#33
kaczko pisze:podziwiam, ale nie łatwiej było kupić nowy? :D
+1, to samo mi przyszlo do głowy, po co to rzexbić jak za ~10zł masz normalny zacisk, jak to jest 31,8 to ja Ci moge za darmo wyslać taki zacisk ;)

#35
Pamiętam jak siedziałem na każdą śrubką (szlifowanie, smarowanie, polerowanie)w cantach SR
Szacunek dla Twojej wytrwałości i chęci.
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#38
Jednak skorzystałem z patentu Ulzhana i dałem zacisk 31,8 z kawałkiem rurki alu 32x1. Zacisk to Serotta, nie najlżejszy ale ładny
Obrazek


Przyjdzie też lżejszy wideł Spinner i stery Ritchey Logic. Widelec był bordowy, siknąłem go czerwonym sprayem ale odcień mocno odstawał od koloru ramy więc pomalowałem go wałeczkiem jakąś zwykłą czarną farbą :-P Jeszcze uciąłem oczka pod błotniki i wyszło 799 g z gwiazdką.
Obrazek

Obrazek


W międzyczasie przeszedłem v-ki i klamki LX. Foty całości pewnie niebawem.
allegro
rowerki

#42
gdyby nie ten wspolczesny mostek i kaseta, to fajnie, czysto, prosto, elegancko, ta rama to co to wlasciwie jest, haki od toma, a reszta?? a piasty jeszcze jakby bbyly kompletem byloby lepiej, do kompletu tylna czarna lx

#44
Rurki też podobno ritcheya, a Diora coś pisał o prestige skoro taka lekka ale kto to wie. Z tym LX-em masz rację ale jak składałem kółka to tylko był STX. Jeszcze bym sztycę wymienił, może KCNC SC pro lite albo thomson setback.

Mekp 8 kg z hakiem? Ten marin? Rama to 46 cm C-T.
allegro
rowerki

#46
skolioza pisze:miły rowerek, nie powiem!
faktycznie fajnie byłoby ujednolicić pewne rzeczy, ale na wszystko pewnie przyjdzie czas - chociaż jak slyszę o sztycy KCNC to zaczynam mieć wątpliwości
+ 1
pamiętam za co dostałem zjębe w Profleksie.
Lodzermensch

#48
mekp pisze:Moim zdaniem ta korba tu troche slabo wyglada...
a czy ja wiem, dobrej klasy, a tarcza nawiazuje do drobnych akcentiow w tym kolorze, tylko zadnych kcnc! ,

#50
Zaszły drobne zmiany w zasadzie kosmetyczne. Wyrzuciłem czarne rurki i dałem srebrne - sztyca Ritchey i mostek Specialized 120 mm. Przez mostek prowadzenie poprawiło się znacznie :) już nie leże na rowerze. Do tego czarne stery i zacisk. No i korba LX M569 - jeszcze tylko bym musiał ją przepolerować.

Jak dla mnie wygląda znacznie lepiej ale niestety przybyło 75 g. A... i nowe nalepy dałem, takie pro...

Obrazek
allegro
rowerki

#59
Fajny jest ten rowerek. RD Ci zazdroszczę :-) Zawsze chciałem mieć taką z krótkim wózkiem.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#60
RD mam od aizbyM, dzięki. W zasadzie można by skompletować wózek z jakiejś szosowej?

Nos siodła jest idealnie poziomo więc pewnie kwestia zdjęcia, wideł i mostek też ok. Z resztą różnicy tych 2 czy 3 cm pewnie bym nie odczuł. Miałem już trochę wyższy widelec i dolną miskę sterów i prowadził się tak samo. No ale jakby się znalazł taki 42 cm i ok. 800 g to czemu nie :-D
allegro
rowerki