Rower Roku 2019 - zgłoszenia

#1
Mamy początek kolejnego już grudnia, nadszedł więc czas, aby rozpocząć przygotowanie do wyłonienia Roweru Roku RetroMTB.pl

Pierwszy etap zgłaszania kandydatur daje Wam szansę zaproponowania SWOJEJ maszyny MTB
Jedyne kryteria jakie kandydat musi spełnić to: stanowić własność zgłaszającego w 2019r oraz pochodzić sprzed roku 2001 (Zatem: jeśli rower pochodzi z lat 1980 - 2000 włącznie i posiadaliście go choćby przez chwilę w roku 2019 możecie śmiało zgłaszać go jako kandydata - nie musiał być dotychczas pokazywany na forum :-) )
Etap trwa od teraz do NIEDZIELI 15.XII włącznie- jest więc trochę czasu nawet na to, aby dopieścić i zaprezentować sprzęt którego jeszcze nie widzieliśmy :-)

Etap drugi trwać będzie od 16.XII do końca roku kalendarzowego
Etap ten pozwoli zgłosić każdemu dowolny rower zaprezentowany w 2019r w dziale Retro MTB na naszym forum
Jeśli zatem właściciel nie zdecyduje się na zgłoszenie maszyny, która Waszym zdaniem powinna stanąć do walki o to trofeum nic nie stoi na przeszkodzie abyście zgłosili tę kandydaturę!

Swoje typy możecie zamieszczać tu ew przesyłać na PW
Aby zachować chronologię zgłoszeń, kandydatów będę dodawać do wątku "ankietowego" na bieżąco, w tym wątku więc PROSZĘ NIE EDYTOWAĆ SWOICH POSTÓW - w przeciwnym razie mogę nie "wyłapać" zgłoszenia

Wspomnieć także należy, że podobnie jak w latach poprzednich na właściciela roweru roku czeka upominek

Do dzieła!

dla przypomnienia - zwycięzcy z lat poprzednich:

2010 - zwyciężył Klein Attitude El ma
II miejsce Klein Attitude Comp Yvesa Moi, III miejsce GT Xizang 97 Radzieja

2011 - zwyciężył Cannondale Yvesa Moi
II/III/IV miejsce ex aequo Kastle Jondera, Wheeler Titanium E1 Fockera, Fat Chance Wicked '89 Radzieja

2012 - zwyciężył Ferremi Marcina74
II miejsce Corratec TeamBow 1997 Alientm'a, III miejsce ex-equo Cannondale Pszczółka Kosci26 / GT Avalanche '91 Aldka

2013 - zwyciężyła Arcadia Suntour XC Pro WojtkaKa
II/III miejsce Raleigh Titanium 1999 Tiomka i Trek 9800 Marcina74

2014 - zwyciężył Cannondale Beast of the East - Corrado1111
II / III miejsce Scott Pro Racing W/C '99 - Snack i Bontrager Privateer '98 - Focker

2015 - zwyciężyła Kona Fire Mountain Wilka
II miejsce Peugeot Marcina74, III miejsce Cannondale F900 Fockera

2016 - zwyciężył S-bike Czachy
II miejsce Wheeler Marcina74, III miejsce ex-equo Wheeler Fockera i GT Retromena

2017 - zwyciężył Santa Cruz Heckler 1996/97 El ma
II miejsce Specialized S-Works M4 '99 Skeeva, III miejsce GT STS Czachy

2018 - zwyciężyły ex-equo K2 Proflex 4000 1998r Retromena i Breezer Lightning Fockera
III miejsce - Yeti Ultimate - ExquisiteCycles
Obrazek
Obrazek
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Rower Roku 2019 - zgłoszenia

#10
Gerwazy pisze:2. Basso Rocky Mountain Campagnolo Centaur 1991 viewtopic.php?f=29&t=8527
Uprzediles mnie ;) ...z tym ze po 16 zglosze nie jednego a dwa ;) wiem wiem regulaminy itp ale uwazam ze blizniaki tworza jedna calosc i rozdzielac ich nie mozna :idea: :!: :idea: :!:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

Re: Rower Roku 2019 - zgłoszenia

#12
Gerwazy pisze:
2019-12-14, 21:51
No ciekaw jestem rozwoju wypadków. Z jednej strony i Basso i Dancelli to rowery niewątpliwie ciekawe , z drugiej jednak włoszczyzna nigdy nie zajmowała wysokich pozycji w forumowych konkursach. Z jednym wyjątkiem : Ferremi na Record OR 7 lat temu
Włoszczyzna czy nie włoszczyzna jak dla mnie znaczenia to nie ma. To są piękne, wyjątkowe rowery w idealnym stanie. Sam zagłosuje bo mi się strasznie podobają...Jedno czego im brakuje to tego że są zwyczajnie nowe ze sklepu więc nie było tutaj całej historii grzebania, szukania części , budowania i "wkładania serca" ;-) . Z drugiej strony nie jest to forum majsterkowiczów tylko fanów retro mtb :lol:

Re: Rower Roku 2019 - zgłoszenia

#13
rajkru pisze:są zwyczajnie nowe ze sklepu więc nie było tutaj całej historii grzebania, szukania części , budowania i "wkładania serca"
zwyczajne ze sklepu ?????? to zamow mi 10 sztuk :idea ......z kazdego koloru :idea: :idea:
Rajku ::::::: Ty swoje sam spawasz odlewasz i malujesz ...czy czasem tez kupione w sklepie ,zlomie czy innym allegro itp ???
Dotarcie do takich nosow gdzies w "swiecie" to dopiero sa HISTORIE :idea:

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

zeby nie bylo :idea: osobiscie nie mam z tym problemu.... allegro,ebay , zlom czy nowka ......liczy sie konkretna sztuka i pasja wlasciciela
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

Re: Rower Roku 2019 - zgłoszenia

#14
marcin74 pisze:
2019-12-15, 00:04
rajkru pisze:są zwyczajnie nowe ze sklepu więc nie było tutaj całej historii grzebania, szukania części , budowania i "wkładania serca"
zwyczajne ze sklepu ?????? to zamow mi 10 sztuk :idea ......z kazdego koloru :idea: :idea:
Rajku ::::::: Ty swoje sam spawasz odlewasz i malujesz ...czy czasem tez kupione w sklepie ,zlomie czy innym allegro itp ???
Dotarcie do takich nosow gdzies w "swiecie" to dopiero sa HISTORIE :idea:

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

zeby nie bylo :idea: osobiscie nie mam z tym problemu.... allegro,ebay , zlom czy nowka ......liczy sie konkretna sztuka i pasja wlasciciela
Jakiś problem jednak masz, na pewno z czytaniem ze zrozumieniem...Napisałem że rower jest ze sklepu mając na myśli że jest nowy wyciągnięty z pudełka. Nie jest to żadna ujma ani próba dosrania komuś tak jak ty właśnie próbujesz tego wobec mojej osoby. Chcesz NOSa? To wejdź na Ebay'a, który też jest notabene sklepem, i zaraz znajdziesz ze dwa, trzy ciekawe rowery więc nie wiem co żeś mi tak pocisnął...

Re: Rower Roku 2019 - zgłoszenia

#17
Piękna - mam w podobnym kolorze - no trochę ciemniejszym cr-mo Treka 990, którego poskładałem na pełnym DX'ie. XC widzę, że trochę poobijany ;/ czy mi się wydaje?
Wszędzie te Flite'y :) w moim Treku (9900) mam nowe takie siodło :)
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Rower Roku 2019 - zgłoszenia

#25
nie no ja wymiękłem teraz już zupełnie (po Amp'ie), ten mój Trek tam wyżej to raczej traktować "pół żartem, pół serio", piękne maszyny tworzycie, piękne.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: Rower Roku 2019 - zgłoszenia

#27
AMP bankowo numer jeden tego roku, potem bym obstawiał któryś z rowerów Gerwazego a później to ciężko wyrokować bo same fajne sztuki...Kona, Biria, Trek i Sunn...Moich nie bierzcie pod uwagę bo znów modzę i w obu rowerach nastąpią zmiany, może w następnym roku będą już skończonymi projektami ;)

Re: Rower Roku 2019 - zgłoszenia

#28
Moze nie do konca zgodne z regulaminem ;) ale w koncu to zabawa ......zglaszam blizniaki Basso viewtopic.php?f=29&t=8527.
Z racji na wyjatkowosc kolekcji jak i samego wlasciciela mam nadzieje ze Szanowna Dyrekcja zrobi wyjatek i dopusci do konkursu Blizniaki syjam....wloskie ;)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie