Merida - Sporting Series Alloy - Pomoc w identyfikacji rocznika, modelu

#1
Cześć,

Mam do Was prośbę. Od jakiegoś czasu mam w posiadaniu pewien rower Merida ale nie ma na nim żadnej nazwy modelu.
Co ciekawe rower cały był złożony na Deore XT M739 oraz hamulcach Magura Race Line H33.

Sama rama jest przystosowana do prowadzenia linek hamulca Magura więc widać, że były one montowane seryjnie a ich prowadzenie jest pod ramą poziomą. Jeśli cała reszta jest na XT łącznie z kołami/piastami to domyślam się, że tu też mamy oryginalną specyfikację z 97 roku.

Możliwe, że amortyzator został dodany choć jest też z epoki. Jest to ROCK SHOX INDY SL.

Pytanie czy taki rower występował oryginalnie w takiej specyfikacji ? Odnalazłem katalog Merida z 1997 roku ale tam taki model nie istnieje :/

Wielkie dzięki za wszelką pomoc.
Załączniki
20201011_204357.jpg
20201011_204123.jpg
20201011_202704.jpg

Re: Merida - Sporting Series Alloy - Pomoc w identyfikacji rocznika, modelu

#4
Wygląda mi na model Merida Matts Race SX. Nie wiem jaki rocznik ale wczoraj udało mi się rozkręcić go w całości i wszystko miał na XT.
Kaseta, suport, korba, piasty, manetki, przerzutki, Katalogowo z serii M739.

Wiem, że wersja Merida Matts Race SX w katalogu z 97 miała montowane hamulce Magura. Malowanie jest inne więc obstawiam jakiś 96 może nawet 98 rok.

W 97 roku nie było w Merida Matts Race SX osprzętu XT a montowali go w Matts Pro SX... Więc jest to jakiś miks dwóch różnych modeli wersji Matts.

Hmmmm tyle z mojego śledztwa na dzień dzisiejszy.

Re: Merida - Sporting Series Alloy - Pomoc w identyfikacji rocznika, modelu

#5
Zdarzały się jakieś dziwne wahania osprzętu w rowerach z tych samych lat modelowych i tego samego modelu, widziałem już takie rzeczy. Kolega miał kiedyś meride, w której katalogowo powinna być przednia przerzutka Alivio, a on miał acera-x w nowym rowerze kupionym w go sport. Żeby było ciekawiej to w momencie zakupu roweru acera x była już nawet nie produkowana, rower był jakoś z 2005 - 2007 roku, a przednia przerzutka acera x była produkowana do roku 1998.
Części na sprzedaż:
https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/1eZ3x/

Re: Merida - Sporting Series Alloy - Pomoc w identyfikacji rocznika, modelu

#6
Sklep podmienił. To się zdarza. Przy czym założenie zamiast fd-mc18/21 ( do 2005) lub fd-m410 ( od 2006 ) przerzutki fd-m291 to już trochę chamówa ( raz, że niżej, dwa, że to wiele lat różnicy )
/edit
No i fd-m291 ma pojemność 18 zębów, różnica środek - góra 8 zębów i z korbą 42/32/22 ( a pewnie taka była w tym rowerze w 2005-7 roku ) mogło lipnie chodzić.

Re: Merida - Sporting Series Alloy - Pomoc w identyfikacji rocznika, modelu

#9
Miałem styczność z Merida na przełomie wieków od strony sprzedazy. Generalnie rowery przychodziły zgodne ze specyfikacja ale zdarzały się pojedyncze kwiatki (pamiętam np mostek Kore wsadzony zamiast kalloya do jakiegoś taniego modelu)
Nie zdarzyło się mi jednak nigdy aby rower przyszedł w całości z innym osprzetem niż stał w katalogu
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Merida - Sporting Series Alloy - Pomoc w identyfikacji rocznika, modelu

#12
Widać, że jego malowanie tzn. opisy są bardzo zbliżone do tego jaki posiadam. Nawet mostek jest podobny.
To co może różnić oba modele to fakt, że mój był seryjnie przystosowany do montowania hamulców Magura.

Wiem, że rama ma numer seryjny więc może po tym elemencie będę mógł dojść do roku samej produkcji. Na widelcu też powinno coś być. Jeśli ktoś wie jak odczytać takie detale po numerze to dzięki za info.