NAKITA PRO RACING 9090s

#1
Mój kolejny projekt chyba na razie ostatni.
Założenie było proste NON SHIMANO, udało się po długich poszukiwaniach.
Części w rowerze może nie są najwyższych lotów, ale spełniają swoją rolę. rower miał zupełnie inaczej wyglądać i być na innej ramie, ale po przeliczeniach, dywagacjach przemyśleniach zakupiłem u naszego forumowego kolegi Hiitka ową ramę z amorem manitou.
Rama w bardzo ładnym stanie wizualnym i technicznym, zaprawki z daleka są nie widoczne. amortyzator w świetnej kondycji, w sumie ro mój pierwszy manitou na jakim będę jeździł .
no to jadę z tematem ;-)
Stery TIOGA mam od znajomego, chciał je wyrzucić bo łożyska były zajechane. gdzieś tam w swoich gratach wygrzebałem w trochę lepszym stanie, wymyłem nasmarowałem i jest ok.
Mostek TITEC 80mm z allegro za 25 zł mega sztywny.
Kierownica i sztyca 27.2 z tytanowymi śrubami i przerzutka tylna PLASMA jest od YvesMoi
Zacisk sztycy to jakiś tam force czarny.
Suport TANGESEIKI z allegro długość 107mm, choć w innej ramie długość pasowała, to tutaj mam ramiona blisko dolnego tylnego trójkąta ramy.
Przednia przerzutka SRAM QUARZ od naszego kolegi z forum Grześka, musiałem jej dać redukcję na 31.8
Siodełko z allegro RITCHEY VECTOR VING bardzo wygodne i ładnym stanie, wizualnym bez przedarć
Manetki SACHS POWER GRIP EXTREME z allegro, w ładnym stanie jedynie co to lewa manetka słabo trzyma bieg i do tego orginalne chwyty z logo grip shift też z allegro.
Korba WHITE INDUSTRIES w ładnym stanie i koronki również, kupiłem od naszego kolegi z forum sztopi17
Hamulce to MAGURA RACE LINE HS33 kupione od Łukasza Nowaczyka po wielu rozmowach zakończyliśmy nasz spór o kasę i części.i Udało się dojść do porozumienia .
Koła złożyłem z piastach RITCHEY ZERO tył i DT ONYX przód, szprychy cieniowane 2.0/1.8 DT REVOLUTION, czarne z tyłu srebrne z przodu, obręcze to SUN RIMS CR18 tył i AMBROSIO THE FROG przód, obie nowe.
Opony to komplet RITCHEY ALFA I OMEGA BITE 26x1.95 w fajnym stanie nie wytarte.
Kaseta SUNRACE 11-32 i łańcuch YBN też nowe.Nie jest to retro ale nowe i nie shimano ;-)
Pedały zakupione na allegro, nowe niby AZONIC a na korpusie widnieje napis CODA ;-)
Linki pancerze UNEX, oraz wszystkie końcówki do montażu przewodów z magury też nowe.
Rower złożyłem, problemem było pierwsze ustawienie magury do ramy :-/ trochę mi to zajęło.
Zrobiłem pierwsze jazdy testowe. rower bardzo łądnie przyspiesza, jest sztywny amortyzator działa bardzo fajnie, nie spodziewałem się takiej pracy po manitou
Pozycja bardzo wygodna choć wyciągnięta, musiałem siodełko dość mocno przysunąć do przodu z racji rozmiaru ramy około 18 cali.
Kokpit jest bardzo sztywny, dzięki mostkowi i kierownicy co się zdziwiłem, w moich innych rowerach już tak nie jest .
galeria zdjęć https://photos.app.goo.gl/zfnu7rkiMxmBzu7X9
dzisiaj pierwsza dłuższa trasa z PTTK szlakiem drewnianych kościołów
Ostatnio zmieniony 2018-07-22, 20:55 przez czajnikmtb, łącznie zmieniany 3 razy.
Załączniki
IMG_20180721_155830455.jpg

#2
Wielka szkoda, że żadne zdanie nie zaczyna się dużą literą i nie ma ani jednego przecinka. Doczytałem do 1/3 i dalej brakło mi sił.

