No Saint Urian

#1
Witam
Niedawno rowerek który robiłem dla żony osiągnął fazę mobilną i żona się cieszy :mrgreen:.
Rower wymaga jeszcze zmian, więc za uwagi będę wdzięczny. Założenia do tego projektu były proste ładny, lekki, wygodny, ma sobie radzić na leśnych ścieżkach bez totalnego offroad-u.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W rolach głównych występują
Rama No saint Urian 18"
Sztyca ON OFF
Koło przód MX317 specialized stout
Koło tył MX317 FH-M525 L kaseta LX 11-32
Amor RS Judy T2
Mostek PRO
Kiera Zoom Fastrack
Klamko-manetki M510
Korba LX FC-M570 blaty 22/32/44
Przerzutka przód LX
Przerzutka tył XT RD-M570
Pancerze Jagwire
Śruby J&L Gold
Szybko zamykacze J&L Gold

W tym miejscu pragnę podziękować Cypisowi za pomoc w realizacji i składaniu.

Rama kiedyś była szara malowana proszkowo lakier ten usunąłem chemią, tak samo bagażnik. Korba od początku była w kiepskim stanie więc jedynie co mi pozostało to ją wygładzić i pomalować.
Ramę bagażnik i amor oddałem do malowania proszkowego. Długo się nad tym wahałem jednak ekonomia wygrała. :(
Waga wynikająca z podzespołów 12224 g Jaka jest prawda dowiem się jak dopadnę gdzieś dokładną wagę.

Wiem siodło do wymiany.. nie tylko ze względów estetycznych ;-)
W planach wymiana siodła chyba na Sportourer FLX Lady Gel Flow, pedały platformy żółte bądź pomarańcz (może ktoś ma?) stery pewnie na złote. Pewnie też błotniki ze względów praktycznych.

#2
Kolorystycznie... odwazne :-)

Widze ze montaz jeszcze nie skonczony, wiec nie wiem co masz zamiar robic, ale przy tylnym hamulcu chyba dobrze bedzie zrezygnowac z koncowki pancerza i wpuscic go po prostu do fajki.
Ostatnio zmieniony 2012-05-02, 10:01 przez rekrutacja, łącznie zmieniany 1 raz.

#3
moja żona zapytała...'co to k..jest?'...ale śrubki i zamykacze kozak,aaa no i pancerze :mrgreen:

do rekrutacja...tylko nie po prostu!! to Jagwire!!
śmietnik to nie retro!

#5
no nie podoba mi sie za cholere ten kolor, taki ni w piz... ni w oko różowo-wrzosowy, ja rozumiem że to dla kobiety, ale żeby jakaś sliwka węgierka chociaż była ;-) no i te pancerze to nie pasują, moja żona też mowiła że coś nie-halo jak jej pokazałem te fotki ;)

w Malmecie malowałeś, jestes zadowolony ?

ps. najważniejsze że sie właścicielce podoba 8-)

#7
:mrgreen: Prawdę powiedziawszy tego się spodziewałem. Kolor na zdjęciach chyba jest trochę bardziej jaskrawy niż w rzeczywistości. Jest o ton ciemniejszy od koloru Milki, bliżej mu do niebieskiego niż do różowego. O gustach nie dyskutuje bo to też nie moje kolory ten jest oryginalny :-D Racja trochę go złamać muszę nie wiem tylko czy jeżeli wstawię żółte platformy to to wystarczy. Błotników żółtych trochę się boje.
Cardamon - jeżeli chodzi o Malmet to generalnie prawie ok. Nie jestem purystą nie czepiam się byle czego. Jak dla mnie mogli by bardziej dbać o czystość bo w lakierze trochę paproszków i jakieś dziwne zgrubienia się znalazły. Poza tym o mało co nie załatwili mi widelca pomimo mojego zabezpieczania i wyraźniej instrukcji na co mają uważać to i chyba w czasie piaskowania zerwali zabezpieczania ślizgów i trochę je zalakierowali. Na szczęście nie myłem widelca ze smaru wcześniej i miałem jeszcze trochę pianki do zdejmowania powłok.
Rekrutacja- masz rację co do pancerza. Pomyślałem, że może fajki też zmienię na żółte jak takie dorwę. Sprawa jeszcze do przemyślenia.

#12
jest wedlug prawidel projektowania - kontrastujaco.

powiedz no gdzie mozna nabyt taki zacisk podsiodlowy pod bagaznik?
i czy dorabiales jakis adapter do stout'a przedniego czy jest to wersja 9mm? (przewaznie wystepowaly w wersji 10mm gruba os).


mozesz zaszalec - i zalozyc poliuretanowe przezroczyste pd platformowe w kolorze zoltym oraz podobnie: siodlo badz owijke. Duzo "robia" tez opony, a zoltawe kendy miejsko-tourowe to nieduzy wydatek.
Obrazek

#13
Zacisk wynalazł Cypis baardzo wdzięczny mu jestem :} za niego. Co do zacisku na stout-a kupiłem zwykłą oś 9mm stal pod zacisk. Mocowanie trzyma w końcu rower ma pełnić rolę rekreacyjną. Mam wrażenie, że sztywność osiowa koła jednak jest mniejsza. Koło się nie telepie czy coś, przy 30km/h wchodziłem w zakręt 120 stopni i coś szurało mam wrażenie, że obręcz o v-ke, jednak pewności nie mam. Osie oryginalne są albo drogie DT albo nie zdobywalne czyli też drogie, innych nie znalazłem. Jeszcze myślałem w metalowym kupić zwykłą rurkę 10mm, na razie testuje oś. Gdybym wiedział przed zakupem, że ta piasta jest na taką oś to bym się chyba nie zdecydował. :-/
Przyszło mi do głowy by wymienić klocki vek z czarnych na żółte oraz fajki na żółte. Jak myślicie takie drobiazgi wystarczą ?
cron