Kastle 7.5 cr-mo

#1
Zakładam w tym dziale bo tutaj się kwalifikuje, ale kto wie gdzie skończy... Jest to raczej rower na kolejny sezon (nie ten...).

Opcje są dwie:

1) Rocznikowo wszystko (mniej, więcej...). Ale raczej na wypasie.
2) "Custom"... Czyli szpej nie rocznikowy, tarcze, może koła 650b... Też raczej na wypasie.. :)

Oryginalnie wygląda coś jak to:
Obrazek
Co myślicie?

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#4
Panowie...
Nabyłem samą ramę a nie cały rower! To ze zdjęcia to przykład jak mógł wygladać. Choć bardzo prawdopodobne że był na sztywnym widelcu oryginalnie. Ustaliłem że koła pozostaną 26, ale będą tarcze i widelec amortyzowany. Oczywiście wszystko mniej wiecej zgodnie z epoką :)
Obrazek

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#8
Bo ja wiem czy tak źle wygląda z tarczówką? No mi się podoba :) Właśnie ten jego taki surowy, mechaniczny wygląd mi bardzo pasuje do takich ordynarnych szczęk i tarcz...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rzecz gustu raczej. Natomiast bardziej daje do myślenia to co napisał Skolioza...

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#9
Byc moze pojde w kanty i kola 27.5 jednak :) W takim ukladzie zastanawiam sie nad przerzutkami... Sram X9 jest cos warte? Bo jak mam zalozyc nowszy szpej to kompleksowo, czyli piasty na maszynowych itd. Ale moge rowniez zalozyc cos pokroju LXa czarnego (na XTR mnie nie stac teraz) lub ewentualnie jakis Suntour starszy, ale to raczej opcja naprawe ewentualna... Fajnie by bylo gdyby szpej mogl byc czarny :D i w epoce raczej, oprocz obreczy oczywiscie. Jakies sugestie? :) No i sztywniaka raczej na te chwile przewiduje.

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#10
Zmieniarki są. RD LX 550 i FD LX 561. Kanty SLR-y czarny mat. Klamkomanetki Exage Mountain i korba Sugino Impel. Teraz poluję na jakieś sensowne piasty i obręcze 650b. No i jakąś ciekawą sztycę i mostek. Kiera już jest, oryginalna od tego modelu :) Miało być na wypasie, ale ceny XTR-a 900 troszkę mnie onieśmielają...

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#12
Fakt, będzie mały misz masz. Ale udało mi się zakupić takie przerzutki jako komplet i w całkiem znośnym stanie wizualnym więc się nie zastanawiałem długo. I chyba bardziej mi się podobają od nowszego modelu. Klamkomanetki exage to dziadek tutaj, ale stan całkiem spoko i podobają mi się (przynajmniej jak leżą na stole ;) ). Tylko pszydałoby się te 21 biegów więc jak się uda zrobić moda to będą, a jak nie to widziałby mi się thumby XT :) Tylko te ceny... :/ Wkradł się też czeski błąd, FD to m651 a nie 561, ma napis i ładnie pasuje do rd. Sugino jak no foto (ma nawet nowe oryginalne zębatki), trochę ciężkawa się wydaje w porównaniu z STX RC, ale zębatki stalowe, nie wiem jaki to rocznik, jakiś pomysł?

Obrazek

No i doszedł mostek ciekawy do kompletu właśnie. Przypomina ten oryginalny z kastla eclypse 13.5cm. Zabawne trochę bo cena mostka z wysyłką to 50% ceny ramy :D No ale co zrobić, mostek ważna rzecz.

Obrazek

No i kiera mi się podoba też :) Mam już nawet na nią pomysł aby to jakoś wyglądało a nie opiankowane jak jakieś rury kanalizacyjne ;)

Obrazek

Jakiś fajny sztywny wideł też potrzebuję... Chcę 650b i laczek raczej max. 2.0 więc się zastanawiam czy każdy na 26 podejdzie czy mogą być jakieś niespodzianki?

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#16
Czyli Sugino będzie najnowsze z całego kompletu, nie licząc obręczy i opon itp... Spoko, myślę że wizualnie przypasi.

Sztopi, maklakiewicz ma chyba rację. Tzn. mam taką cichą nadzieję. Sprzedawca ramy powiedział że tam może i było nawet 27.5 2.2 ale już dokładnie nie pamięta, a że to chyba były użyszkodnik tego zacnego forum to stwierdziłem że wie co mówi. Prawda jest taka że jak znajdę fajny komplet na koła w 26 w przystęponej cenie to nie wykluczam jednak tej opcji. Zobaczymy co się wyklaruje.

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#18
kuba84 pisze:
2019-04-20, 21:02
DługiDżon pisze:No i doszedł mostek ciekawy do kompletu właśnie. Przypomina ten oryginalny z kastla eclypse
Akurat leży u mnie taki oryginalny na półce, niestety ma zwichrowane fabrycznie mocowanie kiery
Uuu! Ciulowo. A na czym polega zwichrowanie? Może da się coś z tym zrobić?

Re: Kastle 7.5 cr-mo

#25
Takie oto błyskotki mogę założyć na rower. Zaciski Formula, koszyk Bell no i niestety reszta to chyba Logan :) Przynajmniej jeśli chodzi o szczęki. Klamki są nieokreślonego pochodzenia. Wyglądają na coś marketowego jednak. Choć klamki nie są tutaj problemem bo i tak planuję założyć to Exage Mountain (chyba że uda mi się zakupić thumby XT) to zastanawiam się nad założeniem tych szczęk... Są w dobrym stanie, na 100% wyprodukowane w połowie 90-tych (rower w tym okresie został zakupiony), nie mam pojęcia o ich sprawności użytkowej natomiast. Tylko tak sobie myślę czy to nie będzie przegięcie, wsadzanie takich podróbek 737 (chyba?) do takiej ramy? :/ Jak by nie było to rama chwaląca się WCS w końcu i od dość znaczącej postaci ze świata MTB. Fajnie że jest z tamtych lat, no ale marka z dupy... Choć całość prezentuje się dość przyjemnie jak ta na to patrzę. Jakość wykonania kantów jest słaba generalnie, wygląda tak jakby mieli kilka form różnych, lub wykończenie było robione stopami...

Obrazek
cron