Re: Scott Spark 20 2007

#122
DOMAN pisze:
2019-03-18, 17:19
Czyli po tej wielopostowej epopei na temat tego, że wyższy widelec jest lepszy do tego roweru, motywowanej przemyśleniami wraz z analizą doświadczeń własnych i mechanika rowerowego z dwudziestoletnim stażem montujesz jednak widelec, który ma mniejszy skok oraz wysokość?
Tak , ponieważ wtedy miałem w nim zbyt niskie ciśnienie i było znacznie niżej.
Obecnie jest nabite tyle ile nakazał producent.
To niby nie wiele zmienia ale jeśli chodzi o geometrię robi dużą różnicę.
A mój znajomy MECHANIK Z 20 letnim stażem w swoim założył FOX'a o większym skoku 115 i jest cacy.
Załączniki
p5pb16973669.jpg

Re: Scott Spark 20 2007

#123
DOMAN pisze:
2019-03-18, 17:19
Czyli po tej wielopostowej epopei na temat tego, że wyższy widelec jest lepszy do tego roweru, motywowanej przemyśleniami wraz z analizą doświadczeń własnych i mechanika rowerowego z dwudziestoletnim stażem montujesz jednak widelec, który ma mniejszy skok oraz wysokość?
On się nie przyzna że rower był podsterowny i nie dało się zakręcać na płaskim i zjazdy zbyt nerwowo na boki szedł.
Chciał być mądrzejszy od projektanta geo i okazało się że ....... dupa i to czarna.

a wsadzić se można nawet koze, rama wszystko przyjmie . . . . a cacy będzie jak gołą dupę w pokrzywy wsadzi.
www.velotech.pl

Re: Scott Spark 20 2007

#124
Piotr pisze:
2019-03-18, 18:16
On się nie przyzna że rower był podsterowny i nie dało się zakręcać na płaskim i zjazdy zbyt nerwowo na boki szedł.
Chciał być mądrzejszy od projektanta geo i okazało się że ....... dupa i to czarna.

a wsadzić se można nawet koze, rama wszystko przyjmie . . . . a cacy będzie jak gołą dupę w pokrzywy wsadzi.
Mylisz się i to bardzo kolego :-)
GEO aż tak mocno się nie zmieniało bo mam bardzo miękkie i ubite przez czas sprężyny w Shiverze.
Geometria była taka jak przy widelcu 100 skoku bez SAG'u.
Jeździło się super ale był sporo cięższy od Pace'a.
Odchudzenie roweru o ponad kilogram przeważyło.
Poza tym Shiver wylądował w RB gdzie jego miejsce 8-)

Re: Scott Spark 20 2007

#126
skolioza pisze:
2019-03-18, 20:04
hit00r II pisze:Geometria była taka jak przy widelcu 100 skoku bez SAG'u.
Czyli jednym słowem nie było jednak tej zmiany geometrii którą tak nam tu wykładałeś jako zmianę na plus i pomyłkę projektantów ramy...
Wystarczyło po prostu napisać że chciałeś se wsadzić Shivera zamiast dorabiać do tego jakąś niestworzoną teorię :-P
Ech ... ciężko pisać po raz piąty to samo.
Zostawił bym Shivere bez dwóch zdań gdyby była lżejsza.
Ale w momencie kiedy zacząłem reanimować projekt RB sprawa była jasna.
Szacuję że Pace z tym za dużym SAG'iem był wstępnie niższy o jakieś 2 cm co jest bardzo dużą różnicą.
Shiver z miękką sprężyną jest nie wiele wyższy od Pace'a z odpowiednio dobranym ciśnieniem.
Wcześniej kierowałem się wykorzystaniem pełnego zakresu skoku w Pace ale to miało się nijak do zaleceń producenta.
Teraz realny skok wynosi 75-80 mm zamiast 100 ale widocznie tak ma być :-/ .