Wendler MT-1

#1
Wendler - a cóż to takiego ??
Ano tak nazywał się gość, który zaprojektował i wykonał v-breaki hydrauliczne.
W ówczesnych czasach panowały niezmiennie canti i pojawiły się Magury hydrauliczne oraz potem v-ki.
A gdzieś pomiędzy nimi pojawiły się na chwile i znikły hamulce , które miały zrewolucjonizować nasze rowery.
Niestety tak sie nie stało , znikły tak szybko jak i się pojawiły - powód - dla mnie nie znany.
Hamulce te - ich konstrukcja wykorzystuje hydraulike i znane nam z wygladu ramiona v-breaków, a żeby było dalej ciekawie to także klocki Magury hydraulicznej - ramiona są wyposażone w sepcjalne uchwyty tych klocków.

Ciężko coś znależć na ich temat w dniu dzisiejszym, a także niełatwo trafić na posiadaczy czy użytkowników.
Dzięki uprzejmnosci Misia ( odnalezione w trakcie przeprowdzki serwisu ) moge Państwu przedstawić galerie zdjęćiową tego produktu.
Fizycznie można je będzie ogladnąć u mnie na serwisie w dniach 14 do 20.02.2011r - mozna dotknąć - pomacać .
Hamulce są nówki sztuki , nie używane, były jeszcze w folii zamknięte.
Kolor - pomarańczowy - kultowy.
Co do wykonania- pierwsza klasa, na uwage zasługuje różnica w przewodach - tutaj mamy w miare miękki przewód, w Magurze był twardy sztywny.

Jak to pracuje - ponoć dobrze, ja nie sprawdzałem bo egzemplarz jest wybitnie pokazowy .

Zdjęcia wkleje niebawem , prawdopodobnie jutro do południa jak światło będzie , dzisiaj wrzuce tylko skan katalogu w pdf.
www.velotech.pl

#3
A w zeszłym roku, a może w 2009 były nawet na allegro.
Kiedyś nawet się na takich przejechałem i jakoś nie przypadły mi do gustu.
Nie miały takiej precyzji jak Magura, a masa była niewiele niższa.

Ale plus taki, że się pewnie nie zapychały rzadkim błotem tak jak Magura, a w stosunku do V-brake nie były tak podatne na zapychanie pancerzy.

Niemniej w braku takiej precyzji hamownia jak w Magurze, braku możliwości naprawy w przygodnych warunkach i wyższej masie niż V-brake widzę niepowodzenie tych hamulców. W teorii miały łączyć najlepsze cechy Magury i V-brake, a w praktyce bardziej łączyły ich wady. Poza tym z końcem XXw. jeśli ktoś chciał hydraulikę na pokładzie, to szukał raczej tarczy. Z czasem coraz mniej się już szczękowe Magury widywało. Zostali tylko zapaleńcy, którzy je kochają nad życie ;)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#5
No to jeszcze ode mnie.
Warto zwrócić uwagę na ustawienie przedniego hamulca :)
http://pokazywarka.pl/ul0xjw/
Ja nie do końca zgadzam się z tym wychwalaniem, ale jestem wiernym wyznawcą Magury i to ze mnie robi nieobiektywnego komentatora.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#6
na zdjeciui widać partactwo montażu, wogóle krzywo zamontowany hamulec, koło przesunięte w idelcu na prawo.
Poza tym do tego hamulca prawdopodobnie na 99% potrzebne są szersze obręcze jak do canti Shimano typu motylki, inna sprawa iż u góry ramion jest regulacja ich odsunięcia od siebie.
Moze pokusze sie o montaż tego na którymś rowerze ale czysto wizualnie.
www.velotech.pl

#9
Poza Wendlerem i wersja MT1 byla tez wersja MT2 od firmy Starbike.Na oko to samo.Kiedys kupilem na niemieckim Ebayu komplet srebrnych, ale sprzedalem od razu jeszcze przed wyprobowaniem.Do zakupu zachecil mnie artykul Z Bike Akction, ze niby v-ki doskonale.Sprzedalem je, bo w tym samym czasie znalazlem na Allegro moje hamulce Ferbros, a na tych hydraulikach dobrze zarobilem. Jakby ktos chcial kupic, to wlasnie sa nowe i tanie pomaranczowe na niemieckim Ebayu:
http://cgi.ebay.de/Hydraulische-Bremse- ... 27b9129d0b

#12
Mam problem żeby zalać Wendlera, biały tłoczek który jest w klamce nie chce się ruszyć, stoi w miejscu dość głęboko i kompletnie nie mam pomysłu co mogę z tym zrobić, może ktoś go wcisnął za głęboko? Macie jakieś pomysły?

EDIT: Naprawione udało się go wypchnąć dzięki ANDRIUBIKER
Załączniki
IMGP1530.JPG
cron