#32
skolioza pisze:Nie wiem co to za wideł ale wizualna lekkość fajnie z rama wspolgrala- czarny SID na cienkich goleniach (team 2006?) fajne by tu siadł
Tyle że ten stary SID to miękkie gówno :-|
Wizualnie był by ciut za wąski.
O wiele lepiej jeśli chodzi o RS pasowała by Reba WC albo FOX F100 - widać na tym zdjęciu roweru mojego znajomego.
Mi natomiast pasuje Pace bo nie jest masówką , pracuje bardzo dobrze i jest pieruńsko sztywny bocznie :!: :shock:

#34
hit00r II pisze:
skolioza pisze:Nie wiem co to za wideł ale wizualna lekkość fajnie z rama wspolgrala- czarny SID na cienkich goleniach (team 2006?) fajne by tu siadł
Tyle że ten stary SID to miękkie gówno :-|
Wizualnie był by ciut za wąski.
O wiele lepiej jeśli chodzi o RS pasowała by Reba WC albo FOX F100 - widać na tym zdjęciu roweru mojego znajomego.
Mi natomiast pasuje Pace bo nie jest masówką , pracuje bardzo dobrze i jest pieruńsko sztywny bocznie :!: :shock:
zastanów się pasuje czy nie pasuje . ..
www.velotech.pl

#36
Po dłuższym zastanowieniu zmieniłem zdanie i postanowiłem zamontować szaraka :->
Jednak lepiej pasuje do reszty i nawet Piotruś nie będzie stękał że mieszam Shimano ze SRAM'em 8-)
Przednia przerzutka to czarne Deore LX :mrgreen:
Załączniki
LX.jpg
Zdjęcie0376.jpg
IMG_20180904_132848.jpg

#37
Nie wiem jak Tobie, ale mi czarny lx 567 bodajże down swing nie chcial dobrze współpracować z korba 44/32/22. Spojrzałem w techy i tam jak byk max 42z średnia-gorna 10, pojemność 20.

#38
SoloTM pisze:Nie wiem jak Tobie, ale mi czarny lx 567 bodajże down swing nie chcial dobrze współpracować z korba 44/32/22. Spojrzałem w techy i tam jak byk max 42z średnia-gorna 10, pojemność 20.
W moim zimowym złomku Mongoose mam taką samą przerzutkę i działa z 44 zębami bez najmniejszego problemu.
Mam nadzieję że tu będzie podobnie :-)

#42
Bart pisze:Ten czarny LX to przegięcie w takim rowerze. To tak, jakby założył przykładowo lusterka od Ninji ZX-7R z 1996 roku do Ninji H2.
Coś w tym jest, przy czym może nie jestem do końca obiektywny, bo czarny lx nie podoba mi się od zawsze. ;-)

#43
Plan jest taki żeby ta przerzutka była niewidoczna :->
Rama w tym miejscu jest czarna i przerzutka dosłownie znika :-)
LX dobrze chodzi bo nie ma takich chamskich sprężyn jak w XT i XTR.
Dodatkowo nie jest ciężka ... chyba nawet lżejsza niż XTR 952.
Może kiedyś zmodyfikuję opcję kolorystyczną - wymienię komponenty z jakimś kolorem.
Na razie tak jak jest pasuje doskonale.
X-0 z tyłu jednak za mocno biło po oczach ... szkoda że dziesiątkowe X-0 nie chodzi z manetkami na 9 wtedy bym taką założył.

#44
fd-m566 136 g

Max. pojemność (duża-mała) 20T
Max. pojemność (duża-średnia) 10T
Duża zębatka 42T

fd-m750 123 g

Max. pojemność 22T
Min. pojemność 12T
Duża zębatka 44T

:-P
i mimo wszystko ( lx - xt ) top swing będzie miał słabszą sprężynę od down swinga

a propos FD-M952 ( top swing ) - 117 g
fd-m953 ( down swing ) - 131 g

#45
Zrobię coś w ala "Bart style" i poinformuję :lol:
Nowy malutki ale drogi nabytek 8-)
Obejma z szybko zamykaczem idzie do szuflady bo jest brzydka i ogólnie nie lubię takich wynalazków w rowerze do XC 8-)
Załączniki
60e32f364237a30b1edefcb66519.jpg

#47
DOMAN pisze:A to nie jest tak, że do szosy bolt on bardziej pasuje, bo się wysokości siodełka raz ustalonej nie zmienia na ogół?
Oczywiście że NIE 8-)
Teraz będzie lżej i schludniej.
Jedyny rower w którym celowo mam regulowany zacisk to Octane z dużą Shiverą bo nie ma innej opcji :-|

#48
Przyszedł czas na kolejne informacje , ciekawostki :-x
Damper wrócił z serwisu - pięknie wspaniale przewykuście :mrgreen:
Zakładam i jadę.
Po jakimś czasie słychać TRZASKI :!: :evil:
Co za GÓWNO!
Wybrałem się do znajomego fachowca od czerwonego Sparka 10 :mrgreen:
Okazało się że problem leży w dziadowskiej konstrukcji Scotta - tuleje od osi przesuwają się i trzeszczą , strzelają.
Na szczęście kolega miał patent , nagwintowanie osi , podkładka , śruba żeby docisnąć te cholerne tuleje do łożysk aby wyeliminować te IRYTUJĄCE trachnięcia.
Uczyniłem to dzisiaj i jutro pojadę go zgnoić na Odrodzenie , jeśli się nie rozleci to oznacza że jest cacy.
Ale to nie koniec przygód ... okazało się że Pace jest za niski do tej ramy choć specyfikacja fabryczna wskazuje inaczej - pchali tam widelce o skoku 100 a tyle właśnie ma Pace.
Po prostu czułem się źle na rowerze - wrażenie jak by coś mnie hamowało ... i nie zbyt wygodna pozycja , jakoś tak nisko z przodu :evil:
CO ZA DZIADOSTWO :!:
Ten sam efekt mam w Octane kiedy włączę Talasa i mi ucieknie 30 - 60 skoku wtedy czuję że ten rower jest upośledzony i jest ŹLE.
Jedyne co przyszło mi do głowy to wymiana widelca na wyższy z większym skokiem.
Padło na Sivere SC stojącą na półce , 115 z przodu i 115 z tyłu powinno grać.
I to był strzał w dziesiątkę!
Owszem rower nabrał masy ... kilogram więcej ?
Ale jakość działania tego widelca , najlepsza czułość ze wszystkich uginaczy na świecie spowodowała że zaryzykowałem.
Pozycja zmieniła się diametralnie , jest super wygodnie po prostu REWELACJA.
Rower pomimo że przytył to nie jest jakimś klocem.
W konfiguracji z widelcem Pace ważył 10,7 teraz pewnie będzie grubo ponad 11 kg.
Ma służyć do "wycieczek" a nie wyścigów w błotnych maratonach.
Poniżej foty z rzeźbienia.
Jak będą warunki to zrobię lepszej jakości.
Załączniki
Zdjęcie0396.jpg
Zdjęcie0395.jpg
Zdjęcie0394.jpg
Zdjęcie0393.jpg
Zdjęcie0392.jpg
Zdjęcie0389.jpg

#50
skolioza pisze:ło matko... ze ściganckiego Sparka rower turystyczny z wyprostowaną pozycją robi... koszyczek se jeszcze na kierownicę załóż :roll:
Miał byś to byś tak nie gadał 8-)
Ten rower z widelcem 100 skoku nie nadaje się do jazdy bo czuć że jest źle.
Do ścigania też nie bardzo bo rama jest dość miękka , dlatego zawodowcy preferowali Scale'a.
Rower ma być wygodny , ładny i komfortowy przy nie zbyt wysokiej wadze - taki miałem cel.
Oczywiście wolał bym aby zagościł w nim Pace ale NIE PASUJE :-|
Teraz jest tak jak powinno być.

#52
DOMAN pisze:Sporo Sparków z leftym widziałem. Ciekawy mod.
Z Leftym :shock: :!: :?:
Lefciak jest chyba wyższy niż Shivera więc to też nie dobrze.
Pokaż jakieś foto 8-)

#53
Jak Ty hit00r smigasz tyle na oktanach ,to nie dziwota ze na normalnym mtb czujesz sie dziwnie. Kiera wyzej od siodelka w rowerze xc...
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#55
Retromen pisze:Jak Ty hit00r smigasz tyle na oktanach ,to nie dziwota ze na normalnym mtb czujesz sie dziwnie. Kiera wyzej od siodelka w rowerze xc...
Co ty pierdzielisz :-)
Nie chodzi o wysokość kierownicy bo to nie wiele zmienia tylko o skopaną geometrię przy widelcu 100 skoku!
Wtedy rower jedzie jak by z oporem tak jak byś cały czas lekko naciskał na hamulec i to strasznie wkurfia.
Gdyby to nie był Shiver SC to już dawno bym mu rurę upierdzielił ile się da :-x
Rusz ten zad to się przekonasz że mam rację 8-) leniuchu.

#56
Retromen pisze:Jak Ty hit00r smigasz tyle na oktanach ,to nie dziwota ze na normalnym mtb czujesz sie dziwnie
W punkt !!!!!
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#57
marcin74 pisze:
Retromen pisze:Jak Ty hit00r smigasz tyle na oktanach ,to nie dziwota ze na normalnym mtb czujesz sie dziwnie
W punkt !!!!!
Również uważam że jest to postrzeganie poprzez przyzwyczajenie do roweru Enduro
hit00r II pisze: Miał byś to byś tak nie gadał 8-)
Bzdury pleciesz jakbyś dosiadał szczerozłotego Bugatti...
Jakbym chciał Sparka, czy jakiegokolwiek innego fulla, to już dawno bym na nim jeździł - nie tego się jednak mój komentarz tyczył, a tego jak na siłę próbujesz układać rower o zupełnie innym przeznaczeniu do swoich przyzwyczajeń
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#58
skolioza pisze:nie tego się jednak mój komentarz tyczył, a tego jak na siłę próbujesz układać rower o zupełnie innym przeznaczeniu do swoich przyzwyczajeń
Nie chodzi o przyzwyczajenia tylko o uczucie mułowatości na niższym widelcu.
Nie wiem ile razy mam to jeszcze powtarzać ...
I nie chodziło mi oto że cie nie stać czy coś ale że nie jeździsz na takim czymś.
Więc twoje postrzeganie tematu jest ograniczone tylko do tego co spostrzegłeś w krótkim czasie.
A spaczenie z enduro owszem mam 8-)