Wheeler Pro Line Over Size 4400

#1
cóż tu więcej pisać rama już wcześniej była na forum opisana jako uratowana przed przerobieniem na żyletki.ta historia jest taka że wystawiłem swojego GITANE CHEYENNE na olx lecz nie było chętnych postanowiłem że przerzucę sprzęt do innej ramy a na gitane zrobię rower na tym co mi leży w warsztacie i do żyda.
ramę kupiłem od naszego forumowego kolegi hiciorka :-P w komplecie dostałem sztycę mostek stery i kierownicę i siodełko a dodatkowo jakieś graty w postaci tylnej przerzutki XT 730 jeszcze siodełko hamulec tarczowy i trochę złomu :lol:
rama jak się okazało jest wymiarowo tak gitane jedynie tylny trójkąt jest o 1cm dłuższy.no więc zacząłem przeszczep rozebrałem całego gitana i powili przerzucałem części. sztyca w wheeler na wyrzucenie jak pisałem z hiciorem to chyba bardzo ktoś ją próbował wyciągnąć i jest pogięta od imadła lub jakiś kleszczy na szczęście miałem zalegającą sztycę od mojego wheeler 7000 z ciekawym systemem poziomowania siodełka :shock: długość spasowała więc jest git.
postanowiłem że rower nie będzie sztywny i tu pojawi się fala hejtu znalazłem amorka z lat 97 na olx nowy nie używany medium ściskane elastomer 120 zł z przesyłką
rozebrałem bo trochę smar zastygł dałem mu motorexa 5W po 20ml jest lepiej ;-)
wszystko spasowałem gwint uciąłem i działa 8-)
przekładanie poszło sprawnie bo sprzęt już wcześniej był po przeglądzie więc pozostało tylko wszystko wkładać i regulować jedynie pancerze skracałem.rower wyszedł całkiem fajnie zapodałem mu rekinka na dolne widełki naklejki przeźroczyste tam gdzie trzeba :-)
osprzęt EXAGE w naprawdę świetnym stanie, klocki ledwo przytarte ,koła kręcą się jak na maszynach, felgi jak nowe, łańcuch nie wyciągnięty , orginalny suport , jedynie ułamana obudowa lewej manetki od dołu , pedały VP z kalamitkami do smarowania ;-)
https://photos.app.goo.gl/rX80D21TEHN3xhmu2

#2
No i fajnie.
Całkiem pasuje ten amor nawet :) Tylko te elastomerowce zwykle miały kiepskie uszczelki. Sprawdzaj często, czy nie cieknie na dole i spod kurzówek. Może się trochę syfu z tego zrobić.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#3
tam w zasadzie jest tylko jedna uszczelka i na niej ta guma ale co tam jak będzie się wylewać to się wytrze i już.
ale w zasadzie nie powinno bo całość spłynęła do dolnych goleni a tam nawet od dołu nie ma żadnej śruby :-/

#6
czajnikmtb pisze:korbę z tej grupa A 10 widziałem na olx w pięknym stanie za 99 zł ale już chyba sprzedana
To chyba była nawet moja korba za 99 z tego roweru :->
Osprzęt jeszcze z niego mam przerzutkę przednią i tylną A10 jak byś chciał 8-)
Wklej normalnie zdjęcia do tematu bo z tym linkiem to lipa.
Cieszę się że rower będzie jeździł i całkiem ładnie wyszedł :-D
Nie mogłem lepiej trafić ze sprzedażą :-)

#9
Mam też taką ramkę w widelcem chyba 17 jak ktoś chciał by sobie na tym coś złożyć
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

#10
skolioza pisze:Na pewno wizualnie się nie prezentuje bez gruntownego czyszczenia i polery A nawet gdyby, to korba + zmieniarki jeszcze grupy nie robią biorąc choćby pod uwagę estetyczne, delikatne klamkomanetki
Ja chyba jeszcze mam jedną całą klamkomanetkę A10 z tego roweru + odpiłowaną klamkę A10.
Ale taki rzeźbiony set pewnie się do niczego nie przyda bo wartość kolekcjonerska jest prawie żadna :-/
Ta moja korba była w lepszym stanie ... dla czego to takie drogie skoro tylko Altus :!: :?:
Wygląda super jak na Altusa ale bez przesady z tą ceną :shock:

#12
Widziałem gdzieś niedawno na Olx rower na tym altusie w dobrym stanie za jakąś mniejszą kwotę....
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#13
Retromen pisze:Widziałem gdzieś niedawno na Olx rower na tym altusie w dobrym stanie za jakąś mniejszą kwotę....
Dokładnie, trzeba polować. Jednak na korbę A10 czekałem chyba pół roku.
Czasami jest fart i w cenie korby można mieć cały rower na pełnym osprzęcie.
Tak właśnie pozyskałem osprzęt Exage 500LX ostatnio do Alpiny. Stan idealny.
Wheeler Cross Line 3000 `93 -RESPAWNED
Alpinestars Cro-Mega LX `92 -IN PROGRESS
Breezer Thunder `92 -RESPAWNED
DB Axis `91 -IN PROGRESS

#14
90s_fan pisze: Dokładnie, trzeba polować. Jednak na korbę A10 czekałem chyba pół roku.
Czasami jest fart i w cenie korby można mieć cały rower na pełnym osprzęcie.
A ja pozyskałem cały rower na grupie Altus A10 ... ze śmietnika za darmo :mrgreen:
POZIOM MASTER :!: :lol:

#16
to fakt ludzie nie wiedzą czasami co wyrzucają a mi mówią że to przecież tylko rower i co tu tyle kosztuje :?:
ale potem jest ten efekt WOW !! :mrgreen:
przejechałem się na tym rowerku pozycja idealna siodełko jest bardzo wygodne tylko że ja mam za krótkie palce to tych klamek hamulcowych :lol:

#17
hit00r II pisze:
90s_fan pisze: Dokładnie, trzeba polować. Jednak na korbę A10 czekałem chyba pół roku.
Czasami jest fart i w cenie korby można mieć cały rower na pełnym osprzęcie.
A ja pozyskałem cały rower na grupie Altus A10 ... ze śmietnika za darmo :mrgreen:
POZIOM MASTER :!: :lol:
Poziom Master to by był jakbyś ten rower odrestaurował z całym Altusem włącznie
A tak to co najwyżej na Poziom Majster możesz liczyć...
Ale to nie ten temat, nie będę u Czajnika o Twoim rowerze się wypowiadać :-P
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#18
skolioza pisze: Poziom Master to by był jakbyś ten rower odrestaurował z całym Altusem włącznie
A tak to co najwyżej na Poziom Majster możesz liczyć...
Ale to nie ten temat, nie będę u Czajnika o Twoim rowerze się wypowiadać :-P
No ale teraz to jego sprzęt a nie mój.
Pisaliśmy o cenie części a nie restaurowaniu 8-)
Może jeszcze coś wytargam to mu skompletujemy tego Altusa :lol:

#21
macie rację z tą korbą w idealnym stanie przesadziłem ale i tak fajnie wygląda ;-)
mój komplet EXAGE 400 LX jest w super stanie nic mu nie brakuje więc tak zostanie :->
poza wyłamaną osłoną lewej manetki wszystko jest gitez :mrgreen:

#22
Odgrzewam temat
W rowerze zaszły małe zmiany
Wyrzuciłem amor na rzecz sztywniaka, wygląda to teraz orginalnie ;-)
Rower dostał opony skinwall i siodełko wheeler comp
Optycznie stał się lżejszy :->
Załączniki
IMG_20181213_193007961.jpg