Rower Roku Covid Edition 2020

#1
Rozpoczynamy naszą coroczną zabawę mającą na celu wyłonienie Roweru Roku.
Jak pewnie zauważyliście choćby po terminie publikacji tego postu, postanowiłem nieco przeorganizować jej zasady. Zatem:

- Kandydatem może zostać dowolna maszyna zaprezentowana w roku 2020 w dziale RetroMTB
- Jednemu forumowiczowi przysługuje prawo zgłoszenia tylko jednego Kandydata do walki o tytuł Roweru Roku 2021 - liczę, ze dzięki temu każda zgłoszona maszyna będzie miała niejako swojego ambasadora. To od Was zgłaszających zależy też, czy zgłosicie maszynę należącą do Was, czy inną, która Waszym zdaniem powinna stanąć do walki o tytuł.
- Kandydatury zgłaszamy od dziś do niedzieli 10.01.2021 - z jednej strony czasu jest mniej, z drugiej wszystkie karty są już na stole i nic już się tu nie zmieni - co miało zostać zaprezentowane zostało.
- Kandydaci walczyć będą jak za czasów pionierów rywalizacji o splendor, sławę i tytuł.

Swoje typy możecie zamieszczać w wątku ew przesyłać na PW
Aby zachować chronologię zgłoszeń, kandydatów będę dodawać do wątku "ankietowego" na bieżąco, w tym wątku więc PROSZĘ NIE EDYTOWAĆ SWOICH POSTÓW - w przeciwnym razie mogę nie "wyłapać" zgłoszenia

-
dla przypomnienia - zwycięzcy z lat poprzednich:

2010 - zwyciężył Klein Attitude El ma
II miejsce Klein Attitude Comp Yvesa Moi, III miejsce GT Xizang 97 Radzieja

2011 - zwyciężył Cannondale Yvesa Moi
II/III/IV miejsce ex equo Kastle Jondera, Wheeler Titanium E1 Fockera, Fat Chance Wicked '89 Radzieja

2012 - zwyciężył Ferremi Marcina74
II miejsce Corratec TeamBow 1997 Alientm'a, III miejsce ex-equo Cannondale Pszczółka Kosci26 / GT Avalanche '91 Aldka

2013 - zwyciężyła Arcadia Suntour XC Pro WojtkaKa
II/III miejsce Raleigh Titanium 1999 Tiomka i Trek 9800 Marcina74

2014 - zwyciężył Cannondale Beast of the East - Corrado1111
II / III miejsce Scott Pro Racing W/C '99 - Snack i Bontrager Privateer '98 - Focker

2015 - zwyciężyła Kona Fire Mountain Wilka
II miejsce Peugeot Marcina74, III miejsce Cannondale F900 Fockera

2016 - zwyciężył S-bike Czachy
II miejsce Wheeler Marcina74, III miejsce ex-equo Wheeler Fockera i GT Retromena

2017 - zwyciężył Santa Cruz Heckler 1996/97 El ma
II miejsce Specialized S-Works M4 '99 Skeeva, III miejsce GT STS Czachy

2018 - zwyciężyły ex-equo K2 Proflex 4000 1998r Retromena i Breezer Lightning Fockera
III miejsce - Yeti Ultimate - ExquisiteCycles

2019 - zwyciężył AMP Czachy
II miejsce Sunn Fockera, III miejsce ex-equo Basso Gerwazego i Alpinka Rajkru
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
Załączniki
1.jpg
2.JPG
3.jpg
4.jpg

Re: Rower Roku Covid Edition 2020

#3
Zgłaszam Cannondale Czajnika. Rower już był raz w konkursie , jednak od ostatniej edycji ewoluował . Oprócz tego , że rower wygląda rewelacyjnie jest to trochę mój ukłon w stronę kolegi. Rower zbudowany od zera , bardzo dużo pracy własnej włożonej w doprowadzeniu wszystkiego do stanu idealnego.

Obrazek

Re: Rower Roku Covid Edition 2020

#10
skolioza pisze:
2021-01-09, 10:25
Panowie, co z Wami?
Tyle fajnych rowerów pojawiło się w zeszłym roku na forum, nawet w samej końcówce było ich sporo - i co? 2 kandydatury na dzień przed zamknięciem listy? Faktycznie forum chyba umiera skoro już nawet na zabawę chęci są mierne....
Chyba to pokazuje jak ciężki był to rok :( Retromania to przyjemność, zabawa, a czasy nie bardzo na takie zachcianki. Ale jest w czym wybierać :)

Re: Rower Roku Covid Edition 2020

#12
Czacha pisze:
2021-01-09, 20:15
skolioza pisze:
2021-01-09, 10:25
Panowie, co z Wami?
Tyle fajnych rowerów pojawiło się w zeszłym roku na forum, nawet w samej końcówce było ich sporo - i co? 2 kandydatury na dzień przed zamknięciem listy? Faktycznie forum chyba umiera skoro już nawet na zabawę chęci są mierne....
Chyba to pokazuje jak ciężki był to rok :( Retromania to przyjemność, zabawa, a czasy nie bardzo na takie zachcianki. Ale jest w czym wybierać :)
Mozesz mieć po części rację. Chociaż tym bardziej w kontekscie ciezkiego roku dziwi brak zainteresowania odskocznia - zwłaszcza że do zgłoszenia nie trzeba żadnych nakładów a wybierać jest w czym
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Rower Roku Covid Edition 2020

#17
DOMAN pisze:
2021-01-09, 10:58
Zgłaszam Mongoose Fockera, super fajny rower.
Dzięki. Bardzo mi miło :)
Składaj Merlina, to chętnie go zgłoszę.

Tymczasem chciałbym zgłosić Treka 8700 Mentosa.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Rower Roku Covid Edition 2020

#19
To ja zgłaszam Twego Simplona bo do tytanu miałem zawsze słabość.

P.S. A jak ktoś w 2021 złoży Axisa TT od Dimanod Backa np. taki Axiss TT Pro 1995, albo lepiej bez gripów Axiss TT XT 1994, to będę stał z transparentem pod domem łojca derektora i protestował gdyby nie wygrał, a daleko nie mam ;-)

viewtopic.php?f=29&t=8659
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Rower Roku Covid Edition 2020

#22
DOMAN pisze:
2021-01-10, 23:35
Yyy pomyliłeś mnie z kolegą od Merlina😅. Ja mam Simplona Ti 🤭
Wielkie sory. Coś mi się w głowie poprzestawiało z tymi tytanowymi rowerami 🙂🙂
Swoją drogą ciekawe co się dzieje z tym Merlinem.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Rower Roku Covid Edition 2020

#26
Nie wiem kto mnie zgłosił, ale dzięki!
2020 to był mój najlepszy MTB rok ever.
Dużo dziwnych rzeczy się też działo, ale co się najeździłem, to moje. Fajnie, że udało się też w jakiś sposób zaistnieć w społeczności.
Dopiero teraz zaglądam z uwagi na zawirowania życiowe, ale normalnie pękam z dumy z samego faktu znalezienia się w tym zaszczytnym gronie.
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack