Scott Titanium

#1
Witam. Zakupiłem rower z dumnym napisem Scott Tytanium. Rama pod canti, przerzutki m900 , manetki m740 koła na piastach Dt swiss, hampe zielone magury, stery xt. W żadnym katalogu nie znalazłem takiego modelu. Ktoś kojarzy czy był taki model? Na haku przerzutki wybity numer 3706.
Załączniki
20200713_143445.jpg
20200713_143418.jpg
20200713_143339.jpg
20200713_143329.jpg

Re: Scott Titanium

#2
A nie nakleił sobie ktoś po prostu naklejek?
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Scott Titanium

#6
Cena niekoniecznie jest dobrym probnikiem - ktos tu na forum wychaczyl Merlina na tytanowej ramie za 450zl jak pamietam. Wracajac do twojego Scotta to wg mnie jest to alu. Na zdjeciach napis Titanium wydaje sie byc w innym kolorze niz Scott. Wskazuje to na dorobienie naklejki po zakupie (mozliwe, ze sie myle ale trudno mi sobie wyobrazic, ze Scott ten napis zrobilby tylko odrobine jasniejszy niz nazwe). Drugim wskaznikiem jest - naklejka Alpinestars :) - czy Scott robil cos wspolnie z nimi?

PS. Oczywiscie moge sie mylic ;)

Re: Scott Titanium

#8
To nie jest alu. Alu się tak nie spawało. Poza tym nawet jeśli ktoś zrobiłby ramę alu z tak cienkimi rurkami, to ścianki tych rurek musiałyby być bardzo grube żeby taka rama wytrzymała. Tutaj po mufie suportu widać, że rurki są cienkościenne, co sugeruje tytan. Aluminium ma srebrny kolor, ale może być anodowane. Jeśli w głębszych rysach nie widać gołego alu w kolorze srebrnym, to znowu jest argument za tytanem (stal musiałaby być lakierowana i w rysach pod lakierem byłaby rdza). Geometria ramy przypomina stare Ukrainy. Wg mnie to może być więc ruski tytan. Argumentem za tym może być też dość słaba jakość spawów.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Scott Titanium

#11
T34 też były spawane że się nawet sowiety za głowę łapali a wojnę wygrały ;-)
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Scott Titanium

#13
tytan na pewno, pytanie co to. Geometria faktycznie nijaka.Pomieszanie lat 80 z 90tymi. Scott nie miał w ofercie katalogowej takiego rowerka. Ale jak by się zastanowić. Naklejki wyglądają na stare, dostępność druku w latach 90 nie była taka jak dziś, ze robiło się na zawołanie. Ktoś musiał by się nieźle natrudzić, że by go specjalnie okleić. Może Scott miał coś specjalnego, wyżej jak Scott Pro Only, i robili takie rowery na ramach zamówionych u poddostawców? Jakaś ekstra oferta dla najlepszych dealerów? W sieci faktycznie nie ma nic o czymś takim jak ten model

Re: Scott Titanium

#14
Gdyby tak było, rama byłaby graficznie spójna z którymś rocznikiem - przynajmniej wszystkie pozakatalogowe i dealerskie modele jakie widziałem dało nie dość że się zidentyfikować po elementach i układzie grafik, to jeszcze - dzięki temu że te co rok się zmieniały - przypisać do rocznika
Tu kolega nie pokazał detali, ale z tego co widać to nie potrafię umiejscowic tej ramy w żadnym szablonie rocznikowym
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA