Cannondale Delta V 500

#1
Po długich poszukiwaniach, trafił mi się Cannondale Delta V 500. Zawsze podobały mi się Cannony na tej ramie i nareszcie mam jednego z nich. Rower jest w nie najgorszym stanie, na pewno oddam amortyzator do serwisu. Mam trochę ciekawych części, które mogę założyć, ale nad tym będę myślał, po serwisie amora, postępy z prac, będę starał się ukazać na forum. Po za świetnym malowaniu, moją uwagę zwróciła waga całego roweru, mimo że jest obwieszony częściami z niskiej półki.
Jaki jest rok produkcji?
Po świętach postaram się wrzucić lepsze zdjęcia.
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/ANaj/
Załączniki
cannon delta.jpg
cannondale delta v.jpg

#6
Grzesiek 14, Jaka waga skoro wazyłeś? Te ramy nie wyglądają na lekkie) Baza dobra. Koniecznie korba Coda.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#7
Retromen pisze:Grzesiek 14, Jaka waga skoro wazyłeś? Te ramy nie wyglądają na lekkie) Baza dobra. Koniecznie korba Coda.
Może nie wyglądają ale cięzkie nie są:)
Lodzermensch

#8
RS pisze:To logo na główce było używane w latach 1990-1996.
http://vintagecannondale.com/info/serial_numbers/
Pod powyższym linkiem znajdziesz też sposób na odgadnięcie daty produkcji.

Jakiś czas temu prezentowałem tu model M500 w identycznym malowaniu z roku 1994.
Pogrzebałem trochę w Internecie i prawdopodobnie jest to rocznik 94'.
Zwarzyłem ramę z widelcem + kapsel + prowadnica linek + hak, wyszło 3.2 kg.
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/ANaj/

#9
Nieźle. Jak ważylem Kastle to sama rama wyszla 2.6 kg :shock:
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#12
PRZEPIĘKNY!
No ale moja opinia nie jest obiektywna bo mam słabość do Killera.
Rama w sobie jest zajebiście lekka jak na tamte czasy.
W twoim są ładne // wspaniałe kolory.
Chciał bym żeby moja Vałka takie miała :-|

#14
Grzesiek 14 pisze:
RS pisze:To logo na główce było używane w latach 1990-1996.
http://vintagecannondale.com/info/serial_numbers/
Pod powyższym linkiem znajdziesz też sposób na odgadnięcie daty produkcji.

Jakiś czas temu prezentowałem tu model M500 w identycznym malowaniu z roku 1994.
Pogrzebałem trochę w Internecie i prawdopodobnie jest to rocznik 94'.
Zwarzyłem ramę z widelcem + kapsel + prowadnica linek + hak, wyszło 3.2 kg.
Nie ma co grzebać. Zajrzałeś do linku ode mnie? Dwie pierwsze litery numeru wybitego na mufie suportowej podadzą rok i miesiąc produkcji.
Chyba, że numer masz na rurkach tylnego trójkąta, to jest starszy niż 93 (a młodszy niż 85).

Ten mój, to M600 (literówka, przepraszam).

Kierownica faktycznie paskudna, ale najgorsze są hamulce (i klamki) - tu powinny być canti. Z przodu na tym cholernym kiwaczku, którego wywaliłem, bo do łatwego ustawienia są chyba potrzebne hamulce Dia Compe z regulacją poprzez docisk śrubą.

Re: Cannondale Delta V 500

#24
Bart pisze:
2019-01-13, 20:41
Nie wiem co Wy widzicie w tym ociężałym połamańcu.
Ociężały połamaniec to twój Sauperjor z jedną zębatką z przodu ale to nic bo przecież możesz stanąć i sobie zamienić na inną jeśli okaże się że jest za wolno albo za ciężko :mrgreen:
A tak na poważnie twój rower NIGDY NIE BYŁ I NIE BĘDZIE kultowy ani ładny , natomiast ten Cannondale zawsze był i będzie pożądany przez tych co mają pojęcie.
Tyle w temacie.

Re: Cannondale Delta V 500

#25
hit00r II pisze:
2019-01-13, 20:43
Bart pisze:
2019-01-13, 20:41
Nie wiem co Wy widzicie w tym ociężałym połamańcu.
Ociężały połamaniec to twój Sauperjor z jedną zębatką z przodu ale to nic bo przecież możesz stanąć i sobie zamienić na inną jeśli okaże się że jest za wolno albo za ciężko :mrgreen:
A tak na poważnie twój rower NIGDY NIE BYŁ I NIE BĘDZIE kultowy ani ładny , natomiast ten Cannondale zawsze był i będzie pożądany przez tych co mają pojęcie.
Tyle w temacie.
Nie sposób mi się z Tobą nie zgodzić.
Lodzermensch

Re: Cannondale Delta V 500

#27
Kibicuje bo zapowiada sie super rower! Dawaj na biezaco postepy z prac!
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike
cron