BC by KRISTALL

#1
Skolioza prosił więc znalazłem trochę czasu więc wrzucam.
Co tu dużo pisać..
Zacznę od tego że ramę zakupiłem od naszego kolegi sztopiego wraz z zaciskiem i sztycą 26,8.
Rama na rurach Eastona, bardzo ładnie wykonana z frezowanym dolnym łącznikiem tylnego trójkąta.Kolor srebrny w dość ładnym stanie lakierniczym,napis na ramie ledwo widoczny. Miały szmery bajery xterery ale po dwóch przekładkach został XT,lepiej się dopasował z kolorem ramy.
Oczywiście grupę xt wyciągnąłem z canona a tam powędrował xtr. Jedynie co się nie zgadza grupowo to piasty. Szukałem Xt na 36 otworów... bieda aż piszczy. Trafiła się okazja i dogadałem się z gościem z allegro i kupiłem komplet STX RC za 99 zł. Piasty były w świetnym stanie zarówno wizualnie jak technicznie(brak wżerów na konusach)
No i tak zaplotłem stożki,wypolerowałem i jest świetnie.Amor nie powala na kolana, kupiłem go na olx za 70 zł(aluminiowo-carbonowy)nie uginał się wcale...
Jak go rozebrałem to tak jak by ktoś zalał go woskiem?? każdy elastomer był oklejony tak że nie chciało to w ogóle działać. Z chęcią bym tu widział jakiegoś innego uginacza ale ten na razie wystarczy. Siodełko będzie inne.komponenty może rocznikowo się nie zgadzają ale co mi tam... ;-)
Jeździ się fajnie i o to chodzi :-D
tutaj galeria zdjęć
https://photos.app.goo.gl/EbTvZpP6p7F1TtNH9
Załączniki
IMG_20190303_133449348.jpg

Re: BC by KRISTALL

#2
Wygląda przaśnie [Za słownikiem idąc: taki, który nie uległ fermentacji; niekwaśny;] ;)

Zastanawiałem się nad takim Zokesem i teraz żałuję że go nie kupiłem. Ten Raceface chyba bardziej mi tam leżał, choć deorka też ładnie pasuje do ramy ;) Ciekawe co to za "wosk" tam został napchany? Rozpuszcza się to pod wpływem temperatury czy pali?
Jakie to obręcze? Bo bardzo mi się podobają i pasują świetnie. Co do zmieniarek to uważam że XT to był dobry wybór. Fajna maszyna!

Re: BC by KRISTALL

#3
Obręcze to nie wiem co to za marka,nie było naklejek. Podejrzewam że jakiś gipemme. Co do amora to nie wiem co miał na myśli poprzedni właściciel robiąc takie cuda. Na razie nie robiłem prób ogniowych z tym czymś co było w środku . Kiedyś miałem takiego zokesa i to był szał na dzielni, bo nieliczni w tamtych czasach mieli amortyzator 😉

Re: BC by KRISTALL

#4
czajnikmtb pisze:
2019-05-20, 09:27
Obręcze to nie wiem co to za marka,nie było naklejek. Podejrzewam że jakiś gipemme. Co do amora to nie wiem co miał na myśli poprzedni właściciel robiąc takie cuda. Na razie nie robiłem prób ogniowych z tym czymś co było w środku . Kiedyś miałem takiego zokesa i to był szał na dzielni, bo nieliczni w tamtych czasach mieli amortyzator 😉
Pamiętam jak kolega podjechał nową meridą ok. 95-97 z amorem jakimś RST i gripami... Jak mówisz, szał na dzielni, chyba RST wtedy jeszcze miało jakąś reputację (?)... Bardzo fajna maszyna. Poujeżdżałbym ostro to maleństwo ;) (no bo dla mnie trochę mała rama).

Jest możliwość że obręcze to Alex DA-23?

P.S No i sidło bardzo gustownie dobrane ;)

Re: BC by KRISTALL

#6
Są tu rzeczy do których by można się przyczepić z racji rocznika...
Są to siodełko,kierownica,chwyty i osłona łańcucha :->
Obręcze polerowałem pastą polerską do aluminium, kątówką z nakładką z filcu.
Amor RST też miałem chyba to był 461,481?? nie pamiętam, ale pamiętam że malowałem go pędzlem i z papieru naklejkowego za pomocą żyletki dorobiłem napisy :-D

Re: BC by KRISTALL

#8
A więc już mogę napisać co nie co na temat przeróbki...
Przywędrowały następujące części:
Amortyzator rock shox judy xc z endorfiny
Mostek race face 80mm
Kierownica carbon Kalloy
Manetki shimano deore lx, klamki hamulcowe avid speed dial sl
Hamulce V-brake Diatech VC 767 z równoległym prowadzeniem klocków
Siodełko Bontrager C20
Korba specialized strongarm z blatami sugino, suport shimano LX
Przerzutki P/T shimano deore xt
Kaseta shimano deore XT, łańcuch nowy hg 40
Koła zbudowane na piastach shimano STX, obręcze to mavic x222 przód i rigida ZAC 19 tył opony KENDA
Pedały aluminiowe (na razie)
Załączniki
20191101_123521.jpg

Re: BC by KRISTALL

#14
Tak luzy tak jak w shimano i można też je w podobny sposób zlikwidować przed dodanie podkładek z puszki.
Tutaj jednak jest lepiej bo pantograf jest przykręcony śrubą imbusową a od strony klocka jest nakrętka.
Jest to duże uproszczenie niż w shimano gdzie mamy te zaślepki sworznia.

Re: BC by KRISTALL

#15
Panowie, pochwalę się w jakim stanie wyrwałem wczoraj takiego właśnie BC'eka. Szok w jakim stanie zachowany, przyjechał ze Szwajcarii.
Trranz x szału nie robi, ale stan 737 i Judyty - rysek nie ma praktycznie!! Prawie kompletna grupa, kaseta hg 70 tylko, no i nie wiem jaki suport,
ale jak korba XT to suport 72 pewnie..
Nie czyściłem go specjalnie, pozdejmowałem dzwonki, odblaski i szybkie foty pod garażami..
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.
Załączniki
bc1.jpg
bc1.jpg (807.66KiB)Przejrzano 5884 razy
bc2.jpg
bc2.jpg (579.31KiB)Przejrzano 5884 razy
bc3.jpg
bc3.jpg (587.53KiB)Przejrzano 5884 razy
bc4.jpg
bc4.jpg (558.66KiB)Przejrzano 5884 razy
bc5.jpg
bc5.jpg (713.67KiB)Przejrzano 5884 razy
bc6.jpg
bc6.jpg (438.46KiB)Przejrzano 5884 razy

Re: BC by KRISTALL

#17
No kurde niezła fura z osprzętem ledwo śmigniętym. Ja już się pozbyłem ramy, nie miałem na nią koncepcji. Więc postanowiłem że zrobię rower dla ludu. Co mi leżało to założyłem. Teraz sąsiad śmiga do pracy i jest mega zadowolony :-D

Re: BC by KRISTALL

#18
No za darmo go nie kupiłem, 950zł. Szczerze, to polowałem na XC w tym wydaniu i za taki stan położyłbym z 600-700PLN. Nie wiem czy nie zrobię z tej ramy wieszaka na grupę XT, tylko klamke porysowaną bym wymienił,
no i kasetę grupową. Te tranzixy fajnie polerką pasują, ale :/ zobaczę.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: BC by KRISTALL

#19
Nie wiem czy śłiniliście się do katalogu Shimano jak szarak wszedł i vbreki. Tam dla pokazania klasy, były miniaturki vałek na ramie polerowanej jak tu. Zresztą mam papierowy ten katalog.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: BC by KRISTALL

#21
Kilka razy przerabiałem ramę z innym osprzętem, ale jakoś nie umiałem się z nią dogadać. Długa i niska taka ścigancka. A ten XTR założyłam jako pierwszy a potem powędrował do F400
Załączniki
IMG_20190127_133646601.jpg
IMG_20190127_133646601.jpg (397.09KiB)Przejrzano 5839 razy