Re: Kastle 7.5 cr-mo

#31
Piotr pisze:
2019-05-26, 22:47
DługiDżon pisze:
2019-04-25, 08:21
Taki wideł będzie :)
Obrazek


Troszkę będę musiał go dopieścić, ale myślę że powinien zagrać z całaścią.
On powinien wejść do mojej Kony . . . .do której wkółko szukam P2 . . .
W sumie fakt :D W końcu to Kona. Ale co ja wtedy wsadzę tutaj? Widła ciekawego trochę się naszukałem i to P2 wpadło. Nie widzę nic czym bym mógł zastąpić.

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#33
Jeszcze chwilkę to potrwa, miał być na kolejny sezon, ale chyba się nie uda ;) Myślałem że zaprawki tu i tam wystarczą, ale niestety jak się usuwa małą plamkę rudej to okazuje się że korozja jest znacznie większa pod lakierem i niestety trzeba będzie położyć nową powłokę... Ale, plus jest taki że będzie zrobione tak że przynajmniej na kolejne 30 lat będzie spokój. Rowerów tej marki dużo nie ma generalnie, więc myślę że warto się zabawić :)

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#34
O! Szukając info o A10 wpadłem na taki post:
THE DEORE THUMBIES COULD STILL BE FOUND ON oops konas as late as 94 and i have seen them on bikes as early as 89
http://www.retrobike.co.uk/forum/viewto ... 1&start=15

Wiem że Kastle to nie Kona, ale geo trochę podobne więc jak trochę przymrużyć oko to jak bym wsadził thumby Deore II to nie będzie to jakieś straszne przewinienie chyba? :) Wtedy mógłbym wsadzić te fioletowe szpeje (choć dla przymiarki wizualnej...) a Exage Mountain skompletuje sobie i wsadzę w coś bardziej epokowego. Myślałem już o tym wcześniej, ale brakowało mi jakiegoś potwierdzenia że thumby były stosowane jeszcze w 93/94. Ktoś coś kojarzy w tym temacie?

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#41
Dobrze by bylo abys ty Piotrze jak i inny uzytkownicy umieszczali fotki na jakis hostingach zdjec konkretnych i na rejestrowanych kontach. Imgur jest spoko. Znalazlem jakis twoj temat Kony a tam fotek juz brak... W innych tematach jest podobnie, szkoda na maxa...

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#42
Myślę że na wiosnę uda mi się skończyć ten rower i powoli robię przymiarki. W sumie sam nie wiem czego chcę. Okej, niby wiem, ale nie jestem zdecydowany...... Plany z pierwszych postów są nieaktualne. Będzie na 26, będzie sztywno no i właśnie nie wiem co dalej... Takie przymiarki sobie robię w tej chwili, LX 550 RD i FD Deore + Sugino Impel VS RD Deore II + FD DX i korba Deore (co mam na stanie mniej więcej...). Wiem że to totalny mix epok, ale docelowo ma być M900/910 dlatego jest to faza przejściowa i mogę się trochę pobawić. Rama raczej zostanie jak jest, tzn. surowa stal, choć może by ją malnąć pod kolor widelca (P2)? Manetki planowane to thubmy XT, ewentualnie mogę też założyć thumby Deore.

Tak to wygląda z jakimiś tam świecidełkami... :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Opony pójdą wek, będą retro. Jak wam pasują ta biżuteria? Jakieś pomysły, uwagi, sugestie? :) Odnośnie wszystkiego?

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#44
Piotr pisze:
2019-11-04, 19:21
Ja też nie znalazłem u siebie w galeriach googla, zrobię nowe fotki, a co tam jak pogoda pozwoli.
Fajnie :)

Projekt nie wzbudza zainteresowania? :(
Pisząc o ramie że zostanie surowa stal miałem na myśli że będzie stal z powłoką antykorozyjną, taki lakier bezbarwny stop-r który polecał sztopi w jakimś swoim temacie. Oczywiście wcześniej obróbka papierami w wełną 000. Podoba mi się taki wygląd, choć jak jakiś kolor mi się spodoba w końcu to też nie wykluczam... Oryginał niby fajny i rzadko spotykany, ale sam nie wiem... Wiem już natomiast że na tył pójdzie RD DX, muszę nabyć, a z FD nie będę kombinował i pójdzie ta czarna DX m561 z pierwszego foto. Manetki będą thumby XT. Sztyca to Kalloy, kiera CODA answer hyperlite, koszyk Wheller (niezły mix , wiem...). No ale do tej stalowej ramy fioltey, lub niebieskie pasują fajnie jak na moje oko. Stery Ritchey logic lub Diacompe, zależnie co podpasuje bardziej, dopiero przyjdą. Szczęki planuję MT62 czarny mat, ten fiolet Logana sobie odpuszczę jednak ;)

Co z korbą? Cała srebrna bardziej mi pasuje niż z czarnymi blatami. rozważałem przez chwilę opcję, aby z blatów impela zdjąć czarną farbę :shock: No ale są oryginalne i w stanie mint także mam jakieś tam opory. Ta deorka bardzo mi leży tam, tym bardziej że w sumie to chyba nie odbiega specjalnie od DX-owej? Jest jej ojcem można powiedzieć, tylko że ta cała grupa Deore II którą kiedyś nabyłem od sztopiego ma iść do zahibernowanego MBK, także w tym aspekcie mam mętlik w głowie. Może poszukam korby DX po prostu... :-?

