Ten trzeci... w hołdzie mojemu "staremu Scottowi"

#1
No tak, ten rower znacie
Obrazek


ten takoż
Obrazek


Do kompletu, dość niespodziewanie pojawił się ten trzeci Pojawił się w zasadzie jedynie ze względu na swój stan, który śmiało mogę określić jako idealny od A do Z (kilka niewielkich ubytków lakieru na tylnym trójkącie to wszystko co mogę mu zarzucić) Rowerek jest w zasadzie w pełni oryginalny, poza mostkiem i przednim kołem jak z fabryki :-)

Kilka wstępnych fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


A tu możecie zobaczyć jak bardzo różni się jego stan w porównaniu do tego "starszego" (śmiem twierdzić, że gdy go kupowałem w roku 95 nie był w tak dobrym stanie jak ten "nowszy" teraz)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I na koniec zdjęcie "rodzinne" ;-)
Obrazek


Co dalej? Myślę że koncepcja z szaro-czarnej 93 No1 przeniesie się w znacznej części na No2
A w perspektywie czasu No1 powędruje zapewne na honorowe miejsce na którejś z szaf w salonie - tylko ile wtedy będzie miał na liczniku, skoro teraz dobija do 70000?
Ostatnio zmieniony 2011-11-04, 18:38 przez skolioza, łącznie zmieniany 1 raz.
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#8
Powoli ruszam z tematem - rama jest w zasadzie "goła", została w niej sztyca i stery Teraz czeka ją polerka po uprzednich drobniutkich uzupełnieniach czarnego lakieru Zacząłem także kompletować sprzęt Część pochodzi od poprzedniczki (będą min srebrne stery XT, widelec P2 - przynajmniej do czasu upolowania widelca na który mam zakusy, zostaną także dotychczasowe niebieskości - zaciski, koszyk, kiera - choć tu rozważam zamianę na Tranz-X Zanzi)

Obrazek


Z nowości dojdą nowe wieszaki linek Onzy od Corrado, cantilevery od Qsika, ładna przednia piasta (żeby się jeszcze tył znalazł...)

Obrazek

Obrazek


rozważam także założenie takiej korbki

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#10
taaaaaaaaa i bedzie z tego choinka , w sumie moge dorzucić za darmo pare lampek i na Swięta w sam raz, nie wiem, ale części kompletnie nie pasują do tego roweru,to taka zbieranina, tu tylko pasuje czarny LX niestety, ewentualnie coś innego czarnego.
www.velotech.pl

#11
Piotr pisze:taaaaaaaaa i bedzie z tego choinka , w sumie moge dorzucić za darmo pare lampek i na Swięta w sam raz, nie wiem, ale części kompletnie nie pasują do tego roweru,to taka zbieranina, tu tylko pasuje czarny LX niestety, ewentualnie coś innego czarnego.
Malkontent :-P mógłbym napisać że pasuje to wszystko tak samo jak grubaśne Bici do anorektycznej chromowej Lava Dome ;-) każdy ma swój pomysł na rower i go realizuje
A lampki chętnie przyjmę, zwłaszcza przednią migającą - jak wieczorem wracam to już ciemno, Panie ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#13
świetne te kanty .. i wogóle niebieskie szpeja
za to impel to słaba korbra ,mam z nią złe doświadczenia
słaby odlew ,miękkie alu

czekam na to jak się wszystko rozwinie

#14
skolioza pisze:
Piotr pisze:taaaaaaaaa i bedzie z tego choinka , w sumie moge dorzucić za darmo pare lampek i na Swięta w sam raz, nie wiem, ale części kompletnie nie pasują do tego roweru,to taka zbieranina, tu tylko pasuje czarny LX niestety, ewentualnie coś innego czarnego.
Malkontent :-P mógłbym napisać że pasuje to wszystko tak samo jak grubaśne Bici do anorektycznej chromowej Lava Dome ;-) każdy ma swój pomysł na rower i go realizuje
A lampki chętnie przyjmę, zwłaszcza przednią migającą - jak wieczorem wracam to już ciemno, Panie ;-)
Bici, będa całe koła na tym, nie wiem czy dam je do Kony bo tam sa piękne paralaxy LX i nie pasuje u mnie tez niebieski do wystroju.

