Re: Elevated Chainstain by rajkru

#33
Ta Alpina była w oryginale na 550, ja składam na 560 bo mam już jednego pacjenta na ostatnim wypuście czarnego LXa więc chcę teraz na pierwszym tak żeby ładnie zestawić różnice...Niby grupa ta sama ale różnic było sporo...Brakuje mi tylko klamkomanetek i tu mam też pytanie techniczne - "czy manetki M560 będą pasować do adapterów które pasują do XT M730 i XTR M900?" No i czy ktoś ma takie na zbyciu? ;)

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#34
Alpina seryjnie powinna być na Exage 500LX a nie Deore LX M550 - to byl taki myk z nazwą LX w nazwie ktory nie odnosil sie do Deore, ale dzieki temu Deore LX jest tu fajnym upgradem nie razacym w oczy w kontekscie nazwy
Podstawki na 99% przyjma manetki M560 - latwiej od tych robionych przez Magure znalezc od pozniejszego STX/STX RC Bede przed kompem to wrzuce foto takiej kombinacji
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#35
Faktycznie masz rację...Dostałem gołą ramę jedynie z przednią przerzutką i jakoś durnie sobie zakodowałem że to był Deore...Kombinację już sprawdziłem z manetką DXa no i w sumie gra. Trzeba tylko troszkę postrugać bo jest delikatnie inny rozstaw tych małych bolców ale to już szczegół...dzięki za super wskazówkę :)

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#40
Ja powiem tak, rower spoko jako model, ale dla mnie za dużo kolorów ze sobą nie związanych, może i ma szokować widza mnogością, ale czasy retro to nie tylko natłok wszystkich kolorów tęczy ..... ale oczywiście mogę mieć zdanie odrębne jak wielu sędziów.....z białym mi się czarny doskonale komponuje.

tu pancerza czarne tu białe, niespójność widzę a i mikro dodatki fioletowe raczej tu przeszkadzają, niebieski czysty ok .
www.velotech.pl

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#41
czajnikmtb pisze:
2019-11-10, 13:31
Kurde naprawdę wygląda to super !!
Moja Alpina też fajna ale twój egzemplarz wymiata :D
dzięki :-)
Piotr pisze: Ja powiem tak, rower spoko jako model, ale dla mnie za dużo kolorów ze sobą nie związanych, może i ma szokować widza mnogością, ale czasy retro to nie tylko natłok wszystkich kolorów tęczy ..... ale oczywiście mogę mieć zdanie odrębne jak wielu sędziów.....z białym mi się czarny doskonale komponuje.

tu pancerza czarne tu białe, niespójność widzę a i mikro dodatki fioletowe raczej tu przeszkadzają, niebieski czysty ok .
...i po co taki komentarz? Teraz zaczynam się zastanawiać -"a może chłop ma rację?" :-P
Kolorów mnogość nie jest do końca zamierzona, zobacz wcześniejszą wersję gdzie nie było niebieskiego. Stety/niestety miałem już wcześniej złożone takie koła i to one właściwie namieszały. Myślałem o innych obręczach ale na razie nic innego nie mam żeby podmienić. Z drugiej strony mam inne projekty więc ten jeden mogę zostawić taki kolorowy ;-)
A pancerze tak zostawię, no bo tak...i co mi panie zrobisz :-P

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#44
Piotr pisze:
2019-11-10, 21:00
Nic, Twój cyrk, Twoje zabawki :-P

ja bym zostawił tylko niebieski jako dodatek do czarno białej bazy, a racje i tak mam ..... hehehehheheheh
oj przestań marudzić :-P
skolioza pisze: Świetna jest
Żałuję że nie zrealizowałem projektu tej cromegi na czarnym LXie..
dzięki :-)
A tu mam drugi rower uzupełniający moją "kolekcje" czarnego LXa
Obrazek

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#49
Pogrzebałem wczoraj troszkę i wyszło coś takiego.
Hamulec tył zmieniłem na Suntora gdzie dołożyłem klocki DiaCompa, przód na razie LX wersja z dłuższymi ramionami. Gripy Tioga zamieniłem na gripy Tioga :mrgreen: które mam zdjęte z roweru rocznik 2002.Nie mam pojęcia czy to bardziej współczesny model czy coś co było już robione od lat '90 ale na pewno sam kształt wygląda na dość retro więc chyba oblecą.
Pedały wpadły LX, póki co używki w średnim stanie ale już mam ogarnięte NOSy.
Nyple zmieniłem na czarne. Wpadła nowa sztyca. Wpadły też kiera rogi i wieszak hamulca wszystko w jednym odcieniu niebieskiej anody. Nakrętką sterów natomiast nie do końca wypaliła bo wg.opisu miała być niebieska a jest turkusowa :-( .Zostaje jeszcze wywalić koszyk i śruby blatu a za jakiś czas i tak pewnie znów wszystko pozmieniać :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#52
skolioza pisze:
2020-01-26, 15:55
:-P :evil: Za ten hamulcowy misz-masz należą Ci się baty! Ja lubie te hamulce Suntoura z systemem Pedersena, ale nie tu i nie w polaczeniu z Shimano z przodu ;-)
Shimano jak wcześniej napisałem ma być tylko na razie. Ale dlaczego nie Suntoury w tym zestawieniu? Nie chcę mieć kolejnych LXów bo już jedne mam na Cannondal'u a nie chciałbym dublować komponentów. Niby są inne klocki między starymi i nowszymi hamulcami tej grupy i jest wersja Long więc można niby uznać że są wystarczające inne ale coś nie-shimano w czarnym kolorze byłoby fajną alternatywą.

Re: Elevated Chainstain by rajkru

#56
Skeevo pisze:
2020-01-26, 22:42
Dobre jakościowo są te obręcze Shoguna? Kiedyś mnie korciły ale jakoś nie kupiłem.
Nie wiem jak z ich wytrzymałością ale zrobione są przyzwoicie. Dwukomorowe, łączenie dość starannie wykonane, niestety nie zwróciłem uwagi czy tylko klejone czy może spawane od środka (o ile ktokolwiek taki zabieg stosuje ), bieżnia hamulcowa coś a'la frezowana, anoda ładna. Jeden minus że otwory nie dość dobrze wykończone i nyple się rysują. Przynajmniej przy pierwszym zaplataniu no i nyple anodowane bo zwykłym krzywdy raczej nie zrobią. Mam trochę komponentów Shoguna i na jakość nie narzekam, nie jest to Syncros czy Answer ale na pewno nie gorsze niż Ritchey lub Tioga.