Rower Roku 2016 - zgłoszenia

#1
Mamy początek kolejnego już grudnia, nadszedł więc czas, aby rozpocząć przygotowanie do wyłonienia Roweru Roku RetroMTB.pl

Pierwszy etap
zgłaszania kandydatur daje Wam szansę zaproponowania SWOJEJ maszyny MTB
Jedyne kryteria jakie kandydat musi spełnić to: stanowić własność zgłaszającego w 2016r oraz pochodzić sprzed roku 2001 (Zatem: jeśli rower pochodzi z lat 1980 - 2000 włącznie i posiadaliście go choćby przez chwilę w roku 2016 możecie śmiało zgłaszać go jako kandydata - nie musiał być dotychczas pokazywany na forum :-) )
Etap trwa od teraz do CZWARTKU 15.XII włącznie- jest więc sporo czasu nawet na to, aby dopieścić i zaprezentować sprzęt którego jeszcze nie widzieliśmy :-)

Etap drugi trwać będzie od 16.XII do końca roku kalendarzowego
Etap ten pozwoli zgłosić każdemu dowolny rower zaprezentowany w 2016r w dziale Retro MTB na naszym forum
Jeśli zatem właściciel nie zdecyduje się na zgłoszenie maszyny, która Waszym zdaniem powinna stanąć do walki o to trofeum nic nie stoi na przeszkodzie abyście zgłosili tę kandydaturę!

Swoje typy możecie zamieszczać tu ew przesyłać na PW
Aby zachować chronologię zgłoszeń, kandydatów będę dodawać do wątku "ankietowego" na bieżąco, w tym wątku więc PROSZĘ NIE EDYTOWAĆ SWOICH POSTÓW - w przeciwnym razie mogę nie "wyłapać" zgłoszenia

Wspomnieć także należy, że podobnie jak w latach poprzednich na właściciela roweru roku czeka upominek

Do dzieła!

dla przypomnienia - zwycięzcy z lat poprzednich:

2010 - zwyciężył Klein Attitude El ma
II miejsce Klein Attitude Comp Yvesa Moi, III miejsce GT Xizang 97 Radzieja

2011 - zwyciężył Cannondale Yvesa Moi
II/III/IV miejsce ex aequo Kastle Jondera, Wheeler Titanium E1 Fockera, Fat Chance Wicked '89 Radzieja

2012 - zwyciężył Ferremi Marcina74
II miejsce Corratec TeamBow 1997 Alientm'a, III miejsce ex-equo Cannondale Pszczółka Kosci26 / GT Avalanche '91 Aldka

2013 - zwyciężyła Arcadia Suntour XC Pro WojtkaKa
II/III miejsce Raleigh Titanium 1999 Tiomka i Trek 9800 Marcina74

2014 - zwyciężył Cannondale Beast of the East - Corrado1111
II / III miejsce Scott Pro Racing W/C '99 - Snack i Bontrager Privateer '98 - Focker

2015 - zwyciężyła Kona Fire Mountain Wilka
II miejsce Peugeot Marcina74, III miejsce Cannondale F900 Fockera

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-01-20, 18:22 przez skolioza, łącznie zmieniany 1 raz.
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#5
YvesMoi pisze:no co jest lenie śmierdzące! zgłaszać maszyny!
mowisz i masz ;-) Wheeler 9980
zdjecia podesle Himayer bo ja od jakiegos czasu mam z tym problemy :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#7
marcin74 pisze:
YvesMoi pisze:no co jest lenie śmierdzące! zgłaszać maszyny!
bo ja od jakiegos czasu mam z tym problemy :oops:
W pewnym wieku już tak jest, nie ma się czego wstydzić.
Lodzermensch

#8
Nigdy nie brałem udziału w zabawie jako "pretendent" :lol: , ale w tym roku spróbuję szczęścia . Rower u nas w domu od prawie 3 lat, skończony w 95%.

