Fockerowy Scott Endorfin 1997

#1
Konkurs nadchodzi, więc tradycyjnie wypadałoby wystawić jakiś rower. Został mi tylko jeden niepokazywany. Wcześniej traktowałem go jako woła roboczego, a nie jako retro. W ostatnim czasie jednak coraz mniej na nim jeżdżę, a coraz częściej tylko oglądam - więc chyba można go pokazać jako retrorower.

Rama jest z 1997 r. Komponenty nie są spójne rocznikowo, bo rower był składany do jazdy, a nie jako egzemplarz muzealny. Dużo i długo na nim jeździłem - rama dostałą po tyłku ode mnie, ale też od przedniego właściciela. Co ciekawe - do tej pory nie trzeszczy zbytnio :) Dużo szlaków na tym rowerze zjeździłem - w Polsce i za granicą.

Bomber jest zrobiony pode mnie. Nie przepadałem za charakterystyką Z2 Super Fly, więc wziąłem z niego co najlepsze - dolne golenie i koronę z rurą sterową. Tłumiki i sprężyny są od standardowego Z2. Dzięki temu mam Bombera który waży trochę ponad 1600 gram i pracuje jak pełnoprawna Z2. No i pasuje kolorystycznie :)

Do tego jest kilak fajnych smaczków - mostek Pace, koła Spinergy Spox na żyłkach (fajnie pływają :), włoskie korby Free Spirit z samościągaczami i tarczami Middleburn, sztyca Syncros tytanowa, rogi, koszyczek i kierownica tytanowe, manetka na róg, Magury Frog, pierwsze kółeczko Avida. Nie jest wymuskany, bo naprawdę dużo jeździł pode mną. I za to go bardzo lubię.

Więcej zdjęć tutaj na końcu: https://photos.app.goo.gl/TlDOxLYsPRWK0K693

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-12-19, 09:09 przez focker, łącznie zmieniany 2 razy.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#6
Ekstra jest :-). Miałem tylko jedno zdjęcie tej Endo i to jeszcze ubrudzonej i zawsze chciałem ją zobaczyć w pełnej krasie. Dzięki za foty! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#7
Fucker weź mi sprzedaj tego swojego Endorfina :-P
Pomimo że odrobinę pstrokaty to mi się BARDZO podoba bo to lata mojej młodości :mrgreen:
Zabieg z Z-2 trafiony w dziesiątkę bo powietrzna sprężyna w tym widelcu jest strasznie tępa w pracy :-|
Ile ten rower waży ?
11 kg ?

#10
Pace ładniejszy i sztywniejszy. Ten tytan wyglądał jak Cro-Mo.
Poza tym tytan jest przereklamowany - gnie się to wszystko jak gupie. Miałem dwa mostki i dwie ramy - jakoś tam ten materiał do mnie nie przemówił. Sztyca i kiera to wyjątek - tu sprężystość to zaleta. Rogi to tylko fanaberia.
Ostatnio zmieniony 2017-12-19, 08:57 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#11
Focker popraw link do galerii bo wyskakuje błąd 404.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#12
A w dodatku ramy tytanowe, szczególnie jakiś syf holenderski np. van tuyl lubią sobię pęknąć w czterech miejscach na raz i to oprócz okolic spawów także w jakiś niespotykanych miejscach, gdzieś po środku rurek. Z drugiej strony: duże koronki kaset, pręty czy tez rurki siodełek, osie piast i szybkozamykaczy, śruby w lekkich rowerach to jak najbardziej z tytanu są ok.

#13
Link poprawiony.
Swoją drogą - niewiele widziałem Endorfin w tym malowaniu. Jak modele 1998 dość często występują, tych z 1997 r. nie ma wiele. Szczególnie w najwyższej sprzedawanej wersji World Cup - dlatego się kiedyś zdecydowałem na zakup tej konkretnej ramy. To był pierwszy rok produkcji tej koncepcji, więc pewnie późniejsze roczniki są bardziej dopracowane (np zmieniała się średnica rur, pojawił się AVS) - jednak mimo wszystko ja wolę swoją staruszkę.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .