MTB Longus Competition 2000 High Tech Pro Deore XT

#1
Cześć,

To inny rowerek jaki kupiłem jakiś czas temu ale dopiero niedawno udało mi się go przywrócić do żywych.
Rower dość ciekawy bo na ramie aluminiowej gdzie spawy jakie zostały na nim wykonane to mistrzostwo świata... Gładziutkie prosto z Japonii ;)

Co do samej ramy to jest aluminiowa i nie była seryjnie malowana co jak wiadomo po latach różnego rodzaju użytkowania i obić spowodowało że mamy dużo miejsc gdzie są oznaki utleniania.

Tak czy inaczej fajny sprzęcik do którego szukałem seryjnie: siodła Selle Italia alpine dsa oraz hite rite dropper... Dopiero po nabyciu tych dwóch rzeczy zabrałem się do roboty tak aby przywrócić jego oryginalnych wygląd. Opony niestety ciężkie do zdobycia z oryginalnej specyfikacji.

Całość na XT m730 z 1991... Rower jest Niemieckiej firmy z początku lat 90.

Co myślicie o takiej produkcji:
Załączniki
6.jpg
6.jpg (2.19MiB)Przejrzano 3249 razy

Re: MTB Longus Competition 2000 High Tech Pro Deore XT

#3
No może jestem starej daty ale nie mam FB i nie doświadczam tego wszystkiego o czym mówisz... ;)
Wolę przywracać oryginalne specyfikacje sprzętów... oryginalnie obklejone ramy itp..

Dorzuciłem dziś do "lokalnej" przejażdżki o to taki zabytek... Ciekawe czy ktoś z Was jeszcze coś takiego pamięta jak "cosmic trail bag" ;)
Myślę, że to tez niezły rarytas z lat 90.

Zdjęcie poniżej:
Załączniki
7.jpg
7.jpg (1.49MiB)Przejrzano 3242 razy

Re: MTB Longus Competition 2000 High Tech Pro Deore XT

#6
Dzięki za Wasze pozytywne opinie i oceny co do przywrócenia projektu do żywych.

Wiem o tym że opony skinwall'e są idealne pod takie rowery ale sam z doświadczenia wiem że montując nawet nowe sztuki z początku lat 90 to raczej możemy na nie tylko popatrzeć. W jednych nowych egzemplarzach "idealnie zachowanych" po przejechaniu niecałych 100km bieżnik leciał jak szalony... Szkoda takich opon pod codzienne użytkowanie.

Tak więc mimo wszystko preferowałbym coś współczesnego w tym stylu oczywiście na koła 26.
Dlatego pytanie czy jest coś takiego w produkcji w dzisiejszych czasach ? Znacie jeszcze jakieś firmy które mimo lat nadal produkują skinwall'e 26 ?

Z góry dzięki za podpowiedzi.
cron