Kastle Titanium Pro 1992
Rama wykonana z tytanu przez Sandvika (1 z 25 szt na świecie)
Widelec Tange Switchblade
Osprzęt w większości to Suntrou XC Pro
Jednak największy smaczek to kultowy ,ponadczasowy ,wykonany wręcz z niebywałą precyzją mostek tranzx zanzi stem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (tak to jest to 5% do końca)
Obrazek

#10
To ja tyż zgłaszam swoją świnkę :-) Obecnie wygląda tak jak na załączonym obrazku:

Checker PIG CPX 4050

Obrazek



Rower u mnie od 2012 roku, składany od podstaw i modyfikowany wielokrotnie. W obecnej postaci już raczej zostanie i mam nadzieję że nie przyjdzie mi do głowy rozbiórka bo na dziadzie się dobrze jeździ.
Zgodnie z założeniem miał to być rower postawiony na grupie Deore XT M737/739 i plan został z powodzeniem zrealizowany. :-)

Poniżej link do wątku na forum oraz link do galerii na www.mtb-news.de.

http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?t=2678

http://fotos.mtb-news.de/s/83024
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#11
No to i ja swojego Wheelera zgłoszę. W sumie dawno temu już był w konkursie, ale to był zupełnie inny rower - i od tego nie skończony. Teraz już go uważam za skończonego, więc niech idzie do konkursu.
http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php? ... &start=120
Tu pełna dokumentacja zdjęciowa:
https://goo.gl/photos/ybBeaFCQvVRGVupX7

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-12-11, 22:51 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#12
focker pisze:No to i ja swojego Wheelera zgłoszę. W sumie dawno temu już był w konkursie, ale to był zupełnie inny rower - i od tego nie skończony. Teraz już go uważam za skończonego, więc niech idzie do konkursu.
http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php? ... &start=120
Tu pełna dokumentacja zdjęciowa:
https://photos.google.com/album/AF1QipN ... 09hUr5UQEp

Obrazek
Niestety link do albumu nie działa. Erorr 404 :-(
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#16
Zgłaszam mojego Edena Cybertech. Co to za firma? Co to za model? Nie mam pojęcia,internety nie wiedzą. Rower jeździł u mnie kilka lat,składany od podstaw. Rama stalowa,niebawem pewnie znajdziecie go w prezentacjach,potrzebuje tylko lepszego aparatu,żeby wstawić zdjęcia szczegółow
Ostatnio zmieniony 2016-12-14, 16:08 przez Kasztanek, łącznie zmieniany 2 razy.
Załączniki
15540401_1292065480854679_2120720027_o (1).jpg
Een.jpg

#17
Ramka fajna ...ale gdzie tu Sid i Crossmaxy :idea: :?:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#21
bo chłopaki skromne są i się krygują ;-)
Teraz jest czas, kiedy możesz zgłosić kandydaturę, której właściciel nie zdecydował się do jej wystawienia
Etap drugi trwać będzie od 16.XII do końca roku kalendarzowego Etap ten pozwoli zgłosić każdemu dowolny rower zaprezentowany w 2016r w dziale Retro MTB na naszym forum Jeśli zatem właściciel nie zdecyduje się na zgłoszenie maszyny, która Waszym zdaniem powinna stanąć do walki o to trofeum nic nie stoi na przeszkodzie abyście zgłosili tę kandydaturę!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#22
skolioza pisze:Teraz jest czas, kiedy możesz zgłosić kandydaturę, której właściciel nie zdecydował się do jej wystawienia
To ja sobie zglosze BikeTecha dzidziusiaBMW
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#25
skolioza pisze:bo chłopaki skromne są i się krygują ;-)
Teraz jest czas, kiedy możesz zgłosić kandydaturę, której właściciel nie zdecydował się do jej wystawienia
Etap drugi trwać będzie od 16.XII do końca roku kalendarzowego Etap ten pozwoli zgłosić każdemu dowolny rower zaprezentowany w 2016r w dziale Retro MTB na naszym forum Jeśli zatem właściciel nie zdecyduje się na zgłoszenie maszyny, która Waszym zdaniem powinna stanąć do walki o to trofeum nic nie stoi na przeszkodzie abyście zgłosili tę kandydaturę!
Nie widzę potrzeby zgłaszać... Już jest zgłoszony :) Ale jakby nie było trochę siadło w tym roku.

P.S. Może mało się udzielałem na forum ale od kilku lat regularnie przeglądam (szczególnie po zarejestrowaniu) i zastanawia mnie czemu nie mam dostępu do działu transakcji.
cron