Specmania - stumpjumper M4

#1
Dawno temu powstał spec m2:
Obrazek

Niestety po bardzo krótkiej jeździe okazało się, że rama jest za duża. Szczęśliwie rower spodobał się koledze i w lekko zmienionej formie trafił do niego.
Obrazek


W dość nieoczekiwanym momencie trafiła mi się rama mniejsza, młodsza i w super stanie. Plan zakładał obwieszenie jej retro częściami, jednak z czasem, po długich i żmudnych dywagacjach decydowałem się na nowe części. Trochę z obawy przed złą współpracą komponentów ale też miałem chęć popróbować dynasys.
Z retro została kierownica, która też będzie wymieniona razem z mostkiem.
Rowerowi można zarzucić niespójną koncepcję - wydaje się dość lekkie xc a koła ciężkie. Przyznaję, że trafiły tutaj trochę z przypadku, ale też próżnego zamiłowania do dźwięku ratcheta:)
Na razie rower wygląda tak:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

#4
https://roweroweporady.pl/shimano-dyna- ... we-napedy/
ja obecnie śmigam na 9 biegach i mi to w zupełności wystarcza ale nie wykluczone że kiedyś trzeba będzie przejść na dyche..
osobiście uważam że napęd 8 biegowy jest najtrwalszy
samo ustawianie dziesiątki jest problematyczne szczególnie tylna przerzutka nie mówiąc już w wytrzymałości
a że węższe przestrzenie między koronkami to i błotem się łatwiej zapycha
w Głuszycy na maratonie od Golonki gość sypał k*****i przez pół dystansu bo kaseta tak się zapchała błotem że łańcuch się ślizgał :D
ja oczywiście będę się starał jak najdłużej śmigać na dziewiątce więc trzeba będzie się zaopatrzyć w parę kaset i łańcuchów a te z tego co słyszałem to zapasy się powoli kończą w shimano