S'bike 26" (uff ;-)) - roboczy pomykacz

#1
No więc tak

rama od Sztopiego leży sobie już grzecznie od grudnia, ale zapału aby złożyć ją na już nie było. Zapał zrodził się w ciągu ostatnich kilku dni, gdyż:
- dotarła większość brakujących elementów takich jak stery 1 i ćwierć (Adamello, dane konta poproszę!), czy Ubrake
- mój roboczy pomykacz wyzionął ducha (z łożyska piasty wysypały się kulki bez jej rozkręcania, z suportu podobnie (wiem, jest to do zrobienia - ale nie warto :-P)
- Grzesiek14 wrzucił S'bika na kołach 700C co ostatecznie skłoniło mnie do sprawdzenia co ja tam zanabyłem

pierwsza próba przymiarki nie mogła się odbyć bez sparowania widelca z ramą przy pomocy sterów Tu wyszedł mały zonk - widelec nie pasuje do ramy, sterówka jest za krótka
Z tym sobie poradziłem, przyszedł więc czas na koła i myślenice czym ja skontruję te stery - nie mam klucza do 1 i ćwierć.... Będę musiał jakiś serwis odwiedzić, ciekawe czy podoła ;-)

Po przymiarce wyszło że na szczęście rama jest pod 26" :-) Będę miał więc co do niej wsadzić: kółka na piastach Mountain LX i ultraszerokie obręcze FIR Laczki choć pasują są tymczasowo (wisiały na obręczach) - szkoda ich na codzień :-P

CDN wkrótce
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
Załączniki
sb.jpg

#5
O ,to ten pod u-breaki? Będzie dobrze!
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#13
prosty wideł by tu siadł ładnie, to gięcie trochę psuje zamysł szwajcarskiego artysty kancisty.
noale skąd tu wziąć taki wideł na jeden i ćwierć

Co do klucza, to kiedyś w decathlonie czy innym był taki powycinany z płaskownika, i któraś tam faza pasowała do 1 i ćwierć. Nie jest to profi narzędzie, ale na parę razy nawet dało radę, mam, wpadaj i kręcimy.
Ino te 300 kilometrów :-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#14
Dzięki - taki z płaskownika powycinany do sterów mam Ino trza dwóch...
A co do amora - nie twierdzę że by nie pasował Sęk w tym że w takim wozidle im mniej elementów wymagających troski serwisowej, tym lepiej

Coś tam na przód poszło - SP-M730, Turbo Lite, 1 generacja Syncrosa, Zoom 170, skrzydełka LXa + Ubrake Deore, BB-UN71 + M563
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
Załączniki
Clipboard02.jpg

#20
Mnie się podoba. Przydał by mi się taki na miasto...Czy zaciski kół to shogun?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#27
A taka naklejkę "Retro MTB" to jak można zdobyć?
I zacisk sztycy fiolet jeszcze by się przydało założyć.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#29
Retromen pisze:A taka naklejkę "Retro MTB" to jak można zdobyć?
I zacisk sztycy fiolet jeszcze by się przydało założyć.
Naklejki to tylko na zlotach są dostępne, musisz podjechać:)
Lodzermensch

#30
skolioza pisze:Naklejki jeszcze jakieś powinienem mieć - przypomnij mi adres na PW to podeślę
Zaciski i owszem, ale nie było na stanie akurat, a miało być budżetowo z tego co pod łapą ;-)
a dałoby radę taką naklejkę jak już poskładam helmuta? :mrgreen: Wiesz skolioza, marketing za free a tu u nas mało retro widzę raczej, chyba że jakieś zajechane żynchy używane przez studentów i kloszardów :mrgreen: (serio). Dzielnie reklamował bym forum bo helmuta zamierzam ujeżdżać aż do końca sezonu letniego :lol: Da radę?
cron