yeti as-R - 2005 Alu...vs Carbon

#1
jakoś karbon w Yeti nie robi na mnie wrażenia - wolę alu, lub tytan.......
a, karbonowe haki są biedne..... aluminiowe to jest bajka.
choć to co zrobiło Manitou z Dorado DH Carbon to cudo bez dwóch zdań.....

Na razie szukam amortyzatora na przód .. 100mm - jeszcze nie wiem co chcę, a jest problem - bo nie lubię Fox,a na przedzie
remik76
Załączniki
P1013239.JPG
P1010813.JPG
P1010807.JPG
P1010811.JPG
P1010812.JPG

#4
skolioza pisze:ładne haczyki - czemu służy element w kształcie kości?
To ma niby pochłaniać wibracje i pracować uniemożliwiając pęknięcie sztywnego Alu.

#6
hit00r pisze:
skolioza pisze:ładne haczyki - czemu służy element w kształcie kości?
To ma niby pochłaniać wibracje i pracować uniemożliwiając pęknięcie sztywnego Alu.
no nie do końca, to jest 4-ty punkt obrotu jak w scalpelach spłaszczone w płaszczyźnie horyzontalnej dolne widełki 8-)

#8
Spójrz Marcin. Górny łącznik zawieszenia łącznik zmienia przełożenie systemu, ale w relatywnie małym zakresie. System ten w bardzo niewielkim stopniu wywołuje na ruch górnych widełek względem dolnych. Ten tytanowy łącznik będzie działać w bardzo, bardzo małym zakresie. Tytan spokojnie ten zakres wytrzyma.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#10
qsik pisze:Pięknie się zapowiada. Ją zdecydowanie jestem za millenium albo szukanie supernovy. I ani grama Shinano.
Tu MUSI być XTR 952 i koniec!
Z tego co kojarzę to właśnie topowe modele na takim osprzęcie wychodziły.
Ciekawe skąd on dorwał tego Manitou ?
Na allegro jest jakiś koleś co handluje sprzętem i też z tej wiochy ... może to ten szanowny allegrowicz :mrgreen: :?:

#12
mekp pisze:Chodzi Ci o Evo-Bike ?

Pozatym Syców ma prawa miejskie.
Nie wiem dokładnie jak się nazywa ten handlarz ... a Syców to i tak pipidówa mimo jakichś tam praw :-P

#13
Wracając do Yetiego - Ja XTR'a bym nie ładował - wiadomo że nie jest łatwo i jeśli nie chcesz Srama to RD zostaje tylko Shimano ale tam gdzie się da próbowałbym uciekać...

Moja propozycja:
Korby o ile nie masz czegoś ciekawszego to może Race Face Next LP - i może spróbujesz zrobić ją kolor ramy?

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#14
hit00r pisze:
mekp pisze:Chodzi Ci o Evo-Bike ?

Pozatym Syców ma prawa miejskie.
Nie wiem dokładnie jak się nazywa ten handlarz ... a Syców to i tak pipidówa mimo jakichś tam praw :-P
Ale, tylko u nas można spotkać Yeti w Lesie i to nie jedno - bo kręci się tu u nas cała rodzina ..... :-)
remik76

#15
hit00r pisze:
mekp pisze:Chodzi Ci o Evo-Bike ?

Pozatym Syców ma prawa miejskie.
Nie wiem dokładnie jak się nazywa ten handlarz ... a Syców to i tak pipidówa mimo jakichś tam praw :-P
A Jelenia Góra to takie Los Angeles?
Lodzermensch

#17
ASR poszedł w kont bo cza było na lato zrobić DJ tego 2-giego - i efekt jest niezły......
Teraz myślę o Asr - tyle że za dużo mam pomysłów z korbą. bo nie wiem czy dać starą korbę Tune,.... na amortyzator nie mam pomysłu - koła będą na piastach chris king.

Ale DJ latem polatałem....
remik76
Załączniki
dj, asr-sl, asx(403).JPG

#19
Yeti ASX - ten pierwszy model - na zawody Deemax - bo są na tubeless - i faktycznie można na laciu lecieć i opona nie spada.... jak na zdjęciu os3 Szklarska.
remik76
Załączniki
yeti1 — kopia.JPG
11247499_1605946022992556_8163418649611377240_n.jpg

#29
Ciężko się przywalić do sprzętu, który służy do takiej dziedziny, no może tylko ze przednia opona ma pasek a tylna nie, no może czerwona sztyca . .. szkoda że nie czarna, jeździł bym . . . . ale jak pomyślę że to warte jest więcej niż moje auto . . .
www.velotech.pl