#4
czajnikmtb pisze:czy to takie ważne ??
Jeśli piszesz dla samego pisania, a nie po to, by cię czytano, to nie - nie jest to ważne.
Próbujesz zrobić z siebie idiotę, a wychodzisz na chama. Taki paradoks.
W innych dziedzinach życia jest sporo różnych zasad, których także nie musisz przestrzegać. Podać przykłady?

ed.
W tytule jest "Pro Rancking". Nie miało być przypadkiem Pro Racing?

#5
RS pisze:
czajnikmtb pisze:czy to takie ważne ??
Jeśli piszesz dla samego pisania, a nie po to, by cię czytano, to nie - nie jest to ważne.
Próbujesz zrobić z siebie idiotę, a wychodzisz na chama. Taki paradoks.
W innych dziedzinach życia jest sporo różnych zasad, których także nie musisz przestrzegać. Podać przykłady?

ed.
W tytule jest "Pro Rancking". Nie miało być przypadkiem Pro Racing?
myślę że każdy da radę to przeczytać nawet bez twoich znaków interpunkcyjnych.
ten powstał z prostego powodu bo powstało coś z niczego i napisałem o tym a jeśli ci nie odpowiada pisownia to po prostu nie czytaj nie będzie mi szkoda.
a jeśli już jesteś taki polski to masz zadanie we wszystkich postach znaleźć błędy
chłopie ochłoń nie jestem na forum języka polskiego !!!!!!!!
a i wypraszam sobie słowa chama i idiotę bo nie ma do tego uzasadnienia
A ty też taki nie omylny ?? :evil:

#6
Może i nie jesteśmy na forum polonistów ale jakiś szacunek odbiorcom tego tekstu się należy. A 8 kropek, zero przecinków w tak długim tekście każe się zastanawiać, czy to kwestia wykształcenia, procentów we krwi czy braku szacunku właśnie. Literówka w nazwie wątku świadczy o Twoim podejściu.

#8
No i pięknie.
Całkiem ładnie wyszedł :-)
Niech ci służy lepiej żeby jeździł aniżeli kurzył się u mnie.
Miałem rację z tym amorem że fabryka wie najlepiej jak dobrać kąty 8-)
Ile waży ?

#9
Fajnie wyszedł ten rower. Ulep ale ma coś w sobie. Koncepcja non Shimano też dobry pomysł... ja jakoś nigdy nie mogę się zmotywować do uzbierania innych gratów niż Shimano a widzę że to już nie pierwszy taki projekt na forum i całkiem fajnie to wychodzi. Czas chyba trochę się do edukować i zacząć zbierać :-)
Rama bardzo mi się podoba. Graty też niczego sobie, wiele z tych części ciężko dzisiaj dostać w takim ładnym stanie więc nie bądź taki skromny :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#10
trzeba przyznać że o części nie shimano bardzo trudno.
rocznikowo też dużo szpeja się nie zgadza, ale mi nie o to chodziło.
chciałem złożyć zwariowany kolorystycznie np. przednia magura miała być biała a tylna czarna, gripy w manetkach miały mieć inne kolory np.żółto czerwone
nic nie miało do siebie pasować ale i tak wyszło całkiem elegancko.
dzisiaj zrobiłem 30 km i już zauważyłem drętwienie rąk.
chyba trzeba będzie zamontować jakieś rogi do kompletu ;-)

#11
Nono, wygląda super.

Nie mam pojęcia jak jeździ się na takim osprzęcie bo nie miałem nigdy styczności.
Coś co nie jest Shimano podejrzewam, że ma swoją własną, unikalną specyfikę.
Spróbuję coś kiedyś ulepić kolorowego ale dla mnie to jeszcze długa droga.