do tych komponentów pasowałaby inna rama w innym kolorze tak myśle., cro - mo w naturalnym kolorze.
www.velotech.pl

#15
Piotrze - złożymy, zobaczymy Widziałem zestawienie czarnej ramy i niebieskości i wyglądało fajnie Rower zawsze można przebudować jak będzie się źle prezentował

BTW - zakładając ten temat i trochę Was znając od razu typowałem kto będzie "za" a kto "przeciw" Interpretując milczenie Aldka jako przysłowiowe złoto na razie wygląda że obstawiałem dobrze ;-)

Rurokuraku, wiem że Sugino jest miękkie... Ale podobają mi się te korby, ze wg na tak fikuśnie schowaną piątą śrubę Nawiasem mówiąc wersja starsza (taka z ramionami bardziej w trapez, jak XT737) była klepana także z logotypami Toma i (tu głowy uciąć nie dam, ale wizualnie wyglądały identyko) Cody
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#16
hjhjhjheee wszyscy Cie chwala pod niebiosa w kółko to choć jeden moze być malkontenetm i "hiszpańską inkwizycją ", inkwizytorem, którego nikt sie nie spodziewa heheheheheh.

Ja wiem ze w Konie mam fioletowe piasty :mrgreen: :lol:
www.velotech.pl

#17
skolioza pisze:Interpretując milczenie Aldka jako przysłowiowe złoto na razie wygląda że obstawiałem dobrze ;-)
:-D

A tak całkiem serio, to podzielam zdanie Piotra, te cekinki to ładnie wyglądałyby na jednolitej, srebrnej, a jeszcze bardziej – titan look ramie. Po to dizajner scotta położył na niej różne farby, by przełamać nużącą jednolitość osprzętu.

Ale powiem Ci, że mnie też korci, by na swoim hoopie (projekt rower gościnny, titan look) też kilka takich świecidełek powiesić. Zanabyłem już nawet takie fioletwieszaczki tektro na lalegro, mam też takie fiolet stery z wielkimi miskami yst czy jakoś tak, więc...
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#18
ha! zabawne ,bo nie dłużej niż kilka dni temu ukluła mi się w głowie koncepcja zrobienia roweru -na "gołej" -najlepiej titan finish stalówce i ubrania ją w części m730 +pozostałe części w kolorze biskupim :)
coś w tym musi być

#19
aldek pisze:Po to dizajner scotta położył na niej różne farby, by przełamać nużącą jednolitość osprzętu.
.
Nie chcę szerzyć ideologii, ale od roku 89 do 93 każda rama Scotta miała przynajmniej 2 kolory I to w ściśle określonej konwencji, zależnej od rocznika a nawet od serii Nie chodzi tu zatem o żadne przelamanie czerniny LXa - zwłaszcza że rok później Boulder na czarnym LX był... cały czarny ;-)

Jednak jest to jedna z najbardziej stonowanych i neutralnych kolorystyk ram będących w moim kręgu zainteresowań, stąd decyzja o kolorowym akcencie Myślę oczywiście o ubraniu ramy w jednorodne kolorowe komponenty - takie które nie pogryzą się ani z czernią ani z szarością (rozważam czerwony lub niebieski, w zależności od docelowego widelca)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#26
Flite śmite onza śmonza synkros wnuczekros. Posłuchaj ich, a będziesz miał rower jakich dwatysiące pińćset jest na retrobikeukej.
To siodło to ritchey viscount (http://www.bikepro.com/products/saddles/ritchey.shtml), dla mnie kult. Mam takie, ale sfatyzione od zimnego. To raz.
Dwa: opona na tył będzie zielona? Trzy: maniek robi. Muszę sobie kiedyś takiego kupić. Już wiem. Na 1 1/4 cala, do garego...
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#27
Aldku, czy Flite nie wiem... Myślałem prędzej o Vettcie - siodło Toma faktycznie jest fajne, ale charakterem mi do tego roweru nie pasuje (za bardzo"kanapowate")
Synkros mi przez myśl nie przeszedł tutaj, raczej... Answer do kompletu - tylko gdzie taki znaleźć w stanie jak trza?
Opony nie wiem - albo będą faktycznie 2 zielone miśki, albo Tiogi Psycho Edge - czarne z cielistymi bokami
A do Garego Maniek jak znalazł będzie pasować - popieram!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron