Raleigh MTI 1000 Ti 1994

#1
Mróz nie odpuszcza więc jest okazja zrobić porządek w piwnicy. Pierwsza na stojak pójdzie tytanowa rama Raleigh sygnowana podpisem Johna Tomaca
Obrazek

Obrazek


W rękach miałem kilka tytanowych ram , ale ta jest zdecydowanie najgorszej jakości ;) Spawy i wykończenie choćby rurek na rurze podsiodłowej woła o pomstę do nieba (podsiodłowa ma różne przekroje więc fabrycznie wklejono plastikowa tuleję.)

Co do osprzętu bedzie misz masz. Ale o tym później .... :-D

#8
corrado i snack Łódż to ja mam opanowaną proszę o spokój bo mogę rekwirować obcy kapitał :mrgreen: :mrgreen:
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

#14
plan na osprzęt jest , ale niestety póki co z retro daję sobie spokój. Będę składał ze szpejów , które zalegają w piwnicy
-korba, manetki, rd i fd XT z serii 737
-koła piasty przód Pulstar niebieska, tył DT Hugi na obręczach ceramicznych Mavica
-sztycy i kokpitu poszukuję , na razie bez skutku i trochę bez pomysłu
-widelec podobno NOS RS Quadra w kolorze żółtym :mrgreen:

#15
Super sztopi, czekałem aż zademonstrujesz tę ramę! :-) Już myślałem, że o niej zapomniałeś :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#16
Rama wymiata :!: :!: :!: (jak zrobisz resztę to masz mój głos w MTB roku 2016)

Mam ogromny sentyment do Raleigha USA na tym szaro/złotym logu na główce ramy, bo w piwnicy leżakuje piękna błękitna MT-300 chyba też z 1994 - mój pierwszy MTB i w ogóle K O C H A MM A R K Ę.

Rama niestety na mnie sporo za mała (17") bo już dawno były by przymiarki do stworzenia użytkowanego rowerka, może kiedyś będzie dla panny lub dzieciaka.

Składaj ten tytan, składaj, i nie szczędź dukatów :-o :-o :-o
Ostatnio zmieniony 2016-02-08, 01:43 przez nimrod, łącznie zmieniany 1 raz.
'97 Giant ATX-970
'00 S-Works FSR XC

-------- Sprzedaje -----------
http://allegro.pl/my_page.php?uid=1100109

#19
nimrod pisze:Rama wymiata
a reszta dopowiedzial smolar ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

Raleigh USA MT-300 -> MTI 1000

#20
Jakoś nie mogłem się powstrzymać (mam nadzieję że nie spamuje wątku, ale to rocznikowo brat)

Stara fotka mojego MT-300 1994 jak jeszcze był na "czymś tam" złożony [oryginalnie kompletne Alivio A10]
dziś pozostał sam Frame-Set w piwnicy

CzArNoNiEbIeSkIE malowanie bajeczne (najładniejsze malowanie ramy jakie widziałem - dziś już się takich nie robi)

Identyczny srebrno-złoty emblemat (ptak jest srebrny a nie jak w innych logach czerwony)

Indy S kiedyś był
'97 Giant ATX-970
'00 S-Works FSR XC

-------- Sprzedaje -----------
http://allegro.pl/my_page.php?uid=1100109
Załączniki
MT300.jpg

#21
Natomiast do ramy pasowała by dokładnie ta grupa szaraków (ESP 7.0) + szare stare kompozytowe klamki SRAMa (7.0) + V-ki (tylko że do tego były wtedy Grip Shifty - wyjątek bym zrobił na nowsze [niestety srebrne] X-7 Trigger) wszystko w układzie na 8-mkę i masz Dream Bike pod kolor (jeszcze amortyzator)
'97 Giant ATX-970
'00 S-Works FSR XC

-------- Sprzedaje -----------
http://allegro.pl/my_page.php?uid=1100109
Załączniki
$_1.JPG
48300747_946eca0f80.jpg

#26
sztopi17 pisze:Sztyca, mostek, kiera i chyba korba będą klasyczne . Marzy mi się Ritchey w ładnym stanie . :-)
Elegancko ;-) Czarny Rysiek z serii Lite mógłby ładnie tutaj przypasować.

#28
Złożyłem dzisiaj rowerek na Xt i powiem szczerze .....jest Źle. Rower totalnie bez wyrazu . Porzucam projekt w tej formie i powracam do mojej pierwotnej koncepcji - Buduję singlę speeda . Ze szpeju zrobię użytek bo zalega mi jeszcze jedna rama tytanowa w piwnicy. ( zostawiam hamulce w tym projekcie ) cdn...

#29
sztopi17 pisze:Złożyłem dzisiaj rowerek na Xt i powiem szczerze .....jest Źle. Rower totalnie bez wyrazu . Porzucam projekt w tej formie i powracam do mojej pierwotnej koncepcji - Buduję singlę speeda . Ze szpeju zrobię użytek bo zalega mi jeszcze jedna rama tytanowa w piwnicy. ( zostawiam hamulce w tym projekcie ) cdn...
Singiel na takiej ramie :shock: :!: :?:
To może weź wysil czaszkę i zaaplikuj coś w innym kolorze ... czarny LX :mrgreen: :?:
Bieda w domu ... tytanowe ramy sobie chowa po kątach :-)