Dodam, że ładna estetyka wykonania i całość wygląda bardzo świeżo.
Wheeler Cross Line 3000 `93 -RESPAWNED
Alpinestars Cro-Mega LX `92 -IN PROGRESS
Breezer Thunder `92 -RESPAWNED
DB Axis `91 -IN PROGRESS

#12
Czajnik, powiem szczerze, to że napisałeś jak napisałeś to jest 1 sprawa - do poprawienia tekst, ale qźwa dlaczego RYJA DRZESZ JAK NIE MASZ RACJI ?
Po prostu zmień tekst na poprawnie po polsku i po kłopocie, to takie trudne ?
RS myśli ze może obrażać ludzi, sam wyszedł na chama, a po prostu obaj wyszliście na buraki.

Sie czepiam personalnie, ? ale to przeszło samo siebie !

Co do roweru to taki składak co tam w garażu leżało, mnie razi w nim wszystko, ale to moje zdanie prywatne, jeśli tylko właściciel jest zadowolony . . wuala i do przodu..
www.velotech.pl

#13
BERET i RS poprawiłem błędy w pisowni, dodałem mnóstwo kropek i przecinków oraz dużych liter, mam nadzieję że to pomogło i zakończy ten niepotrzebny interpunkcyjny spór.. :mrgreen:
Napiszę od Siebie że nigdy nie lubiłem gripów, jednak to chyba jedyna rozsądna propozycja dla 8 przełożeń.
Manetki działają precyzyjnie, jedynie co to muszę zaglądnąć do przedniej bo coś słabo trzyma biegi.

#17
Piotr pisze: ... RS myśli ze może obrażać ludzi, sam wyszedł na chama, a po prostu obaj wyszliście na buraki...
Na buraków, raczej, w tym kontekście. Chyba, że w Krakowie i tutaj obowiązują inne zasady. Jak z tym polem...

Tak czy siak, do Czajnika mam dwa zdania (przepraszam za zdeformowanie nicku).
Nie nazwałem Cię ani idiotą, ani chamem. Przeczytaj jeszcze raz.
Czytam Twoje posty od bardzo dawna i wiem, że idiotą nie jesteś - jesteś bardzo inteligentnym facetem z dużym dorobkiem na tym forum. Forma tekstu, który tu pierwotnie wrzuciłeś sugeruje kompletną ignorancję albo niepełnosprawność językową (pamiętamy, że Czajnik jest
rozumny).
Co z tego zatem wychodzi?
Lenistwo i/lub brak szacunku dla czytaczy. Chamstwo, znaczy się.
A chamstwu należy się przeciwstawiać siiłom i godnościom osobistom.

https://www.youtube.com/watch?v=z4dMWaI6MBY

Nie chciałem nikogo obrazić. Przepraszam, jeśli zbyt skrótowo się wyraziłem.
Czajniku drogi, nie żyw urazy. Nie miałem złych intencji, postulowałem o większą czytelność, bo... bo tak trzeba, uważam, a Ty pytaniem czy forma jest istotna odrobinę mnie nakręciłeś ;)
Za całe zamieszanie biorę połowę winy na siebie.

#18
No dobra RS, ja też przepraszam i biorę tą drugą połowę winy na siebie.
Nie tak to miało wyglądać, jak zwykle chciałem dobrze a wyszło jak zwykle :-/

Piotrze nic co w tym rowerze jest, nie leżało u mnie jako części zapasowe lub po prostu odłożone gdzieś tam.
Wszystko sukcesywnie kupowałem, po podliczeniu byłem zaskoczony sumą jaka wyszła na złożenie tego projektu :shock:

#20
Miało być nie shimano i tak wyszło.Plasma jest precyzyjna z manetkami obrotowymi, kwestia przyzwyczajenia.
Fakt siodło kolorystycznie nie siadło ale mi to nie przeszkadza :) ważne że jest wygodne.

#21
no i to jest rower w moje gusta. lubie takie składaki, nonshimano to jeszcze ciekawiej, ale kasete to bym wywalił i wsadził jakiegoś srama, a najlepiej sachs'a. obręcze cr18 i nie ma mocnych na nie, są super! mam jeszcze takich zapas na lata 8-) 8-)
jeśli masz na pedalach napis coda to chyba po prostu pudełko jest od innych pedałów ;)
rama ciekawa widać pancerna jakaś inna niż wszystkie,,,,no i korba japońska produkcja dla amerykańców
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<