Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#31
kawu pisze:
2020-06-09, 17:39
Raf pisze:
2020-05-21, 10:21
Dobra, to Mników ogarnięty, faktycznie fajna ta dolinka. Ostatnio byłem tam ponad 30 lat temu ;)
Przy okazji pocisnąłem na Zalas, Tenczynek i kopalnie porfiru i diabazu. Las i przejazd przez Bramę Krakowską robiłem już pod osłoną nocy. Odkryłem też fajną ścieżkę z Nielepic na Balice. Leśne, polne dróżki. Nazywa się Urocza i jest urocza nawet po 22 :mrgreen:


Obrazek

Różne kolory kapsli na rogach to żeby kierunki się nie myliły ? :mrgreen:
Ktoś tak chyba sobie to wymyślił. Na szczęście kapsle nie do pary wylądowały w koszu. Założyłem nowe :)
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#33
Przestałem już liczyć kilometry i miejscówki odwiedzone na ATX-ie.
Trochę się biedaczek zużywa, ale taki już jego los, żeby służył wiernie i cisnął objuczony gdzie popadnie :)
Ostatnio musiałem zmienić płyn w tylnej Magurze + odpowietrzyć ją, bo skuteczność hamowania spadła dramatycznie. Złapałem też gumę, bo szprycha przebiła taśmę i poharatała dętkę.

Dziś ATX wraz ze mną zdobył ostatnią z dolinek podkrakowskich. Dolinę Kluczwody. Były kąpiele borowinowe i przejazdy przez strumyczki.
Powoli staję się fanem tej serii. Zacząłem nawet przeglądać ogłoszenia szukając kolejnego :mrgreen:
Ten ma ciekawe malowanie, ale osprzęt nie przekonuje:
https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski- ... 216c572568

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#35
skolioza pisze:
2020-06-27, 14:16
Jechałeś trawersem górą, tam gdzie teren prywatny chłop zagrodził? Fajny techniczny singielek, a po śliskim to w ogóle... :-)
Najpierw od tamtej strony - faktycznie zagrodzone. Myślałem, że przejadę przez rzeczkę, a potem lasem, ale dojeżdża się do posesji i trzeba niestety zawrócić.
W samej dolince dojeżdża się do skały, gdzie po drugiej stronie wody jest mała pasieka. I stamtąd też trzeba zawracać. No ale błotne odcinki specjalne zrobiły mi dzień...
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#37
W niedzielę ATX przeszedł jak burza przez Dolinę Racławki. Trochę na początku piach chrzęścił w sterach, ale wszystko się w końcu ładnie zmieliło ;)
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Przyszło do mnie kolejne siodełko, oczywiście nie pasuje, bo Selle Italia Turbo to wczesne lata 90', ale dla pewności zrobiłem przymiarki na Giancie.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#39
Przyznam, że z początku kozaczyłem, ale te głazy w końcu mnie pokonały. Do tego co kawałek jakieś bagienne przeszkody z powrzucanymi do środka gałęziami, żeby się dało przejść. Chwilę wcześniej musiał wylać ten strumyk i zrobiła się tam niezła Kambodża :D
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#41
Gigancik nieco ostatnio zapomniany, w końcu powrócił do łask. Zrobiłem mu mały serwis sterów, wymieniłem zacisk podsiodłowy i znów można cisnąć po drogach i bezdrożach.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


W weekend ATX zrobił trasę z Katowic do Tychów. Wybrałem taką najmniej cywilizowaną. W dodatku przed wyjazdem zerwała się nieoczekiwana burza, która miejscami zamieniła leśne ścieżki w bagienne przeprawy.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


W planach za dwa tygodnie pojechać nim jakąś miłą trasę w Bieszczadach.
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#43
skolioza pisze:
2020-08-10, 18:53
Fajna klimatyczna stacyjka na jednym ze zdjec :-)
Kostuchna, to prawie jak kostucha, która czaiła się na mnie podczas jazdy na tym sprzęcie.

Wczoraj wybierałem się w dolinki i podczas sprawdzania ciśnienia w oponach odkryłem coś takiego:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Judy, ty stara ruro! Podpisałaś na siebie wyrok. Dziś jadę po nowy amortyzator. Planuję żeby to nie był kolejny Rock Shox.
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#46
skolioza pisze:
2020-08-13, 16:35
Łoooo... Grubo... Ale że po nowy? W sensie nowy nowy?
Nowy, w sensie wyprany w Perwollu :mrgreen:
Udało się dorwać w dobrej cenie Bombera Z2. Sprzedawał kolega, jeszcze coś krakowskim targiem opuścił :)
Od początku mi nie siedział ten Rock Shox, w sumie to nawet cieszę się, że sytuacja przyspieszyła podjęcie decyzji o zmianie.
Obrazek
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#54
O paaanie, co ten rower teraz jedzie, to głowa mała! :shock:
Wreszcie amortyzator dojechał poziomem do reszty. Że też wcześniej nie wywaliłem tego szmelcu i tyle setek tłukłem się nie wiedząc, co to znaczy pracujące zawieszenie. :mrgreen:

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#56
YvesMoi pisze:
2020-08-18, 00:58
amor siedzi cudnie, porządna rzecz. ale ta korbaaaaaaaaaaaaa no nie moge paczeć :/
Wszystko po kolei. Nie ma na razie nic ciekawego, a w tej Sugino dopiero co wszystkie blaty wymieniłem na nowe.
Ale to kolejna rzecz na liście do zrobienia, więc jest kwestią czasu.
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#57
ATX nadal nie klęka. W weekend zrobiłem na nim najdłuższą trasę w sezonie. Prawie 92 km po bieszczadzkich szlakach. Michniowiec - Werlas i z powrotem :)

Trochę go przewiało po drodze.
Obrazek

Obrazek



Ale potem wysmażył się elegancko - nie tylko przy wypalarni węgla drzewnego, ale też w trakcie koszmarnego upału. Parę razy mocno przygrzało w rubaszne, styropianowe czerepy... Dobrze, że 5-kilometrowy podjazd między Polaną, a Czarną Górną robiliśmy już bliżej wieczora.

Miałem w planach jazdę z dwoma bidonami, niestety w rurze podsiodłowej kręci się jedna nitonakrętka i nie mogłem założyć tam drugiego koszyczka. Przerabiał ktoś kiedyś taką awarię? Jakieś dobre rady?

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

Re: Giant ATX 880 - czy to jeszcze retro?

#60
Dzięki za porady. Zajmę się tym, jak będzie chwila wolnego.
Póki co ATX znów był w intensywnej eksploatacji. Zabrałem go na moje krótkie krajowe wakacje. Przy okazji wizyty w Białymstoku na Up To Date Festival pozwiedzałem sobie na nim Podlasie. Była "polska Amazonia", czyli Narwiański park narodowy, a w kolejnych dniach Supraśl i Dojlidy. Łącznie około 140 kilometrów relaksującej jazdy z widokami. Górek praktycznie brak.

Tutaj mój dzielny międzywojewódzki transporter:
Obrazek


Obrazek


Obrazek




A tu już widoczki, pejzaże, pamiątki:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack
cron