Trek SingleTrack 970

#1
Cześć Wszystkim,

Nie wiem jak to jest ale jak coś przypadkiem wpadnie mi w oko to nie mogę się powstrzymać i kupuje kolejne ciekawe mtb.
Chciałem wam pokazać co udało mi się ostatnio nabyć. Jest to Trek SingleTrack 970 (20") z 1990 roku. Katalogowo powinien być cały na osprzęcie Deore DX.

Poprzedni właściciel pochodzenia Niemieckiego dodał pełno dziwnych rzeczy jak błotniki, bagażnik, dynamo itd. Przez co sam rower wyglądał dość niepozornie i nie rzucał się specjalnie w oczy.
Wszystkie te dodatki mówiły tylko jedno, ze ktoś nie specjalne jeździł w terenie a raczej po mieście. Lakier zachowany jest w bardzo dobrym stanie bez specjalnych obić i odprysków. Byłem w szoku...

Oczywiście są pewne różnice względem oryginału... Inne Siodło, Stery (nie wiem czemu), pedały, opony. Reszta wyszła z fabryki. Po wysypie rdzy na sztycy czy elementach przerzutek widać, że rower był raczej przechowywany pod chmurką...

Ale do rzeczy poniżej zdjęcie roweru prosto po zakupie oraz już po wybebeszeniu z tego wszystkiego. Jak zauważycie prezentuje się on o wiele lepiej jak typowe MTB lat 90.
Myślę, że zostawię sobie go na zimowe wieczory w garażu ;)

Mam tez do Was pytanie bo akurat znawcą Trek nie jestem ale zastanawiałem się czy rocznik 1990 to jeszcze produkcja USA czy już Azja ? Dajcie znać.
Planowo chciałbym go zrobić według oryginału. Pedały DX jakieś mam ale szukać będę tez sterów DX 1 calowych. Jeśli ktoś z Was coś takiego na sprzedaż będzie posiadał to dajcie znać. W tej chwili to ciężko coś takiego nabyć.

Poniżej Fotki.
Załączniki
20200920_140050.jpg
20200920_163800.jpg

Re: Trek SingleTrack 970

#6
Dzięki... Wlasnie widziałem Twój projekt i powiem Ci że ambitny. Moj Trek czeka jeszcze w kolejce ale mam plany wyrobić się przed Świętami ;)

Dodam tylko że Swój rower chciałbym raczej zachować w oryginale. Mam nawet stare linki do hamulców te grubsze które udało mi się dostać jako NOS. Nie wiem tylko czy pancerze te zdjęte z roweru będą się jeszcze nadawać... i tu mam obawy czy na rynku znajdę takie które pozwolą mi puścić w nich linki 2,0 :/. Zobaczymy najwyżej zastosuje współczesne rozwiązania...

Re: Trek SingleTrack 970

#8
Jakoś strasznie lubię stare Treki chociaż często są niepozorne.
Często odnoszę też wrażenie, że jeżdżą lepiej niż wskazywał by na to osprzęt na którym zostały złożone.

Co do Made in USA vs Taiwan.
Miałem Treka ZX 8000 z 1997 i gdzieś wyczytałem że 1997 był ostatnim rokiem w którym ramy budowano w USA.
Czy wszystkie? Z tego co pisze kamilmozej pewnie nie.
Twój model jest dosyć wczesny i wysoki więc myślę że był US.

Wracasz do oryginalnej specyfikacji?
Zazdraszczam.
Wrzuć foty jak skończysz.

Re: Trek SingleTrack 970

#9
Dzięki za wszelkie info i słowa zachęty :)
Rower który zakupiłem jest cały na dx i taki też był produkowany w 1990.

Jedyne co tu widzę innego to pedały, stery, siodło. Same pedały mam więc ten element zachowam z oryginalem. Co do sterow 1 calowych dx to ze świecą szukać...Więc ten element będzie zamiennikiem który już mam.

Reszta to już tylko kwestia czasu. Mam jeszcze kilka innych rzeczy do zrobienia więc może jeszcze w tym roku coś się uda ruszyć.

Niestety co jakiś czas wpada mi coś w ręce i zaburza mi cały misterny plan i kalendarz :)