#123
troszke masywne do filigranowego Wheelera :idea:
tak mi sie wydaje :roll: ale sprobowac mozna
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#125
Od czerwca obiecuję zdjęcia roweru zlotu. Dziś była fajna pogoda, więc była okazja. Rower chyba już skończony - raczej nie będę już nic w nim zmieniał. No chyba, ze trafi się przednia piasta Syncrosa - ale to raczej pieśń przyszłości. Rower początkowo był bez napisów, bo i na komponentach nie było ich zbyt wiele. Teraz już rama wyglądała trochę łyso, więc dodałem napisy z czcionką wg oryginalnego wzoru. Rower przestał być nijaki w mojej ocenie. Nawet stery wyglądają ok - były produkowane od 1997 roku w takiej formie, więc nie jest tak źle rocznikowo.
Wygląda to obecnie tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#126
Cud, miód i orzeszki :-) Rower marzenie. Wheelery zawsze mi się podobały a o tytanowym to nawet nie marzyłem.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#130
Dzięki za miłe słowa. Ja osobiście jestem zadowolony z tego roweru.
Co do patentu - to Basworm od Srama. Taki patent szczególnie przydatny przy gripshiftach. Wpycha linkę przerzutki w ostatni odcinek pancerza - przez co system staje się mniej podatny na błoto.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#131
focker pisze:dodałem napisy z czcionką wg oryginalnego wzoru
Taka mala zmiana a jaka duza roznica !!!!!
Inny rower :->
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#134
Dzienx :)
Swoją drogą - dawno na nim nie jeździłem i przez to wczoraj dopiero sobie przypomniałem, jak bardzo komfortowa jest jazda na tytanie. Myślę, że zdejmowanie drobnych wstrząsów z pleców jest lepsze niż w moim Cannonie ze sztycą Rock Shoxa. Żeby tylko geometria była trochę nowocześniejsza...
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#137
Focker gratulacje, piękna maszyna. Ciężko się oderwać od oglądania zdjęć.
mcn pisze:Uwierz mi, że Cię stać!
Trzeba tylko cierpliwie przez kilka lat codziennie przeglądać oferty na portalach aukcyjnych.
To prawda, potwierdzam. W Polsce jesteś w stanie kupić praktycznie wszystko, czasem za rozsądny pieniądz, czasem wręcz za bezcen. Trzeba tylko szukać i być cierpliwym.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#138
mcn pisze:Uwierz mi, że Cię stać!
Trzeba tylko cierpliwie przez kilka lat codziennie przeglądać oferty na portalach aukcyjnych.
To prawda, potwierdzam. W Polsce jesteś w stanie kupić praktycznie wszystko, czasem za rozsądny pieniądz, czasem wręcz za bezcen. Trzeba tylko szukać i być cierpliwym.[/quote]

tak macie rację :) tylko ta moja cierpliwość czasami nie ma cierpliwości heh :)

#142
W sumie możliwe - na komórce sprawdzałem.
Z drugiej strony - nie jestem tez przekonany, że tytanowe ramy muszą mieć zawsze spawane haki:
https://www.facebook.com/ClubfitAndFixe ... 1288550064

Tak czy owak, da się coś takiego tytanowego znaleźć w podobnej cenie.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#143
Tytan w przypadku ram lutuje się raczej rzadko. Jeśli już, to najczęściej brązem. Z reguły jest to technika łączenia rur przez pojedynczych rzemieślników. Wygląda bardzo ładnie ale na tym kończą się zalety. Takie połączenie sprawia, że rama jest wiotka (czasem dochodzi do pęknięć w okolicy lutu), a ponadto jest to bardzo nietrwała spoina przenosząca niewielkie obciążenia. Jeśli rama ma jeździć i to dobrze, musi być spawana jeśli chodzi o tytan.

Na ebay tego typu ram w dobrej, naprawdę dobrej cenie trochę bywa. Najczęściej od Chińczyków,z wątpliwej jakości stopów i fatalnie pospawane. Wiadomo, czasem rzeczywiście trafi się okazja (u nas w kraju w dobrej cenie czasem można wyrwać ramy Clark Kent) ale z reguły są to kiepskie produkty. Warto czasem odłożyć trochę kasy i kupić coś naprawdę dobrego, co pozostanie z nami na długo (tytan na całe życie) niż kierować się tylko niską ceną.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#144
Po ostatniej jeździe chciałbym się też podzielić wrażeniami z użytkowania manetek X-Ray. Wcześniej z gripów używałem głównie PG od Sachsa i byłem w nich zakochany. Krótki skok i sprężynka powrotna bardzo mi pasowały. Teraz wiem, że w X-Raye wcale im nie ustępują. Ba - przez trochę większy skok prawej manetki łatwiej zmienia się biegi. Do tego zdecydowane, mocne kliknięcie sprawia, że biegi nie zmieniają się przypadkowo. Zdecydowanie więc zostają. Klamkomanetki m900 mi zupełnie nie leżą - ani manetki (za długi skok) ani klamki (serwo jakoś tak gumowato działa). Obecny zestaw manetki/hamulce jest bardzo mocny jak na kanty. Zresztą hamulce już były przetestowane w Breezerze - tam też działają świetnie.
Ostatnio zmieniony 2016-12-11, 11:59 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#145
Rower w obecnej postaci niesamowity. Wszystko pięknie współgra. Ciekawe spostrzeżenia na temat manetek i hamulców. Pamietam jak swego czasu, wszyscy się "przesiadali" z kantów na V-ki zachwyceni ich potężną siłą hamowania, zupełnie zapominajac o modulacji. Dobrej klasy kanty odpowiednio ustawione hamują wg mnie bardzo dobrze.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!

#146
W sumie bardzo mi tu leży ten maniek, ale ciągle chodzi m po głowie także Judy FSX. Co prawda jest trochę młodsza od Mańka i ma większy skok (jest jakby z nowej ery amortyzacji, rozpoczętej przez Judy w 1995 r.), ale mimo to całkiem fajnie wyglądała. Z drugiej strony - anodowane grafiki w Manitou są jedyne w swoim rodzaju.

Obrazek


Obrazek


Nie powiem - trochę mi też chodzi po głowie pierwszy, tytanowy FSX - piękna sprawa, ale też trochę za bardzo filigranowy do tych rurek.

Obrazek


Klęska urodzaju.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#148
focker pisze:Nie powiem - trochę mi też chodzi po głowie pierwszy, tytanowy FSX - piękna sprawa, ale też trochę za bardzo filigranowy do tych rurek.
wcale nie za filigranowy ;-) do szczescia brakuje drobniejszego mostka i jest BAJKA :->
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie
cron