klein attitude race 1999

#1
dzień dobry, oto klein attitude race rok 1999 z kompletnie nieadekwatnym rocznikowo osprzętem (lub jego brakiem chwilowo)/
już po 5 latach bez 14 dni udało mi się odmalować ramę :) jak to mawiają lepiej późno niż wcale...
cześci złożone na szybko wczoraj w przedpokoju / można by powiedzieć zamarkowane co by looknąć jak może to wyglądać.
czeka mnie jeszcze trochę podmianek ; mostek, tarcza 140 w tylnym kole, i inne drobniejsze sprawy.
mam nadzieję że niebawem będzie foto gotowego sprzętu
KLEIN Attitude race 99'
Załączniki
SSZ_2175.JPG

#6
miały / nie miały - ja mam fart jest pm22 i kupiłem adapter a2z

rok 1999 jest ogólnie "dziwny" , po raz piereszy i ostatni poprowadzono linki zewnętrznie - dlaczego ? być może z uwagi na cięcie kosztów - takie rozwiązanie jest tańsze. z drugiej strony mocowanie koła tył jest jak w początkowych kleinach (i żadnych innych MTB) mimo że już w 98 produkowali ramę z takim dość "konwencjonalnym" mocowaniem...

no nic jest jak jest - rama w każdym razie dobrze rokuje!
KLEIN Attitude race 99'

#7
tu info odnośnie "nietypowej" dla kleina konstrukcji.

p.s. - waga deklarowana przez producenta dotyczy chyba ramy "S" bo moja ma prawie 1600g
KLEIN Attitude race 99'
Załączniki
Screen Shot 2016-12-03 at 14.28.02.png

#10
hej, tak więc już funkcjonuje jako całość. pewne sprawy do korekty(wymiany) jak np. kiera i mostek. stntace VRO co prawda fajne ale jakoś widzę tu bardziej szerokiego rizera ..

pierwsze lipne via ajfon foto załączam poniżej :)
KLEIN Attitude race 99'
Załączniki
male.jpg

#11
Czacha pisze:Kleain to Klein:0
ps malowałes od zera, czy tylko poprawki? Kto to robil?
lepiej pozno niz wcale, przepraszam - odpowiadam:)
mamy tu takiego kolege co takie cacka "od zera" robi :)
KLEIN Attitude race 99'

#12
Niebieski - jeden z moich ulubionych kolorów :-P
Wywal tą sztycę ... strasznie yebie po oczach :-/
Takie skundlenia lubię :mrgreen: jak dla mnie to te nowsze części bardzo ładnie tu pasują :-)

#13
Rower moim zdaniem zmieniłby swoje oblicze gdybyś wstawił tylną przerzutkę XTR 960 ze średnim wózkiem (przód też dałby spójność). Czerwona sztyca out, zamiast niej drobiazg zgrywający się z barwą logo jak np. anodowany na czerwono hak ramy i pokrętła regulacyjne manetek (choć to może być już za dużo, trzeba by było sprawdzić w photoshopie). Inne gripy + koniecznie korki oraz stery, białe gryzą się z resztą.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#14
jojczycie chłopaki. ecewony jest a biełego też sporo jak widać...to pierwszy dominujący kolor po błękitno - granatowym na ramie..
co do hak-a - jest NIEZDOBYWALNY wiec siesze sie ze jest jaki by nie byl
KLEIN Attitude race 99'

#15
W sumie doszedłem do wniosku że te moje HOPE Mono Mini Pro fajnie by grały w tym rowerze :-)
Są bardzo lekkie a skoro rzeźbisz z tarczą 140 to tam właśnie taka jest na tył a przód 160.
Zalegają mi więc mogę "oddać" 8-)

#17
simone pisze:oferta zacna ale ja mam z tylu 160 i tylko to może tam być oraz zacisk z mocowaniem 22 mm (aktualnie hayes ) niestety...
No to dokupić sobie tył tarczę 160 HOPE'a i już :-)
Załączniki
Mini.jpg

#18
simone pisze:co do hak-a - jest NIEZDOBYWALNY wiec siesze sie ze jest jaki by nie byl
Google pokazują całą masę tych haków, z czego 1 oferta wygląda na oryginalną produkcję (reszta to zamienniki). Dla przykładu: https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=k ... r&_sacat=0

To te czy może Twoja rama ma coś innego? Tak czy owak mnie chodziło o anodowanie i byłby fajny akcent za niewielkie pieniądze. Czarny Thomson IMHO lepiej tu pasował ale to oczywiście kwestia upodobań.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#20
qsik pisze:Hitoor co to za bębenek na zdjęciu?
Do piasty TUNE King ... strasznie DROGIE cholerstwo ... cena 100 Eur zabija :-x
A odnośnie XTR 960 to te moje hamulce mają dość podobną anodę i ładnie by grały z korbą.
No i zgodzę się z opinią że przydało by się więcej z tej grupy żeby była spójność.
A sama grupa jest przepiękna - zwłaszcza korba 8-)

#21
Punkxtr pisze:
simone pisze:co do hak-a - jest NIEZDOBYWALNY wiec siesze sie ze jest jaki by nie byl
Google pokazują całą masę tych haków, z czego 1 oferta wygląda na oryginalną produkcję (reszta to zamienniki). Dla przykładu: https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=k ... r&_sacat=0

To te czy może Twoja rama ma coś innego? Tak czy owak mnie chodziło o anodowanie i byłby fajny akcent za niewielkie pieniądze. Czarny Thomson IMHO lepiej tu pasował ale to oczywiście kwestia upodobań.
no ja wiem, ten oryginalny (to zresztą dokladnie ten -> http://www.ebay.com/itm/1999-KLEIN-REAR ... Swcu5US25i)
jest a la tesco.. ale coz alterantyw i tak nie ma niestety
problem jest taki że w tym modelu koło ładowane jest od tyłu (jak w starych szosach lub rowerach szosowych...)
KLEIN Attitude race 99'

#22
Punkxtr pisze:Rower moim zdaniem zmieniłby swoje oblicze gdybyś wstawił tylną przerzutkę XTR 960 ze średnim wózkiem (przód też dałby spójność).
Te zmiany sa konieczne !!!
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#23
marcin74 pisze:
Punkxtr pisze:Rower moim zdaniem zmieniłby swoje oblicze gdybyś wstawił tylną przerzutkę XTR 960 ze średnim wózkiem (przód też dałby spójność).
Te zmiany sa konieczne !!!
Punkxtr pisze:Jeśli cieszy Właściciela, reszcie kij w oko.
;-)

#24
skolioza pisze:99 miał seryjne mocowanie pod dysk?
99 rok to taki chyba rok transformacji z V-ek na dyski. Pamiętam że ostatnie wypusty Yo-Eddy miały takie właśnie mocowanie na donlych rurkach. Tak samo jak 99' Gary Fishery.

Piękny youngtimer :)

#26
Może ktoś się orientuje jaka jest wartość rynkowa takiej ramy w ładnym stanie ale z mocowaniem tylko pod V ?
300-500 zł ?

#28
Te roczniki kleina nie mają już wielkiej wartosci.Ostatni rocznik prawdziwego kleina to 96 rok mc2.Mc1 są najdroższe.
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31
cron