#186
skolioza pisze:to są XC Pro ze smarowniczkami Grease Guard
- tylna nowa, ściągana od niemca lat temu ze.... 3? przeleżała ten czas w pudełku, aż tydzień temu ją zaplotłem
- przód też mam już długo - nie jest nowy ale wygląda jak nowy ;-) także zaplatana tydzień temu

Cierpliwości dziś mi nie starczyło... Evo zaopatrzone w pedały M737 :oops: wyjechało spod klosza
klika fotek w drodze do pracy:
https://picasaweb.google.com/1021978808 ... 0578061378
i w prawo
Ja od jacoba jakiś czas temu kupiłem takie same piasty XC Pro WTB tylną na 36 otworów z kasetą PowerFlo i przednią również WTB na 32 i czekają na zaplecenie w obręcze Ambrosio (dzięki Corrado1111)
Niedawno kupiłem od Jasia na Alle manetki wishbone (2 opakowania ;] ) no i mam oczywiście jeszcze te od Ciebie ;]
Korba XC Sport od Corrado1111 i wszystko w/w czeka na ramę tak świetną ja Twoja...bo ta, na której wisi obecnie mój Suntour nie nadaje się (nie ma polotu)
Jak widzę Suntoura to dostaję wypieków i nie są to wypieki onanistyczne ;]

Podoba mi się się rowerek! Piękny!
Tak widzę ostatecznie mój rower. Tylko chyba wpadłbym w stan "nie jeżdżę bo mi szkoda"

W.


Edit: Czy ktoś posiada może jakieś dokumentacje techniczne Suntour XC Comp/Pro Mimo oglądania katalogów części nie mogę czasami się wstrzelić w konfigurację. Niedawno kupiłem kasetę do drugiej tylnej piasty XC Comp i dupa nie pasuje.
Czasami cofam się do punktu wyjścia przez to ....mimo,że uważałem że już widzę koniec
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#187
hehe, Jasiu nieźle namieszał z tymi Wishbonami Jak dziś pamiętam jak o swoje na jebaju walczyłem, a tu bach - nie dość ze opór to jeszcze za przysłowiowe grosze Oj warto byłoby na Jasia poczekać, żeby to człowiek szklaną kulę miał...

co do piast - z tego co wiem są 2 niekompatybilne ze sobą systemy
Standard z nakręcaną ostatnią zębatką, gdzie kasety kończą się na 13, 14
Micro gdzie bęben jest inaczej rozwiązany i "niestandardowe" są 2 ostatnie koronki - te kasety kończą się zdaje się na 11T, ale jak tam dokładnie jest to mocowane nie powiem

Myślę że Radziej przybliżyłby temat bo miał chyba oba systemy

A za pochwałę roweru dziękuję - skoro nawet w oczach fana Suntoura osprzęt w tej ramie nie razi to bardzo się cieszę
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#188
skolioza pisze:hehe, Jasiu nieźle namieszał z tymi Wishbonami Jak dziś pamiętam jak o swoje na jebaju walczyłem, a tu bach - nie dość ze opór to jeszcze za przysłowiowe grosze Oj warto byłoby na Jasia poczekać, żeby to człowiek szklaną kulę miał...
Z kapci wypadłem jak zobaczyłem to się dzieje u Jasia ;]
skolioza pisze:co do piast - z tego co wiem są 2 niekompatybilne ze sobą systemy
Standard z nakręcaną ostatnią zębatką, gdzie kasety kończą się na 13, 14
Micro gdzie bęben jest inaczej rozwiązany i "niestandardowe" są 2 ostatnie koronki - te kasety kończą się zdaje się na 11T, ale jak tam dokładnie jest to mocowane nie powiem

Myślę że Radziej przybliżyłby temat bo miał chyba oba systemy
Tak jedną mam kasetę tak jak mówisz sygnowaną APII model AS-AP0-K7 i jest jeszcze AS-AP-S7
Są te same tylko różnią się kolorem jedna srebrna druga czarna
Srebrna kończąca się na 11T

http://www.ebay.de/itm/NOS-SunTour-AP-I ... 46085cd760

Ta powyżej jest 8 rzędowa a S7 czy K7 oznacza 7 rzędowe


Jest jeszcze taka http://img.inkfrog.com/click_enlarge1.p ... =496213242 nie ma własnie tej specyficznej ostatniej koronki
Sądziłem ,że będzie pasowała do drugiej moje piasty XC Comp na 36 otw ale się przeliczyłem


EDIT: Radziej jesteś w stanie coś bliżej powiedzieć jak dobierać i jakie modele mają pewien swój zakres kompatybilności kaset no i później oczywiście czy tylna przerzutka Xc Comp będzie pasowała do WTB?
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#189
Wg mojej wiedzy jeśli przerzutkę sparujesz z manetką SRa to będzie grać niezależnie od piasty

a z innej beki
za sprawą RB wpadł mi do głowy szatański pomysł przymierzenia do Evo widelca AMP
jakoś ta konstrukcja nigdy mi do Scotta nie pasowała, ale jeśliby dorwać taką wczesną wersją z lagami cr-mo, czarnymi, to tu mogłaby pasować (na szczęście ten Piotra ma za krótką rurę :mrgreen: )
a wzięło się to stąd:
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#192
No, rzeczywiście to lekka rama (jak na tamte lata) jest.
Alpinestars cromega były o 300 g cięższe co najmniej. Ale tam nie dało się użyć cieniowanej rury podsiodłowej – bo gięta była.
Nie mówiąc już o takich gt. Taki mój 91 r. karakoram elite double butted Tange w rozmiarze 16 cali waży (po wytrząśnięciu rdzy :-D ) 2,63 kg.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#199
All black jak dla mnie :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#203
skolioza pisze:czy black/silver
;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#204
Helou,

odświeżę temat. Zanabyłem właśnie Evolution Pro i to świadomie w zbyt małym dla mnie rozmiarze mniemam jakieś 16cali ( od mufy do środka górnej rury jest 40cm) a szukam 18 cali choć ni wiem jaka była rozmiarówka. Kupiłem tylko i wyłącznie w celu zamiany. Gdyby ktoś chciał takowej zamiany to jestem zainteresowany. Rama z oryginalnym widłem bez wad - odrapana jak to staroć ale bez przesady. Niemniej jednak żadnych problemów typu pęknięcia, wgniecenia, głębokie rysy, rdza czy zniszczone gwinty, hak prościutki. Rama jest z oryginalnym widłem i chyba sterami (wieszak do canti Scott).

#206
O super, fajnie że się odezwałeś, na priva puszczę Ci numer buraka, poniżej fotki jakie dziś popstrykałem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


hmmm, dorzucam raz jeszcze:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-04-10, 20:10 przez mentos, łącznie zmieniany 1 raz.
cron