Karpiel Disco Volante !!!

#1
Siemka! Pragnę się pochwalić nową drugą maszyną w domku składaną chyba z 7 lat ;D legenda i marzenie chyba każdego oldskulowego ridera FR DH lat dwutysięcznych:

Rama - Karpiel Disco Volante 2006r.
Damper - Fox Vanilla R
Amor przedni - Marzocchi 888 RC2X 2007r.
Stery - Race Face Deus
Kierownica - Race Face Diabolus
Mostek - Truvativ Hussefelt
Manetka - Shimano Deore
Siodło - Specialized coś tam coś tam???
Sztyca - coś tam coś tam
Korby - Truvativ Hussefelt
Pedały - NS Terror !!! :> :D
Napinacz - Truvativ Hussefelt
Łańcuch - KMC
Przerzutka - Shimano XTR 2001r.
Kaseta - Shimano 9z. piękna czarna ^^ nie wiem co to, w miarę tania była nowa ;)
Hampel przód - Avic Juicy Five tarcza 203mm Magura
Hampel tył - Avid Elixir R 180mm
Koło przód - piasta: Dartmoor qr20 jakaś tam??? Obręcz Sun Rims Double Track 26'
Koło tył - piasta Novatec jakaś tam nie pamiętam??? 135x12 Obręcz Sun Rims Double Track 26'
Opony - Nokian Marzocchi 26x2,35 <3 szkoda, że już ich nie robią :( pięknie się kleją (kiedyś miałem w Konie Stinky)

Ogólnie jeszcze nie testowany, jeszcze w fazie ostatecznego dopieszczania! ;) Jest moc!
Złożony budżetowo wiadomo ;) ale co się napracowałem i wykosztowałem przy ramie to mało ;( Nowe łożyska, zawieszenie pełen serwis, lekka rzeźba przy upierdolonym mocowaniu ośki 12mm w ramie (idiota mi połamał przy malowaniu.... . Mam nadzieje,ze będzie supcio :* i nie jedne zawody zaliczy ;)
Załączniki
20031924_1506462742709897_1620911584203617314_n.jpg

#2
Od razu mi się przypomniał mój Stary Armageddon na Avy MTN8 :-)
Ten twój mimo że to pomniejszony i młodszy brat też ciekawy.
Tylko ten kolor trochę bez jaj ... dlaczego biały :!: :?:
Firma jeszcze istnieje czy padła na dobre ?

#3
hit00r II pisze:Od razu mi się przypomniał mój Stary Armageddon na Avy MTN8 :-)
Ten twój mimo że to pomniejszony i młodszy brat też ciekawy.
Tylko ten kolor trochę bez jaj ... dlaczego biały :!: :?:
Firma jeszcze istnieje czy padła na dobre ?
Są produkowane jeszcze raczej bo widziałem ostatnio nawet na rampage gościu miał karpiela lecz złote lata tej marki były kiedy Bender skakał dropy :p

#4
Lukanio pisze: Są produkowane jeszcze raczej bo widziałem ostatnio nawet na rampage gościu miał karpiela lecz złote lata tej marki były kiedy Bender skakał dropy :p
To wtedy ciebie jeszcze chyba na świecie nie było :lol:
Załączniki
p0pb4343018.jpg

#5
hit00r II pisze:
Lukanio pisze: Są produkowane jeszcze raczej bo widziałem ostatnio nawet na rampage gościu miał karpiela lecz złote lata tej marki były kiedy Bender skakał dropy :p
To wtedy ciebie jeszcze chyba na świecie nie było :lol:
Mi to nie przeszkadza ja dłużej od ciebie polatam na tym świecie :lol:
Ten to miałeś ładny ale zwaliłeś że sprzedałeś :P miałem kiedyś na 24 BigHita i o niebo lepiej się śmigało niż na nowszych rocznikach innych marek. Waga mi nie przeszkadzała i nie przeszkadza do dzisiaj.
Skakałeś jakieś dropy na nim ? czy w pokoju stał ? :lol:

