Kolejny... Marin Bear Valley 1996

#1
Witam.

Moja ramka to Marin Bear Valley SE ad. 1996 - ramka "fully butted" cokolwiek to znaczy w makabrycznym rozmiarze 21.5 cala.
Od wersji "bez se" różnił się mostkiem ahead oraz gripshitami.
Obrazek


Jak już mówiłem nie spodziewajcie się XTR'a - relatywnie jest to ramka ze środka a w 96r nawet dolnej połówki katalogu i powieszenie na nim XTR'a i sprzętów za milion byłoby groteskowe. Nie spodziewajcie cię również renowacji z jakimi ostatnio się tutaj spotykamy dość szeroko - ramka jest używana i ma pewne ślady ale nie jest źle. Chyba zaawansowana korozja jej nie dopadła... chyba.

Plany:
Rower ma być użytkowym sprzętem na Wrocław i okolice więc - nie będzie zupełnej czystości. W 1996r rower stał wciąż na cantach, było oczywiście 3x8 i wspomniany wcześniej ahead.
Ja chcę postawić na trochę nowszy osprzęt tj 1997 w górę, w tym roku Shimano do oferty wrzuciło V'ki i zmodernizowało grupy.
Obrazek


Rower w katalogu, jak nazwa wskazuje, na Shimano STX, Mavicu z klameczkami Avid. Moje plany idą lekko w górę i No.2 (bo tak go będę nazywać jako że to drugi Marian gdzie startuje od zera) stanie na mieszance Shimano Deore XT oraz Shimano Deore LX, napęd będzie 3x8, V'ki oraz sztywnym widelcu który kupiłem jeszcze wraz z TeamMarinem.
Mam już parę gratów - z innego "miśka" jest sztyca, zacisk i kiera OEM, mam również stery ahead jednak wymagana długa rura determinuje stery skręcane i aheady idą narazie w karton.

Mam też kilka inych gratów ale o tym.... spokojnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


CDN

Obrazek


Cdn...

pozdrawiam
Maciej
Ostatnio zmieniony 2018-03-21, 21:46 przez mekp, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#2
No i elegancko)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#3
Bear Valley '95 - tak strzelam
super te haki, miałem takie w Palisadesie (ponoć ta sama potrójnie cieniowana rama co Bear) - w połączeniu z konstrukcją tylnego trójkąta (Afterburner się to zwało?) dawało to lekką i sztywną ramę cr-mo Niestety moją nófkę ze sklepu 3 zimy załatwiły (dziury na wylot pomiędzy fd a mufą)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
95 - mam w mniejszym rozmiarze ale to nie ten.
92 - to jeszcze epoka fajnych neonowych kolorków taki też mam ale to grubszy projekt.

Moja ramka to Marin Bear Valley SE ad. 1996 - ramka "fully butted" cokolwiek to znaczy w makabrycznym rozmiarze 21.5 cala.
Od wersji "bez se" różnił się mostkiem ahead oraz gripshitami.
Obrazek


Jak już mówiłem nie spodziewajcie się XTR'a - relatywnie jest to ramka ze środka a w 96r nawet dolnej połówki katalogu i powieszenie na nim XTR'a i sprzętów za milion byłoby groteskowe. Nie spodziewajcie cię również renowacji z jakimi ostatnio się tutaj spotykamy dość szeroko - ramka jest używana i ma pewne ślady ale nie jest źle. Chyba zaawansowana korozja jej nie dopadła... chyba.

Plany:
Rower ma być użytkowym sprzętem na Wrocław i okolice więc - nie będzie zupełnej czystości. W 1996r rower stał wciąż na cantach, było oczywiście 3x8 i wspomniany wcześniej ahead.
Ja chcę postawić na trochę nowszy osprzęt tj 1997 w górę, w tym roku Shimano do oferty wrzuciło V'ki i zmodernizowało grupy.
Obrazek


Rower w katalogu, jak nazwa wskazuje, na Shimano STX, Mavicu z klameczkami Avid. Moje plany idą lekko w górę i No.2 (bo tak go będę nazywać jako że to drugi Marian gdzie startuje od zera) stanie na mieszance Shimano Deore XT oraz Shimano Deore LX, napęd będzie 3x8, V'ki oraz sztywnym widelcu który kupiłem jeszcze wraz z TeamMarinem.
Mam już parę gratów - z innego "miśka" jest sztyca, zacisk i kiera OEM, mam również stery ahead jednak wymagana długa rura determinuje stery skręcane i aheady idą narazie w karton.

Mam też kilka inych gratów ale o tym.... spokojnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Cdn...

pozdrawiam
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#8
mekp pisze: ...
Plany:
Rower ma być użytkowym sprzętem na Wrocław i okolice więc - nie będzie zupełnej czystości...

