#91
Rozpędzałem się z początku powoli patrząc to na licznik to na psa z uśmiechem ( pies nie był zbyt duży ) ale gdy on wyraźnie zaczął patrzeć na moją nogę i się do niej zbliżać to depnąłem na ile nogi pozwalały i skończyło się na 29 kmh. Gdyby to był duży pies to dałbym pewnie 120 % od razu i nie byłoby czasu patrzeć na licznik.

Poszukałem specjalnie dla Ciebie Piotr ;)
Obrazek


Niespecjalnie może widać teren, ale to jest to miejsce.

/edit

Tu całość - ale też zaznaczyłem to miejsce ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-10-27, 19:30 przez SoloTM, łącznie zmieniany 1 raz.

#92
SoloTM pisze:Rozpędzałem się z początku powoli patrząc to na licznik to na psa z uśmiechem ( pies nie był zbyt duży ) ale gdy on wyraźnie zaczął patrzeć na moją nogę i się do niej zbliżać to depnąłem na ile nogi pozwalały i skończyło się na 29 kmh. Gdyby to był duży pies to dałbym pewnie 120 % od razu i nie byłoby czasu patrzeć na licznik.

Poszukałem specjalnie dla Ciebie Piotr ;)
[url=https://images92.fotosik.pl/63/f40e94a04f21fd01.png]Obrazek[/URL]

Niespecjalnie może widać teren, ale to jest to miejsce.
:mrgreen: :mrgreen: :lol: Szacun

#94
Dzis zabralem dla odmiany ta trekingowa meride na stx na ta sama trase. No przypomnialo mi sie jak to latwo sie jedzie przez korzenie na wiekszych kolkach itd. Generalnie trasa pokonana szybciej, ale... To Rabeneick wymaga jednak wiecej umiejetnosci 8-) Czy tam inny rigid bike. Jak wracalem z wypadu na helmucie to czulem kazdy miesien, a tutaj po prostu przefrunalem trase i tyle. Niby zmeczony, ale czegos zabraklo w tym wszystkim. Oczywiscie bylo swietnie ogolnie, ale cos jakos wole te sztywniaki chyba na 26.

Re: Rabenecik - Suntour XCM- OCTO

#97
W temacie jest opisane, wskazuje też na mój temat na mtb-news.de (https://www.mtb-news.de/forum/t/mein-fa ... ck.879272/). Zresztą po skanach katalogu i zdjęciach w temacie (OCTO tam też jest) widać że to ten sam rower (w sensie ten sam model). Tak jak myślałem, korba Suntour XCM którą mam w swoim nie pasuje, bo wtedy jeszcze stosowali korby z Sakae i innych firm, nie było jednolitej grupy z korbą XCM. Ta którą mam wyszła w drugiej serii kiedy powstała cała grupa XCM (już z obrandowaną korbą). Szpeje mam z pierwszej wersji XCM, tylko nie mam korby jak w oryginale, ale oczywiście nie ubolewam :)

P.S Chyba nawet mam oryginalny dzwonek ;)

Re: Rabenecik - Suntour XCM- OCTO

#98
Zrobiłem właśnie serwis kół i kurdę jestem w szoku! Te piasty Diabolo to jakiś wypas sprzęt chyba :) Nakręciłem helumtem ok. 1000km w tym przynajmniej połowę w trudnym terenie, w błocie, piachu, po korzeniach itd.(i to wcale nie jak emeryt) a nawet do wody raz wjechałem (do jeziora i na trzeźwo...). One są niby "uszczelniane", na konusie jest kołnież metalowy po prostu. Po wyczyszczeniu wszystkiego nie widać żadnych śladów zużycia... Posmarowałem, skręciłem i kółka zachowują się jak wahadełko :) Podobnie obręcze, żadnych wgniot itd. a miałem kilka mocnych jeb... w konary, kamloty itd. Jeszcze przy mojej wadze 90+ i plecaku ok. 5-10kg. Szczerze polecam te piasty do retro sprzętów sprzed 1990 ;) Tak wyglądały po rozbiórce
Obrazek

Fajny motwy z tymi piastami jest taki, że jak się bieżnie wyjadą to można je wyciągnąć i wsadzić maszynowe na ich miejsce ;)

Re: Rabenecik - Suntour XCM- OCTO

#99
Szprychy właśnie zgooglowałem i wychodzi że to sprzęt nie od parady :)

"Szprychy ze stali nierdzewnej produkcji niemieckiej. Komplet szprych na koła 16 calowe z hamulcem bębnowym. (tylne ETZ, TS, ES) WWS to firma z tradycjami sięgającymi roku 1885. Wyrobom nie można nic zarzucić. Nyple są niklowane. Charakterystyczne logo z czterolistną koniczyną na każdym łepku szprychy."