#6
Lukanio pisze: Skakałeś jakieś dropy na nim ? czy w pokoju stał ? :lol:
Nic na nim nie napieprzałem - tylko z góry normalny zjazd ale okazało się że ten rower mnie przerasta i totalnie nie nadaje się do mojego stylu jazdy.
Było jeszcze trochę "za" żeby sprzedać i poszedł :-/
Cholernie żałuję bo to był unikat na skalę światową - MTN8 no ale cóż.( Focker pewnie się orientuje co to takiego :mrgreen: )
To były inne czasy.
Zobaczymy jak wyjdzie ten Disco bo sama rama na biało bez napisów to nawet nie ma lansu że to Karpiel :-P

#7
hit00r II pisze:Od razu mi się przypomniał mój Stary Armageddon na Avy MTN8 :-)
Ten twój mimo że to pomniejszony i młodszy brat też ciekawy.
Tylko ten kolor trochę bez jaj ... dlaczego biały :!: :?:
Firma jeszcze istnieje czy padła na dobre ?
no ten "mniejszy" Karpiel mój ma skok w zakresie 200-240mm ;) więc nie ma miętkiej gry! hue hue! Ogólnie bardziej cywilizowany sprzęt ;) i nie zapominaj, że Disco to rama RACING, a nie FR jak pozostałe! Przynajmniej takie było wtedy założenie firmy. Co do koloru to kwestia gustu, a co do naklejek to spokojnie! NAKLEJKI SĄ! Czekają na naklejenie! :)

#8
Dwie rady:
Pierwsza, nie skrecaj za mocno elementu z damperem, bo zacznie pekac.
Druga, jak juz peknie to nie panikuj i nie spawaj, nawierc na koncu pekniecia 2mm wiertlem i czekaj.

Generalnie rama uniwersalna a Janek byl artysta, dopuki sie nie sprzedal marce ktora zawsze bede uwazal za najwiekszy szmelc jaki ten swiat widzial.

Jezdzisz na motocyklu ?

#10
Disco Volante - faktycznie synonim tamtych lat w DH
Jeden nawet niedawno jeszcze był w Krakowie...
A Jan Karpiel z tego co wiem parę lat temu wrócił do Pl, ram raczej już nie spawa, ale zajął się stworzeniem jakiegoś zjazdowego wózka trzykołowego, coś w ten deseń...
W Twoim rowerze - jeśli ma być to egzemplarz pokazowy - fajnie byłoby ujednolicić trochę graty - jakiś secik RooXa np (korba chaindog + rurki ) ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#12
skolioza pisze:Disco Volante - faktycznie synonim tamtych lat w DH
Jeden nawet niedawno jeszcze był w Krakowie...
A Jan Karpiel z tego co wiem parę lat temu wrócił do Pl, ram raczej już nie spawa, ale zajął się stworzeniem jakiegoś zjazdowego wózka trzykołowego, coś w ten deseń...
W Twoim rowerze - jeśli ma być to egzemplarz pokazowy - fajnie byłoby ujednolicić trochę graty - jakiś secik RooXa np (korba chaindog + rurki ) ;-)
po prostu ma jezdzic na co dzień ;)

#16
To tylko napis a jest O NIEBO lepiej :-)
Ja bym się pokusił o to żeby naklejka była większa bo w tym moim była na połowie dolnej rury :-P
Wciąż obstaję przy tym że ten biały kolor totalnie nie pasuje do charakteru marki :-/
Żółty albo czerwony panie to by było coś :!:

