Norco Nitro

#1
Przedstawiam mój drugi projekt, który podobnie jak Alpinestars przeszedł długą drogę zanim osiągnął obecny kształt...Dość powiedzieć że zanim stał się Norkiem był wcześniej już Scottem Summitem, Scottem Comp Racingiem a także częściowo Barracudą A2R. Taka migracja części z coraz to nowszymi pomysłami. Początkowo ramę kupiłem pod coś co nazwałem roboczo sztywny freeride który miał być oparty o Bombera Z1 i typowo freeridową specyfikacje ale wpadła rama fs i tak jakoś doszedłem że Comp Racing jest tu i tam podrapany więc trzeba to odwiesić na "kiedyś". Tym bardziej zapaliłem się do tego pomysłu że akurat kupiłem ładny biały widelec Manitou FS...to znaczy, wydawało mi się kupiłem bo sprzedawcą okazał się niejaki Łukasz "chujmuwdupe"Nowaczyk więc jak można się domyślić na widelec czekam już od grudnia. Pierwsze pomysły były by przełożyć wszystkie graty czyli całego XT m739 ale kupiłem ładne canty i klamkomanetki i no takie coś powstało...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Generalnie do wymiany pójdzie na stówe największy blat bo nie z epoki a i pewnie widelec bo jak w pysk strzelił pasuje tu Manitou EFC - uprzedzę że Three też daje radę ale mam już takiego w innym projekcie a nie chcę dublować komponentów...więc jakby ktoś miał taki na zbyciu to ja chętnie ;-) stan obojętny byle dolne lagi były ładne...

Re: Norco Nitro

#3
corrado1111 pisze:
2019-04-27, 23:03
A kaseta?
ciiicho tam...purysta się znalazł, forumowy Rudkowski co ci każdy detal wyniucha ;-)
kasetę jakoś przeżyje, blat mnie martwi bo to NC 17 z wielkim napisem 8/9 speed :-P
dodam że zacisk podsiodłowy też nie tego bo to Hope w nowym kształcie, więcej grzechów nie pamiętam i postanawiam poprawę... :mrgreen:

Re: Norco Nitro

#5
mhu pisze:
2019-04-28, 08:51
"Zdjęcie niedostępne" :-(
nie mam pojęcia co się dzieje ale to samo było już wcześniej w przypadku mojego innego postu...zdjęcia zniknęły a potem znowu wróciły...mam jedno zbiorcze zdjęcie w watku w "powitaniach" więc można rower tam zobaczyć...

Re: Norco Nitro

#9
Kolej na zmiany...Wideł poszedł w odstawkę bo nie chce mieć tego samego widelca w dwóch różnych projektach. Mam nadzieje że Rond godnie zastąpił Manitou aczkolwiek celuję w kolejnego Manitou tym razem EFC, siadłby w tą ramę idealnie 8-) Z innych zmian to głównie mostek bo tak ładnie błyszczy jak rogi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Norco Nitro

#13
Ładnie wyszedł. Przypomina mi Kone co wygrala rower roku chyba w 2015
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

Re: Norco Nitro

#14
corrado pisze:
2019-10-26, 21:23
Twoje rowery robią robotę, na forum ostatnio coraz mniej takich projektów.
Robię co mogę :-D Mam nadzieję że nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa ;-)
Retromen pisze: Ładnie wyszedł. Przypomina mi Kone co wygrala rower roku chyba w 2015
Mogę go gdzieś zobaczyć? Chętnie bym się skonfrontował :-)

Re: Norco Nitro

#15
Takie mialem pierwsze skojarzenie
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike
Załączniki
94-kona-fire-mountain-retro-mtb-25980_7.jpg

Re: Norco Nitro

#17
Znowu sobie grzebnąłem ;-) Zmieniłem opony, poczyściłem obręcze i piasty, zmieniłem blat, pedały, korek sterów, wystrugałem zacisk podsiodłowy :-D
Zauważyłem też że rura posiodłowa zmienia średnicę na większą zaraz nad samym suportem, coś jak taper rur sterowych obecnych widelców. Dokładając rurki tylnego widelca w ksztalcie "S", śmieszny wieszak hamulca widoczny na zdjęciu, podwójnie cieniowany Tange Prestige oraz fajną geometrię wychodzi na to że to dość dobrze przemyślana rama :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Norco Nitro

#18
Czemu ja wiedziałem że przyczepią się do kasety :mrgreen:
Popełniałem ten sam błąd :)
Ale wiadomo że coraz trudniej o sprawną epokową kasetę
Colombo Corrrado wypatrzył ja zresztą też :-P
A rowerek ładny i zazdroszczę klamkomanetek ;-)
cron