Kona Cinder Cone '92

#1
Witam.

Stałem się szczęśliwym właścicielem Kony Cinder Cone z 1992 roku, która należała wcześniej do Jacoba siostry. Jak pojawiło się ogłoszenie to postanowiłem że ją przygarnę no i udało się. Od jakiegoś czasu szukałem sobie małej Kony z prostym widelcem P2 bo ponoć fajnie się na tym jeździ.
Jacobową Konę na pewno pamiętacie, widać na zdjęciu poniżej.

Obrazek



Co do planów z nią związanych to na pewno jest to rower wymagający troski, nie jest w super, ekstra stanie nadającym się na ozdobę salonu. Przede wszystkich chciałbym ją doprowadzić do stanu używalności aby sprawdzić jak się jeździ na tym prostym widelcu, nigdy nie miałem okazji tego spróbować. Następnie zostanie rozebrana do naga i być może zostanie poddana malowaniu jeżeli przypadnie mi do gustu na tyle żebym chciał aby ze mną została na długie lata. Myślę, że warta jest dopieszczenia :-)

Rower w specyfikacji praktycznie fabrycznej, ma jakieś nieliczne braki zastąpione innymi częściami ale wszystko jest do ogarnięcia z czasem. Myślałem również nad wymianą osprzętu na graty z grupy Deore XT z początku lat '90 bo mam co nie co na magazynie ale na razie zostanie Suntor, którego tam wsadzili w fabryce.

Na pewno chciałbym nabyć do niej czarną sztycę bo srebrny Kalloy który tam jest, jest trochę sfatygowany i brzydko wygląda. Gdyby ktoś miał sztycę w rozmiarze 26.6 Kalloy-a czy Ritchey-a to bardzo chętnie bym odkupił. Na razie póki co wstawiłem sobie jakieś tam Skinwall-e IRC i sobie kobyłka stoi na resztę zabiegów.

Obrazek


Obrazek



P.S. wiem, że kolejny czerwony rower ale to na prawdę czysty przypadek, ja sobie ich w tym kolorze specjalnie nie szukam :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#6
Czarna sztyca ładniej spasuje wizualnie i chętnie bym taką założył gdybym miał. Będę miał fajne koła od sztopiego do tej Kony więc chyba już nici z zachowaniem oryginalnej konfiguracji.
Gdyby ktoś miał czarną sztycę to chętnie przygarnę. Moja srebrna jest mocno sfatygowana aż do samego jażma, ktoś chyba próbował ją polerować ale kiepsko to wyszło.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#14
aldek pisze:daj srebrną, niech to błyśnie czymś, a nie ino czorne i czorne
z tym czarnym kolorem to masakra , od nie pamiętam ilu lat robię w kólko kółka ludziom na czarnych szprychach, qźwa a przecież srebrne ładniej wyglądają i są tańsze . . . .

mnie się marzy zielony anoda piękny kolorek . . . .
www.velotech.pl

#15
DługiDżon pisze:Fajne to. Nie malowałbym. Co to za Suntour?
Dzięki. Co do malowania to decyzja jeszcze nie podjęta. Napierw muszę dobrzy rower wyczyścić, żeby dokładniej zobaczyć te wszystkie zarysowania, mam nadzieję że ognisk rdzy tam nigdzie nie będzie.
To jest Suntour XC LTD, a czy to jakaś dobra grupa to nie wiem bo 1-szy raz w życiu mam do czynienia z Suntour-em. Mam nadzieje że działa dobrze :-)

Piotr ale ja chciałbym czarną sztycę a nie szprychy. Koła na pewno będą na srebrnych i to się nie zmieni.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#17
Skeevo pisze:
DługiDżon pisze:Fajne to. Nie malowałbym. Co to za Suntour?
Dzięki. Co do malowania to decyzja jeszcze nie podjęta. Napierw muszę dobrzy rower wyczyścić, żeby dokładniej zobaczyć te wszystkie zarysowania, mam nadzieję że ognisk rdzy tam nigdzie nie będzie.
To jest Suntour XC LTD, a czy to jakaś dobra grupa to nie wiem bo 1-szy raz w życiu mam do czynienia z Suntour-em. Mam nadzieje że działa dobrze :-)

Piotr ale ja chciałbym czarną sztycę a nie szprychy. Koła na pewno będą na srebrnych i to się nie zmieni.
Wiem o co chodzi tak tylko się wyżaliłem . . .. . ja wiem że tu czarna pasuje ;-)
Mam Univegę całą czarną, a sztyce i mostek srebrne, ale takie były czasy . . . . . .
www.velotech.pl

#18
Przyszły koła od sztopiego (wielkie dzięki raz jeszcze :-) ) Zrobiłem podmiankę i wizualnie jest dobrze :-) Szkoda tylko, że tylne ma lekko wytartą anodę bo przednie jest miód, malina i ze skinwallem wygląda obłędnie. Chyba najlepsze połączenie obręczy z oponą jakie wymyślono w latach '90. Nic nie wygląda tak kozacko. :-) No jeszcze obręcze ceramiczne dają taki efekt :-)

Obręcze Mavica, piasty, ogryzki XT w srebrnym kolorze no i już jest nie spójność osprzętowa bo Kona w całości jest postawiona na Suntorze. Teraz czy przekładać piasty? No trochę mi się nie uśmiecha i być może pójdę z całym rowerem jednak w stronę Shimano a Suntor zostanie tymczasowo na półce.

Obrazek


Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#19
czerwony z czarnym ....klasyka gatunku :)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#21
Cannon to była klasa :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#23
1-szy u mnie nie działa a reszta OK.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#27
corrado1111 pisze:Działają te linki?
jakies nagie kobitki wyskakuja :idea:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#29
zamglone cholera ciezko stwierdzic
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie
cron