GT Zaskar LE 1993 - mało co retro

#1
Witam,
Wreszcie przedstawię mój stary rower jakim jest GT Zaskar LE z roku 1993. Kupiłem ramę dobrych kilka lat temu ( z 5 chyba ) i poskładałem na częściach które nazbierały się przez lata rowerowania.
Rower służy głównie jako zimówka i czasami jako dojazdowy do pracy. W sumie mało co nim śmigam, ale blisko 6000 tyś km się przez te lata uzbierało.
Jak wspomniałem - nie wiele jest tu z retro. Na uwagę zasługuje sama rama, klameczki XTR i przednia przerzutka XTR szarak ( dzięki focker ).
Hamulce Deore, wideł Duke, piasty deore, tył X-7, korba LX, kaseta XT.
Nosiłem się z zamiarem polerki, ale skończyło się tylko na takiej wstępnej po zaraz po zakupie. Niestety już pojawiło się trochę nalotu, ale i tak rower dalej mi się bardzo podoba.
Planów na najbliższy czas w związku z rowerem nie mam. Może widelec za rok lub dwa. Tu chyba postawię na Rebę lub Sida, ale też nie retro.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ZaSkAr/ SaNcTiOn

#5
Mam świadomość, że troszkę "zeszmaciłem" taką ramę, ale trudno.
Próbowałem załatwić oryginalne naklejki, ale niestety lipa. Sprzedający ramę, pamiętam chciał mi je sprzedać, ale nie chciałem.

Z racji tego, że rama jest stosunkowo stara, to bardzo mnie ciekawiło jaką miała historię, ilu właścicieli, ile km przebiegu i w jakich krajach przebywała. Niestety ślad urwał mi się na dwóch użytkownikach stąd i koniec. :)
ZaSkAr/ SaNcTiOn

#10
Dajcie żyć z tym składaniem roweru pod katalog czy szpej z epoki. Niech każdy składa jak mu pasuje :) Można zrobić rower na nowych szpejach, ingerować w ramę a jednak stworzyć coś fajnego . Przykład
Obrazek

Obrazek

#11
sztopi17 pisze:Dajcie żyć z tym składaniem roweru pod katalog czy szpej z epoki. Niech każdy składa jak mu pasuje :) Można zrobić rower na nowych szpejach, ingerować w ramę a jednak stworzyć coś fajnego . Przykład
Obrazek
Obrazek
Ale sztos ta kona ! :shock: :!: chyba najlepszy budżetowy rower jaki w życiu widziałem ciekawe jaka waga

#13
Przecież nikt tutaj nawet słowem nie wspomniał żeby stricte pod katalog robić.

Sam jestem bardziej zwolennikiem użytkowego retro. Przykładów że rower może wyglądać fajnie, nawet na nowszych szpejach jest sporo. Tylko potrzeba jest jakaś wizja. I chyba po to jest forum żeby ewentualnie coś sugerować.


Zdejmij rogi z giętej kierownicy albo zamontuj prostą i z czasem zmień korby a już będzie +10 do lansu :)

#15
Radziej pisze:

Zdejmij rogi z giętej kierownicy albo zamontuj prostą i z czasem zmień korby a już będzie +10 do lansu :)
Zdjęte :)
hit00r II pisze:Jedyne co jest fajne w tym rowerze to przednia przerzutka i klamki :mrgreen:
A rama to co ? hmm ? :))
ZaSkAr/ SaNcTiOn

#16
rozpoznanie pisze: A rama to co ? hmm ? :))
Mi się te pokraczne ramy od GT nigdy nie podobały 8-)
A taka goła bez żadnego lakieru tym bardziej :mrgreen:
No ale niektórzy użytkownicy tego forum uznają to za komplement ponieważ moje podejście jest mocno specyficzne :-P