#17
skolioza pisze:Disco Volante - faktycznie synonim tamtych lat w DH
Jeden nawet niedawno jeszcze był w Krakowie...
A Jan Karpiel z tego co wiem parę lat temu wrócił do Pl, ram raczej już nie spawa, ale zajął się stworzeniem jakiegoś zjazdowego wózka trzykołowego, coś w ten deseń...
Z tego co obiło mi się o uszy, Duncon obiecywał Karpielowi bardzo wiele, a nic z tego nie wynikło. Jasiek wręcz się procesował z nimi, żeby dalej móc robić ramy sygnowane własnym nazwiskiem oraz patentami. Po tym nieprzyjemnym dla niego zajściu stracił wenę do rowerów i zajął się właśnie trzykołowcami. W ubiegłym roku na Joyride można się było przejechać tymi ciekawymi wynalazkami.
Inna pasja Karpiela to rajdy samochodowe, Jasiek jako genialny spawacz zajmuje się teraz spawaniem klatek bezpieczeństwa do rajdówek.. gdzieś pod Krakowem :) Gdyby ktoś jednak pragnął mieć ramę od Karpiela - nie ma problemu. Trzeba złapać do niego kontakt i ramę wyspawa, kwestia dogadania się.

Swoją drogą... Downhillówki Karpiela są już owiane legendą, a mało kto słyszał, że są jeszcze w Polsce 3 endurówki od niego! Bardzo mało znany epizod, piękne maszyny, miałem przyjemność z dwiema z nich :)
Karpiel zrobił też rower elektryczny i to już blisko 10 lat temu..

#18
Rower bardzo ładnie się prezentuje akurat biel z czarnymi dodatkami też fajnie współgra. Ciekawy jestem tego wyprodukowania ramy na zamówienie, to byłby sztos mieć ramę zrobioną tylko pod siebie jak jakiś zawodnik :-) Może u nas karpiel był mało znany ale w Ameryce był bardzo szanowaną marką i śmigali na niej praktycznie najlepsi

#19
Karpiel był u nas mało znany? Nie bluźnij :) w latach świetności to była legenda po obu stronach oceanu. Po prostu tutaj mało kogo było stać na taką ramę.

A swoją drogą z chęcią zobaczył bym enduro od Karpiela.

#20
Lukanio pisze:Ciekawy jestem tego wyprodukowania ramy na zamówienie, to byłby sztos mieć ramę zrobioną tylko pod siebie jak jakiś zawodnik :-) Może u nas karpiel był mało znany ale w Ameryce i
Conajmniej trzech moich kolegow posiadalo Disco Volante na zamowienie, nie bylo z tym zadnego problemu.

#21
hit00r II pisze:To tylko napis a jest O NIEBO lepiej :-)
Ja bym się pokusił o to żeby naklejka była większa bo w tym moim była na połowie dolnej rury :-P
Wciąż obstaję przy tym że ten biały kolor totalnie nie pasuje do charakteru marki :-/
Żółty albo czerwony panie to by było coś :!:
Kupiłem biała ramę, pozniej trafił sie biały amor to juz leciałem w tym kierunku ;) ogolnie rama i amor pomalowane sa tragicznie ale pedantyczny nie jestem i jak mowie MA JEŹDZIĆ i dawać frajdę i poczucie wyjątkowości ;) białe siodlo tez jakos przypadkiem dostałem wiec samo z siebie wszystko sie zgralo ;)
Ps. Nie jestem typem gościa , ktory dobiera nyple do koloru gripow i sznowowek w butach by całość pasowała do modnych rurek i tego typu pedalstwa, które dzieją sie na scenie obecnej u producentów jak i w głowach młodzieży ;)

#22
Był też sztywniak do dualu ;)

Obrazek


A jeśli chodzi o to ęduro to czy to to:?: chociaz w tamtych latach nie było czegos takiego jak enduro ;P czyli pewnie nowsza ramka ale internaty nic o niej ni widu ni słychu

Obrazek

#24
Tak, to ten rower z ostatniego foto, wersja "produkcyjna" posiadała troszkę przespawane dolne mocowania dampera i inny górny łącznik wahacza, damper można było różnie zamocować zmieniając pracę zawieszenia i geometrię.. Jak będę miał chwilę, wrzucę foty jednej ramy, zaś przy łucie szczęścia drugiej - tej srebrnej :)