Re: Rabenecik - Suntour XCM- OCTO

#101
Dziś po założeniu koła zauważyłem że niestety tylna ośka ma sztycha... Wolnobieg... Ciekawę czy dzisiejsza jazda się uda i czy wrócę jadąc czy prowadząc. Generalnie ładnie popadało i będzie błotko. To już chyba ostatnia jazda Helmuta w takim zestawie. Idzie do rozbiórki, malowania i być może też jakiś lepszy szpej od Suntour-a się znajdzie ;)

Re: Rabenecik - Suntour XCM- OCTO

#103
Tak więc tak, zamówiłem piasty Suntour przód i tył z epoki. Tył na kasetę Suntour 7s, kasete też zamówiłem. Jako że moja manetka a5000 obsługuje w accushift tylko 6 biegów, to w razie W mogę przełączyć na friction mode i wrzucić na największą koronkę. No, ale RD a5000 nie obsługuje chyba więcej niż 6 biegów. Po kilku przymiarkach stwierdziłem że dą się to ewentualnie ogarnąć przez spiłowanie ogranicznika w RD (być może nie będzie to konieczne). Piasta ma 130mm, a Rabeneick ma wideł na 135mm, także tutaj wszystko wyjdzie w praniu co i jak. Dostępność suportów jest dość dobra, także myślę że z tym nie powinno być problemów. Stawiam na obręcze 27,5, to będzie wymagało zastosowania adapterów, pal licho pod canti, gorzej z U-brake. Dlatego coś będę musiał pokombinować i dorobić.

Pytanie takie mam do was, jeśli mieściły mi się koła 26 z oponami 2,1 (z luzem ok. 1-1,5cm ) to jaką maks oponę na kole 27,5 mogę tam upchnąć ewentualnie? 650 x 1.5/1.75 ?

Re: Rabenecik - Suntour XCM- OCTO

#104
Kaseta suntour przyszła, nówka ale do umycia. Jest to kaseta z bębenkiem 7s ale NIE microdrive. Taką też zamówiłem piastę, nową w sklepie u nas. Dziwne się to wydawało że takie coś jeszcze na magazynie mają. Coś długo nie przychodziła paczka więc się dopytałem no i ... "Przepraszamy, ale mieliśmy błąd w synchronizacji magzynu ze sklepem i nie mamy tej piasty. Dzwoniliśmy do hurtowni, ale powiedzieli że w tym roku już nie będą mieli" :D :D :D

Także Panowie szukam piasty Suntour z bębenkiem 7s NIE microdrive, starszy typ bębenka pod kasetę 7s zakręcaną na najmniejszą koronkę. Może ktoś z was ma coś takiego gdzieś w swoich klamotach? :)

Edyta: kasteę mam taką jak tutaj https://archiwum.allegro.pl/oferta/nowa ... 96653.html jest na piaście Suntour xc9000, ale i starsze modele piast 7s powinny być okej.

Re: Rabenecik - Suntour XCM- OCTO

#107
Postanowiłem pobawić się w malarza i w końcu odmieniłem wizerunek tej ramy. Kosztowało mnie to sporo bo podczas malowania w garażu załamała się podemną deska kanałowa i wpadłem do kanału no i złamałem stopę. Już chyba ponad 3 miechy i biegać nadal nie mogę, ale ważne że jeździć mogę.

Nadal rower będzie na szpejach suntoura ale tym razem częściowo na najwyższej grupie w danym czasie czyli na XC 9000. Część szpejów już mam, ale potrzebuje jeszcze fd (mam xc comp, bardzo podobne ale jednak trochę inny wózek) i cantów na przód. Na tył mam XCD 6000 rollercam z tym że brakuje mi tej blaszki rozpierającej ramiona więc jak ktoś ma to chętnie odkupię, ale musi być konkretnie do tego modelu. Jak nie znajdę to doraźnie dorobię, to nie powinno być trudne.

Trochę na główce ramy za dużo ciemnego zielonego się chlapnęło ale przyjdzie tam białe logo rabeneicka więc jakoś się zatuszuje tą czerń. Jak na pierwszy eksperyment z tego typu malowaniem to jestem nawet zadowolony, na żywo wygląda całkiem całkiem ;)

Obrazek

Re: Rabenecik - Suntour XCM- OCTO

#109
Srebro odpada. XC 9000 to czerń plus srebro. Mostek mam czarny Sakae, kierownicę też czarną Sakae, stery czarne Tioga, sztyca też jest czarna Kalloy chyba. Sztycy grupowej raczej nie kupię, a była taka jakby złota. Ale mogę kupić inną jakby złotą, tylko że jakiejś tam firmy (nie pamiętam jakiej). Z piastami mam problem bo mam srebrne a dostanie czarnych grupowych to ciężka sprawa, no i cena też spora jak już są. Ale rozważam czarny proszek dla piast. Obręcze też są czarne Araya. Oczywiście wszystko do tej pory jest epokowo zgodne. Tylko opony skinwalle Kendy nie są z epoki, ale są w ładnym stanie (do fotek się nadadzą a do jazdy i tak założę pewnie jakieś czarne Mitasy ;) )

Aha, no i jeszcze korba. Przewidywałem to Takagi ale jest cała srebrna. Mam jak by co inne Suntoura z czarnymi blatami więc tutaj się zobaczy co będzie lepsze.
cron