kiedyś jedną korbę FSA dość mocno przetarłem butem właśnie. Starło się kilka warstw włókna i robiło się niebezpieczne, bo korba była pusta w środku. Mam też korbę CODA magic, która jest centralnie przetarta na wylot i ma dziurę od (prawdopodobnie) buta.
Ja nie wiem jak można zrobić coś takiego żeby wytrzeć DZIURĘ w korbie :shock: :!: :?:
To co ty masz nogi jak kaczor ?
Przecież to czuć kiedy zahaczasz butem o ramię.

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#350
Piotr pisze:
2019-01-28, 23:53
ale ghówno jak zwykle .

Ja też wycieram korby, ten kto w terenie nie jeździł tylko się turlał nie wie co błoto potrafi zrobić z rowerem, a raczej krzywe nogi nie ocierają korb.
Sprzet kupuje sie po to aby go zużywać , walnijcie se na ściane korby i gitara a do lasu melexem .
Jeździłem w syfie i to nie jeden raz ... ale nigdy nie wytarłem ramienia do gołego!
Po prostu zwracałem uwagę na to jak jadę i jak zachowują się moje odnóża.
Więc nie pisz mi tutaj o używaniu.
Jeśli ktoś ma koślawe giry i nie zabezpiecza ramion to wszystko wytrze.
Znajomy miał na to sposób ... oklejał całe ramiona izolacją i to grubo na 2-3 mm.
Później korba szła do Żyda ... jako nówka nie śmigana :mrgreen:

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#351
Ja to sobie nie wyobrażam przetrzeć korbę na wylot, ale po ok. 40000km w 5 lat moje współczesne XT są lekko poocieane. Moim zdaniem zawsze się gdzieś tam w skręcie złożysz, nogę przesuniesz, korbę cofniesz i nie wyobrażam sobie by jakoś jej tam nie dotknąć nawet z właściwym ustawieniem w SPD i z prostymi girami ;-)
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#358
Bart pisze:
2019-02-02, 18:38
hit00r II pisze:byś nie miał takich problemów jak z tym szajsem
A cóż to za problem, przestań.
Dla mnie problem jest oczywisty zwłaszcza że to co masz w rowerze jest nowe.
Nie wyobrażam sobie nabyć takiego dziadostwa , które ledwo co pojeździ i już zaczynają się cyrki.
Chyba nie zamierzasz się kłócić odnośnie wyższości hamulców HOPE'a nad twoimi ?

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#360
Bart pisze:
2019-02-02, 19:06
Hamulce akurat nie są nowe, kupiłem rok temu do Cuba i przejeździłem na nich cały sezon dość intensywnie ;)
Ale kupiłeś je NOWE.
Co to jest jeden sezon jazdy ... ? Ile to pohamowało ? Pewnie nawet ich porządnie nie zagrzałeś.
Moje Avidy Juicy Carbon mają już za sobą chyba 6 sezon i nigdy nic po za przelaniem płynu i wymianą klocków nie musiałem robić.
Hope to już w ogóle bezobsługowe - raz zmieniłem płyn.
Ty tego nie kumasz bo wolisz kupić jakieś rzeczy z Chin ... i udawać że są dobre :-x