... stanie na mieszance Shimano Deore XT oraz Shimano Deore LX, napęd będzie 3x8, V'ki ...
Nie mam duszy zbieracza/kolekcjonera - nie chcę wieszać rowerów na ścianie, więc najbardziej cieszy mnie stary sprzęt, który potrafi użytkowo sprostać wymaganiom (niezbyt wielkim) nowszych czasów. I tutaj trzymam kciuki za powodzenie.
No ale wszystko ma swoje granice! V-ki do tej ramy? Będziesz się gotował w smole za taki czyn ;-)

Chociaż z drugiej strony, ja też mam co nieco za uszami... ;-)

#11
Jak przypominam sobie MTeam'a to detale są identyczne z resztą Marin ogólnie przechodził bardzie ewolucję niż rewolucje.

Rama jest bardzo spora - mam nadzieję że z moimi 190centymetrami podejdzie.

Te Vki to skok tylko o jeden rok w górę więc nie uważam żeby to była herezja :-)

Pozdrawiam
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#12
Tak z ciekawości ważyles ta rame?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#13
W sumie to czym tak naprawdę różnią się ramy Marina ?
Te wyższe modele mają lepsze rury ?
Z wyglądu to wszystko ten sam sort.
Ten złom , którego ja złożyłem do jazdy wyszedł 11,5 kg ciekawe ile ten twój 8-) :?:

#14
No to lecimy z tematem... Na początek zalążek napędu czyli:

Obrazek

1. Korba Shimano XT M739 - 689g
2. Dyżurne pedały Shimano XT - 297g
3. Kręcić się to będzie na suporcie Shimano BB-UN51 z miskami z XT'ka a połączą to śruby alu FRM pamiętające jeszcze TeamMarina. - 282g


Przerzutka lekko odstaje od klimatu ale jest lekka i ma dobre parametry:
Obrazek



Sama ramka (ze śrubami koszyka x4) waży 2267g + sztyca OEM Marin 276g + zacisk OEM Marin 34g.

Teraz szukam jakiegoś widelca - narazie mam ori Rockstara sztywniaka ale wolałbym coś amortyzowanego. Myślałem o RS Indy C ze względu na kolory ale może macie jakaś propozycję czego szukać?

pozdrawiam
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#18
Dobra temat się kręci miało nie być XTR'a ale i tak bidy nie będzie.

Wpadł mi w ręce komplet Mavic'ów 217 - 32 otw używana w ładnym stanie, i 36 otw NOS, oczywiście pod kolor. Będę chciał coś na tym pozaplatać - mam piastę NOS 36 otw ale to tylko LX i chętnie wycelowałbym w coś mocniejszego. Może macie coś w garażu? Na upartego jakiś dobry korpus już by mnie uratował - przód lub tył.

Druga sprawa to amor - dziś znalazłem amor jednak sterówka wymaga wymiany, najchętniej wymieniłbym na ALU - może coś wam zalega?
Narazie amor wykazuje na wadze 1800g, jest czerwony i ma w sobie olej. Niestety odbiega rocznikowo metryka wskazuje 2001 rok. Możecie zgadywać :-)

Jak ogarnę te dwie rzeczy dalej pójdzie spokojnie :-)

pozdrawiam
Maciek
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

Re: Kolejny... Marin Bear Valley 1996

#22
Yo.

Temat żyje i się składa bardzo powoli. Miały być jakieś rapidfajery ale wpadły mi w ręce STR'ki na tym stanie. Jeśli chodzi o hamulce to będą V'ki Shimano M600 czyli LX - bo nie chcę równoległego prowadzenia.
Koła w sumie są w dwóch wariantach (a nawet 3 wariantach), gotowy zestaw piastach Shimano LX 570 i Mavic'u 317 , set który leży w częściach do poskładania Shimano XT 750 i wspomnianych 517'stkach, w ostateczności wpadną koła Czarnym LX'ie (paralax) i Mavic'ach 217 (był by już zamontowany jednak ich stan jest średni).
Amortyzator - zrezygnowałem z Judy ale znalazłem fajnego Manitou - pojawia się jedna standardowy problem - potrzebna jest bardzo długa sterówka. Tutaj pytanie czy mogę zastosować sterówkę z dowolnego widelca no może ktoś z ma jakaś widelec/koronę z długą rurą albo samą rurę.

Nadal szukam jakiś fajnych klamek - macie propozycje? Chętnie zamontowałbym Avidy ale "to już było", ze względu na ergonomię odpadają M600, w najgorszym wypadku pójdę w M739...

Postaram się wrzucić wam jakieś foto na dniach.

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996
cron