Alpinestars ASR 900 - 1996

#1
Cześć

Mam fajną ramę od Alpinestara na rurkach Eastona i pomału zastanawiam się jak ją ogarnąć. Z pewnością projekt będzie celował w modern/retro. Serce projektu - czyli rama zostanie odmalowana- ale o tym póżniej. Chciałbym tu pobawić się i kolorami i napędem. Myślałem o 1x10 bądź 2x10. Oryginlanie było tu 3x8 co nikogo nie dziwi zapewne jendak kształt ramy aż prosi się o współczesną modyfikację. Widzę tu napęd srama, hamulce avidy, korba race face'a.

Macie jakieś sugestie? Co myślicie? Miejmy nadzieje, że to skończę na przyszły rok. Jeśli koncepcja nie pasuje do retro to proszę o przeniesienie do działu 2000+.
Ostatnio zmieniony 2020-11-03, 19:53 przez Jacques_de_Molay, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
ASR900Frame1.jpg
Rama
ASR900.jpg
Oryginalna specyfikacja

Re: Alpinestars ASR 900 - 1996

#3
Rama jest do odnowienia - dużo ubytków lakieru - nie do uratownia. A skoro tak, to pomyślałem może pobawić się malowaniem? Z pewnościa na tylnym trójkącie chciałbym widzieć firmy w oparciu o rower ma być zbudowany. Brakuje mi też w orginalnym malowaniu "wyścigowego zacięcia". Kłopot w tym, że jak się człowiek bawi kolorami to sporo z tego co widzi n aekranie wyglada odlotowo i niewiadomo na co się zdecydować.
NA chwilę obecną mam 4 wersje. Jak wrażenia?

PS złoty wyobrażam sobie jak u Kashimy ;)
Załączniki
ASR900FrameB.jpg
Zupełnie inna baza kolorystyczna.
ASR900FrameA.jpg
Blisko oryginału ale.. złoto plus purpura

Re: Alpinestars ASR 900 - 1996

#7
@Yves - na to wygląda :)

@skolioza - co masz na myśli piszą "ekstrawagancka"?

@sztopi17 - też mi się podoba ta niebieska ale z żółtym ma to sportowe "coś" :)

Jak sie uda to niebawem zrobię jakąś wstępną wizualizację. Póki co ogarnąłem kolejna naklejkę od EASTON'a :)
Załączniki
EASTONreactionSmall.jpg
EASTONreactionSmall.jpg (54.83KiB)Przejrzano 5765 razy

Re: Alpinestars ASR 900 - 1996

#9
Niech cię skolioza :) - dowcipniś z ciebie.

No dobra, każdy z nas budując rower siedzi jak na szpilkach przeczesując wszystkie portale aukcyjne w poszukiwaniu wymarzonych gratów pod wymarzoną konfigurację. Co więcej każdy chyba zadaje sobie pytanie jak, mniej więcej bedzie toto wyglądało. I właśnie z tej ciekawości zrobiłem małą wizualizację ;) - i to nie single speed.

Powiem więcej - ta wizualizacja ma działanie terapeutyczne - trochę ciśnienia ze mnie zeszło :) teraz pomalutku wypadałoby dążyć do celu (mam jeszcze jedną wersję którą chcę zobaczyć :).

A wam jak sie podoba taka koncepcja?
Załączniki
ASR900GoldYellowSport.jpg

Re: Alpinestars ASR 900 - 1996

#16
@sztopi17 - wielkie dzięki :)
@skolioza - zgadzam się - to malowanie to kwintesencja retro :)

Wczoraj przydarzyło mi sie coś wyjątkowego - otóż kolega Moras czytając ten wątek i trafiwszy na wzmiankę o kodach kolorów Alpinestara napisał mi prywatna wiadomość, czy chcę jego koszulkę w tym malowaniu :)!!!
Przeczytałem to kilka razy, bo tak miłe rzeczy to... no właśnie - brak mi słów, wmurowało mnie. @Moras - bardzo dziękuję. Masz mój telefon jak wpadniesz do Krakowa koniecznie się odezwij :)

Jako, że projekt Trek utknął chwilowo, to dokładam ostatnią opcję kolorystyczną. Osobiście uważam, że to najlepsza kolorystyka do tego projektu. Jeśli modern/retro to to idealnie nawiązuje do historii marki. Niestety łyżką przysłowiowego dziegciu, jest malowanie dodatkowych gratów - amortyzator, mostek, kierownica.

W międzyczasie na retrobiku.uk napisałem do Gila o naklejki - które ma pod to malowanie (chodzi o różowo czarne ripple efekt pomiędzy kolorami) ale póki co cisza. Jego naklejki są o tyle ciekawe, że prawdopodobnie nie są cięte z plotera a drukowane na bezbarwej folii - lącznie z białym, prawdopodonie jako poddruk (chyba, że źle widzę)

Mam też prośbę prośba do was - jeśli ktoś posiada Alpine z podobnym malowaniem, mógłby zrobić mi wysokiej rozdzielczości fotki dookoła rurek w tych miejscach? :). Bez względu na to, które malowanie zaistnieje w rzeczuwistości to przynajmniej będzie dostępny wektorowy projekt naklejek dla każdego chętnego ;) za darmo.

Oto modern/retro - jednoznacznie nawiązujący do historii plus koszulka jaka stanie się wkrótce moją własnością :D (jeszcze raz dzięki Moras)
Załączniki
ASR900RETROfin.png
ASR900RETROfinJersey.png

Re: Alpinestars ASR 900 - 1996

#20
Chłopaki - wasz entuzjazm względem tej ostatniej wizualizacji to mój ból głowy :) - szczególnie, że już mam kilka rzeczy pod tę niebieską wersję :/.
Gorzej, że projekt Trek utknął ze względu na 2 części tak naprawdę (no może jedną) i szlak mnie trafia bo chciałbym to w końcu zamknąć. Liczyłem wyrobić się do końca roku i może stanąć w szranki do konkursu ;)

Zobaczymy co się stanie z tą Alpiną - Gil z retro mtb milczy więc samemu ogarniam wzorek :) (na wszelki wypadek) - cholerna dłubanina.