Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#271
Retromen pisze:
2019-01-13, 00:08
Znaczy sie ,raczej koronka nie blat) Taka moda nic nie zrobisz. Wygoda w doborze przelozen na pewno fajna. Ja zimy zazdroszcze bo sniegu w tym roku nie widzialem.
Nie widziałeś śniegu ?
Czego tu zazdrościć ?
Gdyby nie to że już dawno wyrosłem z jazdy zimą to miał bym pole do popisu - spocony do granic na podjeździe , zjazd zimno do granic - dom odpoczynek.
Na drugi dzień przeziębiony i wkurfiony.
JEST ZA CZYM TĘSKNIĆ :-x
A tak na marginesie ... chyba się wybiorę z buta na Odrodzenie i porobię foty jak to wygląda zimą.
Sek w tym że kiedy przyjdzie mi stamtąd złazić to chyba mnie szlag trafi!
Trzeba skombinować coś do zjechania ... :mrgreen:

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#273
hit00r II pisze:
2019-01-12, 23:42
marcin74 pisze:
2019-01-12, 18:11
W zime na sezonowym sprzecie ?!?
A KTO BOGATEMU ZABRONI ? :mrgreen:
Nigdy bym nie wytargał swoich sprzętów na syf ... od tego jest specjalny rower z częściami do dorżnięcia :-)
Swoją drogą ... nie wiem jak można mieć tylko jeden blat z przodu ... albo brakuje na podjazdach albo na zjazdach :-?
Wiem że Bart nie ma ani większych podjazdów a co za tym idzie zjazdów ale to i tak by mnie wnerwiało że jeśli mam fazę to nie mogę zapier ... bo nie mam przełożeń!
a jeździłeś na takowym systemie ? blaty można dopasować do użytkowania i koronki zaczynają się od 10 z co daje spore możliwości i rozpiętości biegów i nie sądzę żebyś w cieższym terenie potrzebował więcej.
Co innego rower na którym się dojeżdża 20 km po asfalcie i dyma po górach 10 km, ale wtedy można zapuścić smartfona na kierownice i pooglądać jakiś filmik zanim się doczxołgasz do pagórków .
Osprzęt dobiera się do potrzeb, a byle jak to na piwo.
Po drugie taka zima ? taki teren ? na startowym? a gdzie ma przetestować , na schodach w bloku , na ławkach w parku . . . śmieszne ?
Hicior, sanki se weź ze sobą , w górach są miejsca takie ze na miednicy się popie . . a szybciutko i jest zabawa, można też na dętce samochodowej .
www.velotech.pl

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#275
Bart pisze:
2019-01-13, 07:56
hit00r II pisze:Swoją drogą ... nie wiem jak można mieć tylko jeden blat z przodu ... albo brakuje na podjazdach albo na zjazdach :-?
Jak nie wiesz to po co komentujesz ?

Przednia przerzutka to najbardziej zbędna rzecz w rowerze MTB !!!
Może i zbędna tam gdzie jest płasko - zgodzę się.
Ale na ostrych podjazdach cie nie ma bez przedniej , to samo tyczy się zjazdów.
Nie ma szans żebyś czuł się swobodnie na takich przełożeniach.
Te nowe chorej wielkości kasety się sprawdzają pod górę ale na zjeździe już sobie nie dołożysz bo pomiędzy 11 a 10 z tyłu to żadna różnica.
To nie to samo kiedy przy 40 km/h kończą ci się przełożenia a gość z blatem 44 cały czas może dokręcać do 50 km/h - 60 km/h.
Zaletą jednego blatu z przodu jest prostsza obsługa oraz to że łańcuch ci nie spadnie.

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#279
Bart pisze:
2019-01-13, 20:43
Proste, skoro wolisz wozić dodatkowe 2 kg ze sobą.
A od kiedy to superlekka korba XTR i manetka XTR waży 2 kg więcej niż jakieś gówno z grupy XT ?
To jest max 500 - 600 gram różnicy.
Natomiast jeśli chodzi o przełożenia to przepaść!
Jak nie wierzysz - wpadnij pojedziemy tam gdzie jest ostro pod górę i ostro w dół.
Przekonasz się że twój napęd nie zda egzaminu.
Do Enduro//DH to jeden blat się nadaje ale tak po za tym MOIM ZDANIEM to lipa.
Zaaplikowałeś go sobie ponieważ chcesz być trendy bo inni tak mają i taka nastała moda.
To samo tyczy się kół 29 cali - dla kogoś takiego jak ty czy ja to nie ma większego znaczenia ale chcesz być PRO i modny to masz to co wszyscy.

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#282
hit00r II pisze:To nie to samo kiedy przy 40 km/h kończą ci się przełożenia a gość z blatem 44 cały czas może dokręcać do 50 km/h - 60 km/h.
W wyscigach XCO takich predkosci sie nie osiaga ;) a jesli juz to zjazdy sa na tyle strome i zarazem krotkie ze o zadnym "dokrecaniu " nie ma mowy .....podjazdy strome ......fakt !!! ale wszystko do ogarniecia na pojedynczym blacie . Srednie predkosci MP XCO w elicie to okolo 14-15 Km/h ;) .... to nie cyrk pt Gorka Odrodzenie
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#283
Co do roznicy wagi to poruwnujac taki naped ,a stary xt 739 roznice sa zadne! W 1x11 odejmujemy wage manetki 110g ,fd 739 120g ,linki 60g. Mamy na minusie około 300gram. Teraz dodajemy roznice w wadze kasety cs m7000 467g ,stara xt 739 250g czyli mamy juz na minusie tylko 83 gramy. Potem dodajemy roznice w wadze RD ,M8000 275g ,stry 739 240g. Jest juz tylko 48 gram na minusie. Roznice w wadze robi jeszcze korba i tutaj nowa fc mt 7000 z jednym blatem okolo 720g ,stary xt 739 ,680g. Roznica w wadze zniknęła. Jest pomijalna. Jedynie wklad suportu pomoze zwrocic honor wagowy nowego napedu.... jakie 500gram roznicy!
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#285
marcin74 pisze:
2019-01-13, 21:31
hit00r II pisze:To nie to samo kiedy przy 40 km/h kończą ci się przełożenia a gość z blatem 44 cały czas może dokręcać do 50 km/h - 60 km/h.
W wyscigach XCO takich predkosci sie nie osiaga ;) a jesli juz to zjazdy sa na tyle strome i zarazem krotkie ze o zadnym "dokrecaniu " nie ma mowy .....podjazdy strome ......fakt !!! ale wszystko do ogarniecia na pojedynczym blacie . Srednie predkosci MP XCO w elicie to okolo 14-15 Km/h ;) .... to nie cyrk pt Gorka Odrodzenie
No dobra Marcinku ale na XCO świat się nie kończy ... są jeszcze maratony , które Barcik lubi a tam jeden blat to lipa :-|
Długie zjazdy na umęczenie gdzie możesz jechać 5 - 10 km/h szybciej od rywala dodatkowo tak samo długie podjazdy na , których mając lżejszy bieg mniej się umordujesz.
Ale co ja będę uświadamiał typa , który kupił ma i zawsze będzie uważał że to co założył jest dla niego najlepszą opcją.
Prawdziwa i wymagająca trasa w górach zweryfikowała by jego postrzeganie świata.
Kolejny raz ci napiszę - zapytaj tych co byli na Odrodzeniu czy to jest górka.
Na forum znajdziesz kilka osób , które mam nadzieję szanujesz.
Byli i wypocili ten podjazd 8-)
Jeśli nadal będziesz twierdził że to jest górka to ZAZDROSZCZĘ CI ŁYDY!

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#288
hit00r II pisze:
2019-01-13, 22:46
marcin74 pisze:
2019-01-13, 21:31
hit00r II pisze:To nie to samo kiedy przy 40 km/h kończą ci się przełożenia a gość z blatem 44 cały czas może dokręcać do 50 km/h - 60 km/h.
W wyscigach XCO takich predkosci sie nie osiaga ;) a jesli juz to zjazdy sa na tyle strome i zarazem krotkie ze o zadnym "dokrecaniu " nie ma mowy .....podjazdy strome ......fakt !!! ale wszystko do ogarniecia na pojedynczym blacie . Srednie predkosci MP XCO w elicie to okolo 14-15 Km/h ;) .... to nie cyrk pt Gorka Odrodzenie
No dobra Marcinku ale na XCO świat się nie kończy ... są jeszcze maratony , które Barcik lubi a tam jeden blat to lipa :-|
Długie zjazdy na umęczenie gdzie możesz jechać 5 - 10 km/h szybciej od rywala dodatkowo tak samo długie podjazdy na , których mając lżejszy bieg mniej się umordujesz.
Ale co ja będę uświadamiał typa , który kupił ma i zawsze będzie uważał że to co założył jest dla niego najlepszą opcją.
Prawdziwa i wymagająca trasa w górach zweryfikowała by jego postrzeganie świata.
Kolejny raz ci napiszę - zapytaj tych co byli na Odrodzeniu czy to jest górka.
Na forum znajdziesz kilka osób , które mam nadzieję szanujesz.
Byli i wypocili ten podjazd 8-)
Jeśli nadal będziesz twierdził że to jest górka to ZAZDROSZCZĘ CI ŁYDY!
Ciągle mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz, bo nie masz .
www.velotech.pl

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#291
Bart błagam Cie wyrzuć to siodelko. To kompletny obciach. Lepiej juz chinski carbon zalóż niż to. Jak poszukasz dobrze to na olx siodelko 150gram ,firmowe wyrwiesz za stowke. Ja trafilem ostatnio tak 190gram flite carbon.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#293
Bart pisze:
2019-01-15, 19:36
13 zł wyszło to siodło. Fakt, myślałem że będzie trochę sztywniejsze. No i trochę wiocha...
Siodło to jedna z najważniejszych rzeczy w rowerze a ty kupujesz za ... 13 zł i oczekujesz cudów?
Na siodło wydaje się od 300 zł w górę bo nie ma chyba nic bardziej irytującego niż boląca dupa i obtarcia.
Liczy się wygoda siodła a dopiero na drugim miejscu waga i na trzecim cena.

Re: SUPerior XP 939 - Always Race - maszyna do wygrywania

#298
No calkiem nieżle. Osobiscie brzydze sie chinskimi szpejami ale fakt jest taki ,ze mam wielu znajomych co jezdzi na rowerach calych z Chin bez nazwy hehe i nie narzekają) Nic nie peka itp... Wage latwo bys zbił jeszcze lekkimi detkami i oponami.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike