Barracuda A2R

#1
Przedstawiam mój kolejny projekt 1996 Barracuda A2R. Rower kupiłem właściwie z nastawieniem na dawcę części bo był w miarę przyzwoitym stanie a sama marka niewiele mi mówiła. Rower był na miksie komponentów od Deore LX, XT, GripShift, Avid i częściach sygnowanych logo Barracudy, swoją drogą w miarę przyzwoitych jakościowo...
Obrazek

Pierwszą moją wersję oparłem o kompletnego czarnego LXa opony Bontagera, komponenty Shoguna i widelec WP Rond Pro3...
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Po pewnym czasie czarny LX został transferowany do innego projektu a rama została odwieszona na kołek bez zamiaru jakiejkolwiek zabudowy...i tak wisiała aż przybyło mi na tyle nowych części że podjąłem decyzję o comebacku Barracudy...Tym razem siadła na starszych niż sama rama częściach, troszkę zmiksowanych rocznikowo ale chyba dramatu nie ma :-P

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Re: Barracuda A2R

#5
jeszcze kilka rzeczy jest do ogarnięcia...zaciski z dupy założone - pierwsze lepsze z brzegu, Magura potrzebuje kalkomanii bo była odmalowywana, pedała by się przydały jakieś anodowane na niebiesko (czerwone paski do nosków już mam) no i chyba korki kierownicy zmienię na niebieskie...

Re: Barracuda A2R

#7
Piotr pisze: Barracuda niewiele mówiła ? ....... amen ....marka bardzo trudno dostępna była w tamtych latach , ale jedna z najciekawszych .
no teraz w czasach internetów łatwo się mówi ale ja mimo że interesuje się MTB od 25 lat jedyny kontakt miałem z Barracudą już za czasów gdy pod ta marką był robiony jakiś crap :P

Re: Barracuda A2R

#9
rajkru pisze:
2019-06-01, 15:40
Piotr pisze: Barracuda niewiele mówiła ? ....... amen ....marka bardzo trudno dostępna była w tamtych latach , ale jedna z najciekawszych .
no teraz w czasach internetów łatwo się mówi ale ja mimo że interesuje się MTB od 25 lat jedyny kontakt miałem z Barracudą już za czasów gdy pod ta marką był robiony jakiś crap :P
Ja raczej znam tą markę od lat . . .95 co najmniej, miałem już katalog Bike i tam Barracuda ładnie się prezentowała.
Ale oczywiście wiem ze wiele osób zainteresowało się retro sporo później, a my mieliśmy to na co dzień . . . a odkrywanie na nowo czegoś jest fajne i pożądane. zwłaszcza że miałeś oryginal i żal trochę ze poszedł w podmianki.
www.velotech.pl

Re: Barracuda A2R

#10
skolioza pisze:
2019-06-01, 19:10
Fajne rowerki Barracuda robiła A zestawienie nr 2 mnie osobiście się podoba, ale wrzuciłbym jeszcze jakiś akcent w kolorze Magury (masz pedały platformowe - może noski?)
więcej "magurskiego"koloru nie chcę a pedała chciałby niebieskie anodowane na czarnym korpusie, czarne noski i czerwone paski tak żeby został zachowany "wzór kolorystyczny" czyli niebieski czarny i czerwony...

Re: Barracuda A2R

#11
Piotr pisze:
2019-06-01, 19:30

Ja raczej znam tą markę od lat . . .95 co najmniej, miałem już katalog Bike i tam Barracuda ładnie się prezentowała.
Ale oczywiście wiem ze wiele osób zainteresowało się retro sporo później, a my mieliśmy to na co dzień . . . a odkrywanie na nowo czegoś jest fajne i pożądane. zwłaszcza że miałeś oryginal i żal trochę ze poszedł w podmianki.
To nie BMW E34 w M5tce żeby trzymać w oryginale :-P Ja od zawsze budowałem sobie rowery i nie inaczej postępuje w przypadku retro. Barracuda miała pomiksowany osprzęt a ja chciałem złożyć coś na kompletnej grupie. Druga sprawa że rama jest pod canti bo ma taka rurko-przelotkę do hamulca ale rower był na v-brekach i było mocno nakombinowane żeby puścić linki. Dość powiedzieć że linka od przedniej przerzutki szła właśnie przez tą rurkę :shock: Teraz z perspektywy spojrzenia na obie wersję uważam że pierwsza była bardziej spójna i bliższa oryginałowi ale jak wcześniej napisałem, LX poszedł do innego projektu a tu potrzebowałem ramy żeby wyeksponować starego XT...Miały być też klamki i canti ale wpadły Magury których początkowo nie miałem zamiaru zakładać ale no ale jak mieć 4 retro i nie mieć choćby jednego na hydraulikach 8-) ...

Re: Barracuda A2R

#21
...koszyczek wczoraj założyłem...na bidon, nie wiklinowy na zakupy...nie chciałem ale wziąłem do ręki, przystawiłem do roweru i o dziwo nie jest źle...myślałem że dodatkowy kolor tylko popsuje a w sumie na tle kolorów logo jakoś się nie wyróżnia tak bardzo :-)

Obrazek
Obrazek

Re: Barracuda A2R

#22
U mnie nigdy nie ma "skończonych projektów" więc znowu coś pozmieniałem...
Tym razem wpadł inny kokpit na stalowych komponentach, ori klamkomanetki, canti DiaCompe oraz koła z innego projektu...Teoretycznie koła mają być tymczasowe aż złoże coś na XT ale bóg wie kiedy i cz w ogóle to nastąpi..i czy czasami znów nie wywróce wszystkiego do góry nogami ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Barracuda A2R

#24
corrado pisze:
2019-10-26, 11:12
Świetny ten kokpit i cała reszta także.
Klamkomanetki leżały już chwilę i nie dawało mi to spokoju że taki piękny komponent nie jest na rowerze, kiera też gdzieś walała więc dokupiłem mostek bo stwierdziłem że stal w czarnym będzie lepiej pasowała niż wcześniejszy kokpit...Hamulce nie dają mi spokoju bo myślę że czarne byłby by ładniejsze, tak samo jak pedały XT też byłyby bardziej na miejscu...

Re: Barracuda A2R

#26
corrado pisze:
2019-10-26, 11:34
Pedryle może faktycznie by były XT ładniejsze. A hamulce spoko są.
W rzeczy samej ;-) Pedały były ok do niebieskich obręczy i kierownicy, teraz trochę się "wygłupiają" w tym zestawie kolorów...Hamulce w sumie przy błyszczącej korbie ujdą :-)

Re: Barracuda A2R

#28
skolioza pisze:
2019-10-26, 16:42
Kokpit bomba
Nowe wcielenie fajne, ale anoda pedalow nie bardzo ma teraz pare
Nie ma, bezapelacyjnie nie ma pary...XT albo jakieś Tiogi będę teraz szukał. Z kokpitem początkowo miałem plan żeby założyć ori mostek, sztycę i srebrną kierę ale w ostatniej chwili się opanowałem :mrgreen:
cron