Piasty. Tył jest LX paralax, przód miał być też LX no ale jako że jestem amatorem to dałem się zrobić i na przodzie mam piastę jakąś KKK (kuks ku klan?) czy coś... :/ Zorientowałem się miesiące po zakupie... :/ Obręcze to Alex AL-DA 27, dość lekkie i fajnie pasują do reszty srebrnych szpejów. Wyczytałem gdzieś że były polecane do wyprawówki jak ktoś się wybierał do Mongolii i w te rejony (?).

Rzućcie Pany swoim eksperckim okiem proszę i powiedzcie co myślicie. To będzie mój pierwszy typowy MTB i do tego ponoć całkiem zacna rama, więc nie chcę go skrzywdzić za bardzo ;)

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#48
No szkoda, ale bylo za wiele parchow. Staralem sie usuwac ruda punktowo, aby zachowac w oryginale. Ale poobrobieniu podsiodlowej i kawalka gornej rama wygladala jak gepard :/ To nie mailo sansu.

Stal mi sie podoba bardzo, ale widzialem tez kiedys fote jakiegos topowego kastla w bieli, nie moge jej znalec niestety. Takze moze bialy?

Jak pisalem, mam rozterke z tym.

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#51
Zastanawialem sie przez te kilka miesiecy nad tym co zrobic z ta rama, z bolem serca pojde jednak w odbudowe oryginalu, no mniej wiecej. Widla oryginalnego nie upoluje juz, wiec pozostanie na razie to co mam. Bede powoli kompletowal XT, moze xtr...Ale raczej xt.

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#53
Hej, no ten sztywniak powinien podejść dobrze. XT super grupa, wiadomo. Ale nie mam ani jednego komponentu po za thumbami :) I one trochę nie pasują już tutaj rocznikowo przy takim założeniu, ale będę polował na klamkomanetki. Przy tej zmianie koncepcji w zasadzie wszystko co mam skompletowane to mi nie pasuje :-? Przy ori kolorze ramy bardziej mi podchodzą czarne obręcze, piasty, sztyca i kiera... :/ Katalogu nie mam więc nie mam pojęcia jak to wyglądało w oryginale. Z tym rozmiarem sztycy to tym bardziej nie jest łatwo coś upolować bez rozbijania skarbonki, no ale coś tam jest i w razie W jest co wsadzić.

EDYTA: chociaż thumby być może pasują, bo niby w 93 jeszcze były. Ale M737 osprzęt jakoś bardziej mi pasi chyba. Bo rama jest faktycznie oznakowana jako WCS, ale jest z 94, a wygrana Kastla miała miejsce w 93 o ile mnie pamięć nie myli. No i chyba m737 bardziej podejdzie co?

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#57
Zdjęcie fatalnej jakości...

Malowałem bazą i klarem z puchy. W rzeczywistości wygląda znacznie lepiej. Nawet zacieków nie porobiłem, no może jeden, ale nie widać specjalnie ;) Niestety przez to że podkład był jasny szary to zauważyłem kilka miejsc niedomalowanych bazą. No ale z drugiej strony dzięki temu że podkład jest jasny a miejsca są tam gdzie są to nie rzucają się w oczy :D 400ml puchy z bazą poszło i nie miałem jak poprawić, siknąłem następnie wszystko 400ml klaru i elo.

Troszkę lepsze foty. Jeszcze go nawoskuję i będzie.
Obrazek
Obrazek

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#60
Haha :D
Na sezon szykuję, tylko pytanie czy będzię w ogóle :(
Złe opinie o tym klarze wyczytałem, Troton akryl. Kupiłem w połysku, ludzie twierdzą że nie ma połysku, ale faktycznie to on jest tylko trzeba sikać więcej warstw. Jak bym miał drugą puchę 400ml to bym sikał dalej. Wytrzymałość przetestuję jak tylko będę miał okazję. Teraz poskładanie i jakaś jazda testowa. Później może zmobilizuję się do wstania o 4-5 rano i wypalę na szlak zanim milicja zacznie haltować ;)