#182
Rooxa łatwo pomalować, bo ma frezowany napis , który można odskrobać później :lol:
Flite nie bardzo raczej Velo takie sportowe teraz robią na tytanowych prętach, waga poniżej czasem 200 g i cena 100-200 zł , lub też stara Vetta magnesium.
Tu na forum ktoś sprzedaje tytanową kierownice , albo sprzedawał . . . , nie wiem czy sztyca z fają by nie pasowała ładniej.
Mostek i kiera czarne ? ok, siodło czarne i niebieski już tak nie dominuje, ale upiększa detalami.

ale to moja wizja , płatne z góry :roll:
www.velotech.pl

#184
Rower na prawdę złożony z jajem :-)
Korba i SID robią robotę.
Koła trochę mizerne ... widział bym tu pierwszy model Crossmaxa.
Miał byś lżej i jeszcze ładniej 8-) .
Serio waży tylko 9,5 ?
Jakoś dziwnie lekko wyszło.

#185
Amor to nie sid tylko judy sl long travel (by fockel). Waga jest ponizej 10kg. Roox lekki nie jest, ale sztyca trfilem sie w tym rozmiarze 28.6 tu na forum i była już cieta. Mostek to prawdziwy kloc, za to kierownica jest lekka. Z kołami się z Tobą zgodzę. Obecne są lekkie i mnie osobiscie się zawsze podobały.
Piotr, Korba roox moze i tak, ale mostki, kierownice i szytec i rogi, wszystkie jakie miałem, loga byly malowane lub naklejane.

#187
focker pisze:Ja może nie jestem obiektywny - ale muszę napisać, że mnie się podoba :)
Wyszło to przepięknie !!!! :shock: :shock:
Szkoda tylko że wszystkie opory na pancerz są z jednej strony...

#188
Kwestia gustu, mnie się akurat te "czyściutkie" ciągi po jednej stronie zawsze bardzo podobały. Może sentyment do 1993 Diamond Backa Apexa jakiego miałem z takowymi. Ale rower naprawdę piękniutki. Ja bym tylko wywalił te przerośnięte rogi i dał jakieś Stixy średnie ControlTecha, takie spawane, bo te Syncrosy jakoś tak jak trzonki od łopaty wyglądają, bez obrazy :-P . Zawsze o tytanie marzyłem, nigdy nie miałem, może kiedyś?

#191
Wyszedł elegancko. Ile waży teraz na tych czesciach? Szkoda ,że shark fina nie bylo niebieskiego :-)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#193
YvesMoi pisze:co tam jest za amorek? judy ?
Chcesz bana ??? :idea: ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#194
sztopi17, dzięki
Retromen jeszcze nie sprawdzałem, doszedł koszyk, licznik i inne siodełko, postaram się wrzucić na wagę na dniach.
YvesMoi, tak to jest judy sl long travel 97, golenie są od sida, miał być jeszcze tuning ale się nie udało. Fockel może się więcej wypowiedzieć na jego temat. Ogólnie jednak nie ma takeij potrzeby, ładnie pracuje, jest lekki i w dobrym stanie.

#195
Z żółtą Judy też fajnie Wheeler wyglądał.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#196
Retromen, kilka pomiarów wagi 9.925 - 9.970 gotowy do drogi.
Skeevo, początkowo myślałem iść w żółty, ale części w niebieskim do których miałem dostęp były w zdecydowanie lepszym stanie i jednej firmy.

#197
Tytan i niebieskie wstawki zawsze ładnie się klei:) Jak ktos zauważył, koła słaby punkt, pierwsze crossmaxy byly by super, do tego SID 98, i masz jakieś 600-800gr mniej

#198
I tak strasznie malo waży. Ile ta rama na wadze?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#199
Rama z tego co pamiętam 1450gr, amortyzator 1305gr, no koła mogłyby być crossmax ale obecne crossride nie są jakieś mega ciężkie, owszem na zaciskach zakładając tytanowe można zbić niemal 100 gram. Nie będę walczył z nadwagą na siłę, wtedy roox poszedłby w odstawkę. Chciałem zejść poniżej 10kg i się udało.

#200
Waga ramy poezja) Teraz wszystko jasne. Pierwsze Crossmaxy do tego Wheleera i będzie 10/10.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

Re: Doneowy (wcześniej fockerowy) Wheeler Titanium E-1

#201
Coś szukałem na forum, trafiałem na tematy w których rowery już nie istnieją, tak sobie pomyślałem że napiszę coś o moim starym rowerze.

Przyszedł czas na gruntowne czyszczenie

Obrazek


W między czasie dorwałem stery na które długo polowałem

Obrazek


9.0 sl ustąpił miejsca szaremu xtr, a judy wyparł sid, do tego wsadziłem najwygodniejsze dla mnie siodełko ever - aliante

Obrazek


pobawiłem się trochę time, tak żeby pasowały do dwóch rowerów

Obrazek


Chciałem, żeby rower miał charakter cichociemny, jest wygodny, jest lekki, jeździ dynamicznie

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek