#422
aldek pisze:aniemówiłem
niestety, wygląda na to, żeś wreszcie kupił rower, i nie będziem mogli już drzeć łacha.
szkoda trochę
Kufa ale mnie teraz ZDOŁOWAŁEŚ :!: :cry: :roll:
Nawet pół litra i wspomnienie naszych wspólnych wypraw mi tego nie osłodzi :-x

#426
Bart pisze:Dobra Panowie, kończymy ten rozdział. To jest retro forum, także trzymajmy się tego. Zważę Wam ten rower jeszcze i koniec tematu. Będę coś tam pisał w dziale o moich rajdach i tyle.
No weź, załóż wątek w dziale 2000plus.
Lodzermensch

#427
KUFA :!: :evil:
Szkoda że tyle nie biadolicie o moim Sparku jaki to paskudny będzie :-P
Aldek nie będzie mnie beształ bo wykupiłem u niego handicap + 50 % na rok ale Corrado mógł by się pokusić o jakieś złośliwe uwagi 8-)

#428
hit00r II pisze:KUFA :!: :evil:
Szkoda że tyle nie biadolicie o moim Sparku jaki to paskudny będzie :-P
Aldek nie będzie mnie beształ bo wykupiłem u niego handicap + 50 % na rok ale Corrado mógł by się pokusić o jakieś złośliwe uwagi 8-)
Ja nie jestem złośliwy.
Lodzermensch

#431
ale to nie to samo przecież.

ten kube to miał potencjał, codziennie takie kuby widuje wymodowane jak ta lala. A to stopka, a to przedłużka na sterówkę albo mostek regulowany na sztorc ustawiony, pokrowiec na siodło, a siodło na sprężynie, sztyca z amortem. Pychota.
Bywa i dzwonek z serduchem, błotniki zwykle mają fest, bagażnik z klapą czasem się trafi, odblaski na pedziach, jest na czym oko powiesić.
O, tak trzeba żyć.

A tu bida z tym superiorem będzie.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#434
Bart pisze:Dziś przeprowadziłem ważenie rowerów. Cube bez pedałów 13,8 kg. Jestem wstrząśnięty :shock: :shock: :shock:
O kufa jaki kloc!
To mój Octan do enduro waży 14,5 z pedałami !!!
Plus że się przyznałeś 8-)

#439
14kg - tyle ważył podstawowy, jeden z najtańszych rowerów dostępny na początku lat 90, Montana Stalowa rama z grubej kanalizy, stalowy, czterozębatkowy mechanizm korbowy, stalowe oczywiście mostek, kiera i sztyca oraz Shimano TY-20 zwany popularnie SISem
Dziś 14kg waży średnia półka po apgrejdach dotyczących całego - poza ramą - roweru
Cóż... rozwój w kierunku 29erów widać rozumiany jest inaczej
Widocznie faktycznie nie dla idiotów
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#440
skolioza pisze:14kg - tyle ważył podstawowy, jeden z najtańszych rowerów dostępny na początku lat 90, Montana Stalowa rama z grubej kanalizy, stalowy, czterozębatkowy mechanizm korbowy, stalowe oczywiście mostek, kiera i sztyca oraz Shimano TY-20 zwany popularnie SISem
Dziś 14kg waży średnia półka po apgrejdach dotyczących całego - poza ramą - roweru
Cóż... rozwój w kierunku 29erów widać rozumiany jest inaczej
Widocznie faktycznie nie dla idiotów
Z tą Montaną to przesadziłeś.
Taki syf ważył na pewno z 16 a nie 14 kg.
Ja mam Mongoose'a na dosyć dobrych częściach , rama na pewno lepsza niż ta Montana a rower ciężki jak cholera - spokojnie 15/16.
Kiedyś z ciekawości zważę.

A odnośnie 29 cali to nie dość że przeważnie są brzydkie to aby mieć nowy rower ważący 10 kilo musisz wyłożyć ze 20 kawałków ... za 10 tys kupujesz średnią półkę :-/
Za 10 k można mieć starszy rower w stanie idealnym na totalnym wypasie - rower marzenie!

#442
skolioza pisze:
hit00r II pisze:Z tą Montaną to przesadziłeś.
Taki syf ważył na pewno z 16 a nie 14 kg.
Ważyłem swoją po zakupie w 93r - na wadze na poczcie, a tam raczej 2kg w dół nie przekłamuje o by z torbami poszli ;-)
To chyba jakąś mega lajt wersję kupiłeś, większość tych klamotów ważyła pod 20 kg.
Lodzermensch

#443
duże koła muszą dużo ważyć, proste

a tak całkiem serio, to sam jestem ciekaw takiego porównania: bierzemy takiego kuba-kloca na slx i jakiegoś cr-mo z epoki, np. gt karakoram na podobnej klasy osprzęcie (co to będzie, kto się na nowiźnie zna, chyba stx rc, nie?).
I porównujemy wagowo część po części. Rama, koła, widelec, kaseta, korba z suportem, fd, rd, itp.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#444
Sr suntour xct z goleniami 28 mm oś QR, koło 29, skok 80/100 mm, waży 2750 gr. Widziałem fotkę z trekiem marlin za 1999 pln ( rocznik 2019 ) gdzie ma golenie 30 mm, więc waga będzie jakieś 3 kg ?
Albo model sr suntour xcm rocznik 2018, 29 er, boost, golenie 34 mm, sztywna oś, skok 100/120/130 mm i waga..

starting from: 3375g

Idzie nowe !

#445
aldek pisze:duże koła muszą dużo ważyć, proste

a tak całkiem serio, to sam jestem ciekaw takiego porównania: bierzemy takiego kuba-kloca na slx i jakiegoś cr-mo z epoki, np. gt karakoram na podobnej klasy osprzęcie (co to będzie, kto się na nowiźnie zna, chyba stx rc, nie?).
I porównujemy wagowo część po części. Rama, koła, widelec, kaseta, korba z suportem, fd, rd, itp.
SLX to odpowiednik LX
Tylko po co to porównywać ?
Warto by było sprawdzić jak te rowery jeżdżą i o ile jest szybszy ten kloc na kole 29.

#450
Podejrzewam ze ojciec dyrektor objechal by Cie nawet 20 kilowa montana) I to ze dwa razy :mrgreen: :mrgreen:
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike