Re: Cannondale CAAD 3

#33
Składania ciąg dalszy...
Z racji że jedno łożysko było padnięte na amen... Kupiłem niekompletny widelec bez tłumika, reszta była. Więc mam łożysko i cztery dobre wałeczki na zapas :-)
Pokrętło do blokady z allegro zrobione na drukarce 3D, pasuje idealnie
Wszystko poskręcałem, guma pasuje idealnie ;-)
Waga nie powala na kolana :->
Załączniki
20191121_102441.jpg
20191121_103554.jpg
20191121_103734.jpg

Re: Cannondale CAAD 3

#34
sztopi17 pisze:
2019-11-21, 21:51
Jak patrzę ile zabawy z tymi amorami ...utwierdzam , się w przekonaniu , że jedyny słuszny wideł to....:):):)
Salsa, miałem, sztywny taki prosty choć chromiak. Jak prosty np. na zimę a cuś ma wybierać to celuję wungiel, o taki na ten przykład jak poniżej czeka na montowanie ;-).
A te HeadShock'i mi się zawsze podobały właśnie ze względu na to że rower wyglądał trochę jak bez amora.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm
Załączniki
Exotic3.jpg

Re: Cannondale CAAD 3

#35
Jedziemy dalej
Montuję miski sterów i wbijam amor do ramy,przygotowałem stanowisko ale lekko nie było :->
Po desce widać jak ciężko łożyska wchodziły do misek.
No a teraz już z górki czyli montaż mostka/kierownicy/sztycy itp.
Rama z widelcem/sterami/mostkiem/hakiem przerzutki/piwotami/pokrętłem blokady waży 3,560 ;-)
Załączniki
20191121_104603.jpg
20191121_110654.jpg
20191121_110703.jpg
20191121_113013.jpg

Re: Cannondale CAAD 3

#37
Przyznam że rama była w kiepskim stanie jak również amor ;-)
Nie chciałem budować roweru z takim stanem lakierniczym, to by było bez sensu. Z kolei teraz używane komponenty psują trochę całość ale przecież już też nie znajdę nowych :mrgreen:
Dochodzą kolejne komponenty a w nich piękny zestaw SRAM :-> razem z hamulcami już zamontowanymi.
Ramiona korby CYCLONE zostały odmalowane.
Załączniki
20191121_120701.jpg
20191121_121452.jpg
20191121_121510.jpg

Re: Cannondale CAAD 3

#38
Fajny projekt, rama leciutka, amor jakiś specjalnie ciężki nie jest. Osprzęt będzie pasował, do tego jedne z najlżejszych i świetnie pracujących. Waga roweru nie powinna przekroczyć 10kg.
Pająk tej korby ma jakieś oznaczenia? czy jakiś standard? Wygląda na kompatybilny z roox, wra i innymi tego typu.

Re: Cannondale CAAD 3

#41
No przyznam że korba to kawał aluminium, ale z tym malowaniem wygląda kozacko :D
Jednak pojawiły się dwa problemy... Śruby do tarcz są za krótkie,chwytają w połowie gwintu...zastosuję śruby do korb XT M-8000.Mam trzy sztuki, dokupię brakujące i będzie ok.
Drugi to że muszę zrobić podkładki pod małą zębatkę bo jest za blisko środkowej.Brakuje tak z 2mm żeby było dobrze.Podkładki już znalazłem, trzeba je tylko na tokarce obtoczyć na mniejszą średnicę.
Jak już poskładam korbę to ją zważę.Korbę wraz z ramą malował Himayer więc nie wiem ile co czego dał ;-)
Załączniki
20191124_151631.jpg
20191123_094531.jpg

Re: Cannondale CAAD 3

#44
Rower postawiłem na koła i wstępnie ustawiłem hamulce. Linki i pancerze też już przycięte, przerzutki założone. Koła zbudowane na piastach CODA 800 z łożyskami maszynowymi.Przód 28,tył 32 szprychy cieniowane DT z nyplami aluminiowymi.Niestety tylna obręcz nadawała się tylko "na hasiok" :D
Sprzedający zapewniał że trzeba je tylko wyczyścić i będą ładne,nie wspomniał też że przednie koło ma 28 szprych...
Na szczęści zrekompensował to dużą ilością gratisów w paczce więc będzie mu wybaczone.
Dokupiłem obręcz mavica też czarną wycentrowałem i jest dobrze.Z części shimano będzie kaseta,suport i pancerze.
Załączniki
20191125_192538.jpg

Re: Cannondale CAAD 3

#45
Dzisiaj złożyłem rower do "kupy" i od razu pojawiło się kilka problemów...
-W kasecie zębatka 13T obskakuje na nowym łańcuchu,się dokupi ;-)
-Amortyzator dobija przy powrocie,muszę rozwiązać problem i chyba będzie konieczne wyciągnięcie go z ramy,do ogarnięcia ;-)
-Ustawiałem przednią przerzutkę ale za każdym razem się obracała, okazało się że obejma pękła... :cry:
-Korba.. no właśnie korba... chyba będę się musiał z nią pożegnać w tym projekcie. Mianowicie podczas zrzucania łańcuch wpada pomiędzy największy i średni blat.Za duża przestrzeń pomiędzy zębatkami.W jakimś sensie jest to do ogarnięcia. W pracy mam frezarki i można by zebrać materiał, ale sam nie wiem czy się w to ładować.Korba wygląda w rowerze kozacko. Przydał by się jeszcze mały czarny blat.
Założyłem korbę XT i problem zniknął, tylko że nie wygląda to dobrze. Na razie zostawiam, zobaczymy może coś pokombinuje.
Zważyłem Korbę cyclone, ramie z tarczami waży 730g, XT 420g różnica dość spora.
Rower z korbą cyclone pokazał wagę 11,50 kg,nawet z korbą xt nie udało się zejść poniżej 11 kg
Opony ważą swoje i pedały XT także,docelową mają być Ritchey.
Rozważam także założenie do przodu przerzutki XT z dolnym ciągiem.
Zrobiłem jazdę testową koło domu.Hamulce brzytwa, tylna przerzutka chodzi miód, nad resztą muszę popracować :->
Na koniec zdjęcie w całości w warsztacie 8-)
Załączniki
20191126_174511.jpg
20191126_190522.jpg
20191126_193003.jpg
20191126_192611.jpg

Re: Cannondale CAAD 3

#47
Korbę upoluj Canonndale, widziałem na allegro coś ostatnio, przednią Srama też upolujesz , ale weź z obejmą alu, siodło paskuda, jakieś lekkie cienkie by pasowało.
Korb xt może by pasowała jakby miała czarne blaty.
Już widze że moje Hutchinsony goldy by tu pasowały, ale ....czekają na montaż u mnie ....... :-D

p.s
sprawdź czy ta korba by nie pracowała dobrze z blatami Shimano bo coś mi te Race Face nie pasi......
www.velotech.pl

Re: Cannondale CAAD 3

#49
No więc Piotr, może masz rację z tymi blatami shimano, jutro ogarnę i zobaczę czy coś pomogło.
Doman, tam jest tylko sprężyna i ten tłumik olejowy i nic więcej. W F400 mi nic nie stuka przy powrocie a ta sama konstrukcja. może coś źle poskładałem...zobaczymy
Mówicie siodełko??hmm... może macie rację.

Re: Cannondale CAAD 3

#51
Założyłem blaty sugino do korby cyclone...i stwierdzam że jest dobrze.łańcuch już tak nie wpada pomiędzy zębatki .Zrobiłem rundkę koło domu i przerzuca tak jak należy,wyjdzie jeszcze w praniu :D
Stukanie amora zlikwidowane... miałem za bardzo odkręconą śrubę z naprężenia sprężyny :lol:
Przerzutka nie dawała mi spokoju.Obejma jest pęknięta więc co mi tam.postanowiłem coś pokombinować.I że tak powiem reanimacja się udała, na razie ją zostawię i będę polował na inną.
Pozostało dokupić zębatkę do kasety.

Re: Cannondale CAAD 3

#58
np jak przerzutka przód działała z płynną manetką to nie działała ze skokową prawidłowo w większości przypadków, zwłaszcza retro stare z lat 80-tych i początki 90 tych.
Nie wszystko było ze sobą kompatybilne.
W Shimano skok nie zmienił się od początku projektu, Sramowskie też działały z Shimano, ale w dziwnych przypadkach należy to sprawdzić.
www.velotech.pl
cron