Gary Fisher Tass Gs - restomod

#1
Cześć
To mój drugi post tu na forum.
Chciałem wam zaprezentować moje dziecko zbudowane z sentymentu do roweru który lata temu mi skradziono był to Gary Fisher Big Sur.

Pomysł zrodził się w 15 sekund gdy na OLX pojawiła się rama GF Tass Gs.

A więc rama po 2 dniach dotarła do domu - w opłakanym stanie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak zwykle najwięcej frajdy z paczki miały dzieci.

Dokupiłem po kosztach Rock Shoxa Judy SL C3 -amortyzator w mojej ocenie w najpiękniejszym wydaniu - z niskimi goleniami zewnętrznymi - od razu zapadła decyzja o stylizacji na Judy z 1997 roku
Czas na remont :)
Obrazek
Obrazek
Kartridż oczywiście cieknie
Obrazek
Obrazek
Kartridż zbudowałem na shafcie C3 i korpusie z Judy DH
Obrazek
Obrazek
Usunięty lakier uzupełnione ubytki, wgnioty
Obrazek
Przygotowane nakleki
Obrazek
Malowanko.
Epoksyd, bazy, bezbarwne 2K, szablony.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wjeżdza kolor docelowy - Sephia brown metalic Hyundai
Obrazek
Po przeschnięciu zdjęte szablony
Obrazek
i pierwsza warstwa bezbarwnego matowego
Obrazek
Bezbarwny poszedł w 4 warstwach.
Każda kolejna była szlifowana papierem ściernym o gradacji 800 celem zniwelowania różnicy wysokości warstw w okolicy napisów tak by uzyskać efekt utopienia napisów w lakierze.

Składanko Judyty
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czas na koła :)
Zdecydowałem się na kupno w miare lekkich piast na łożyskach maszynowych chińskiego producenta GUB.
W cenie tylniej piasty NOVATEC kupiłem komple GUB. Do tego obręcze ZTR Olympic z piwnicy, szprychy DT Champion i alu nyple.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czas na składanie roweru :)
Obrazek
Mostek Ritcheya 120 okazał się zbyt długi, ustąpił miejsca mostkowi Toseek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na gotowo :)
Obrazek
Zachęcam do wszelkich komentarzy :)

Pozdrawiam !

Re: Gary Fisher Tass Gs - restomod

#6
Rama 2006 + amor 1997 + skośne piasty i to z jednorzędową korbą SLX? Hmmm, odważnie, rozumiem po prostu rower by pojeździć. Ale podejście do przygotowania profesjonalne.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Gary Fisher Tass Gs - restomod

#8
Panowie, taki był od początku zamysł tego roweru.
Stara rama stary amor i upchanie do tego w miarę możliwości technicznych jak najnowszych rozwiązań - taka jest definicja w motoryzacji restomodu.
Połączenia kolorystyczne też raczej nowoczesne.
Rower ma służyć przede wszystkim do jazdy z rodziną po singletrackach i do cieszenia mojego oka.
Do katowania mam zbudowaną przez siebie zjazdówkę na ramie Intensa M9 FRO.
Co do Chińskich piast to wybór był podyktowany koniecznością posiadania łożysk maszynowych i ekonomią. Obecnie nawet Novatec jest relatywnie drogi. Mogłem kupić nawet piasty DT ale wtedy roweru nie skończyłbym przed końcem tego sezonu, a na czym mi bardzo zależało.
Amortyzator nie jest niestety produktem finalnym ponieważ z Cartridgem C3 ma charakterystykę typowo racingową. Wybiera duże strzały na drobne nierówności jest nieczuły. Chcę uzyskać pracę gdzieś w okolicach starego Bombera Z2 który wybierał liście ;)
Myślę że hydracoil z regulacją odbicia zbliży mnie do tego czego oczekuję. Dawca (Judy Race) jeż jest namierzony i powoli pakowany w drogę do mnie.