Re: SCOTT SPARK LTD 2009

Dochodzą kolejne komponenty.
Tym razem trafiła się piękna grupa SRAM X-0
Sprzęt w naprawdę pięknym stanie, można powiedzieć że bez śladów używania.Kaseta z łańcuchem czyściutka.Przerzutka ma w jednym miejscu lekkie zadrapanie prawie nie widoczne.Manetki wyglądają jak nowe :shock:
Załączniki
20200103_124051.jpg

Dokładnie...gripy były by najlżejsze.Ale manetki są fajne, przyznam się że pierwszy raz mam je w ręce i to taki dzieło sztuki :) podobnie przerzutka. Głowna śruba alu regulacyjne też.Wózek blackbox full carbon. Śrubki wózka tytan jak też śruba do linki. Dzisiaj to poważę i zobaczymy jakie wyniki będą. Kaseta na pewno będzie cięższa niż xtr. W sumie jeszcze pozostał problem pedałów w miarę lekkich a nie za drogich

Jak bym chciał zrobić projekt na wagę, to bym chyba kredyt musiał wziąć ;-)
A tak na serio, to staram się żeby te komponenty były w miarę lekkie i kasowo przystępne. Do ogarnięcia pozostały jeszcze pedały
Później w czasie zacznę wymieniać śruby stalowe na tytanowe i aluminiowe

Napisałem do carbon-tech żeby mi wycenili uszkodzenia kierownicy i sztycy. Kierownicę chcę przedłużyć po 2 cm z każdej strony. A sztycę chciał bym dłuższą też o 2 cm.
Odpisali dość szybko, ale jak zobaczyłem cenę to prawie z krzesła spadłem... 800zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bez malowania.No więc podziękowałem na wstępie.
Co dalej?? trzeba będzie samemu ogarnąć temat :-x
Załączniki
20200119_143337 (1).jpg
20200119_143317.jpg

Wstępnie przymierzyłem się do ramy. W sensie założyłem korbę z pedałami i założyłem siodełko.Uszkodzenie sztycy polega na miejscowym pęknięciu carbonu od jażma siodła bo ktoś prawdopodobnie miał za wysoko wyciągnięty ten element. Wpadłem na pomysł żeby do środka sztycy włożyć tulejkę z tworzywa, którą sam sobie zrobię. Planuję aby do środka weszło tak z 5 cm a na zewnątrz 2 cm. Później po przymiarkach zobaczę jak to się ma do siebie i wtedy to już na kleju osadzę.Kierownicę zrobię w podobny sposób.Tylko że na razie znalazłem kawałek tworzywa w kolorze czerwonym :-/

Jak pisałem wyżej, u siebie w zbiorach znalazłem tylko czerwone tworzywo do obróbki.Ale wujek google prawdę ci powie,wiec poszukałem materiałów do toczenia.No i znalazłem aukcję na allegro.Materiał Ertacetal Poliacetal.
Kupiłem dwie średnice 25 i 40 mm w odcinku 50cm. Zapłaciłem 42 zł do tego jeszcze muszę poszukać jakiegoś dobrego kleju.
Załączniki
20200125_112025.jpg