Panasonic Mountain Cat H

#1
Oto mój pierwszy rower, który zapoczątkował zabawę. Najpierw była rama. W zasadzie jest skończony lecz sądzę, że jeszcze coś w nim pozmieniam. Pewnie koła na początek.

Rama jest chyba z 1988 roku.
Koło przód - Ritchey Vantage Comp na Deore LX
Koło tył - Matrix Single Track na Exage ze złotymi literami. Nie wiem czy jest to coś innego ale ma napisy złote.
Klamkomanetki - Deore DX
Przerzutki - Deore DX
Mostek - Cilo
Kierownica - Tioga
Hamulce - STX
Mechanizm korbowy - Exage 500LX
Opony - IRC
Siodełko - San Marco

Chyba wszystko.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

#5
Dziękuje Wam. :) Racja, stopka. Mam ją zmienić. W sumie będzie taka sama tylko, że srebrna i chyba japońska. Coś o nazwie Mighty 7. Nie mam innego pomysłu jak go stawiać a muszę. Może coś się wymyśli. Z chwytami pomyślę ale musi być coś z czerwonym akcentem. Kanty akurat takie trafiłem na początku i zostały. Mam jeszcze LX ale do innej ramy je wsadzam. Poszukam DX bo ogólnie to chce aby wszystko było w jednej grupie.

Jak

#6
aldek pisze:wreszcie widzę coś, co jest retro
Bo już się nie dało czytać tego forum.

Piękna rama, wspaniała wręcz.
Moim skromnym zdaniem: wywal stopkę i chwyty tyż. Kaseta z czerwoną naklejką, dx zamiast stx i startuj tu na rower roku.


Za parę tygodni zaprezentuję Kone Cinder Cone 1995 ;) bedziesz miał pożywkę. :lol:

Rower kolorystycznie bajka. Jeden z ładniejszych w tym roku. Sprzetowo wiadomo mix , ale to juz Twoja sprawa . Duży plus z mojej strony.

#8
Piękny rower.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#11
Tak jak już tu kilka osób wspomniało - nóżkę musisz wywalić obowiązkowo.
Osłona na korbie też nie wygląda zbyt estetycznie ale jak masz mieć usyfione nogawki to lepiej ją zostaw :lol:
Generalnie to mi się podoba :-)

#12
Nóżka obowiązkowo "out" jak dla mnie. Siodełko ciekawe, acz nie do końca zgrywa się z całością. Osłonkę też bym wywalił albo poszukał korby pasującej do reszty grupy.

Poza tym rower absolutnie przepiękny, klimatyczny, zanurzony od opon po czubek siodełka w latach 90'. No i te indiańskie bohomazy na górnej rurze... po prostu poezja!

Widzę się na nim, tylko manetki bym wymienił ma thumby Deore albo czarne XT.

Mówiąc jednym słowem - zazdrość!

Roweru w takim klimacie szukam.
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

#13
Dziekuję. Cieszę się, że się podoba. Dopracuje go według Waszych rad. Póki co zmieniłem stopkę. Dodałem oświetlenie Cateye bo poprostu potrzebne jest jak na narazie. Stopka to Nagaoka Mighty 7. Jest bardzo lekka. W porównaniu z tamtą to nie waży nic. Wolę brak stopki lecz nie chce go opierać o coś. Kantów już szukam. Najlepiej srebrne. Pewnie będą DX choć nie podoba mi się ich kształt.

Tak teraz to wygląda:

Obrazek


Obrazek

#18
skolioza pisze:Super ramka, aż łezka się w oku kręci, bo mialem taką samą (a może tą samą bo wiele ich pewnie u nas nie było)
https://picasaweb.google.com/1021978808 ... vjR-b3w0gE
W oryginale full XT M732, rocznik 90 jak pamiętam
Jeżeli nie mogłeś zdemontować suportu bo nie miałeś klucza a nie chciałeś walić mocno śrubokrętem i młotkiem, to jest to ona. Zresztą klucz by nie pomógł. W serwisie dawno się tak nie nabluźnił. :) Złamał klucz. Suport był tak zapieczony, że musiał ciąć. A chciałem tylko luzik zniwelować. :D

Aby uzupełnić informacje to:
Sztyca jest Kalloy. Ciężko jest coś dorwać w rozmiarze 29,6.
Pedały Deore LX.
Przednie koło na LX i 28 cieniowanych szprychach.
Korba jest Exage i może nie konweniuje z grupą ale trafiła się nowa.
Pancerze linek Shimano SIS.
Rama jest wykonana z rurek Tange Cr-Mo i mostek też jest Cr-Mo
Jeszcze go dopieszczę troszkę :)
Koła chcę zmienić na jednakowe albo upolować drugiego Ritcheya takiego jak z przodu.

#20
Witajcie po chwilowej przerwie. Poczyniłem kilka zmian w Panasonicu. Mianowicie:

Dostał koła na obręczach Araya RM-17, piastach Deore DX, cieniowanych szprychach. Chwilowo na Mythosach XC. Pedały zmieniłem też na DX. Hamulce zmieniałem na DX lecz okazało się, że są to XT. Wyglądają tak samo jak DX więc już zostaną. Stopka jeszcze jest :D Odkręciłem też osłonę z zębatek ale nie wiem czy jest lepiej. Nie mogę się zdecydować. Na ostatnim zdjęciu jest zdjęta. Coś mi tam jeszcze chodzi po głowie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#23
:) Ogólnie podobały mi się te poszczególne elementy. Nie znałem tego przepisu, że rogów do giętej kiery się nie daje. W sumie mnie się podoba jak to wygląda ale popełniłem profanację. Idę po line. Wybaczcie.

#26
LepszyMaysterek pisze::) Ogólnie podobały mi się te poszczególne elementy. Nie znałem tego przepisu, że rogów do giętej kiery się nie daje. W sumie mnie się podoba jak to wygląda ale popełniłem profanację. Idę po line. Wybaczcie.
A próbowałeś jazdy z tym mostkiem i rogami?
Troche zwariowany pomysł.

#27
LepszyMaysterek pisze::) Ogólnie podobały mi się te poszczególne elementy. Nie znałem tego przepisu, że rogów do giętej kiery się nie daje. W sumie mnie się podoba jak to wygląda ale popełniłem profanację. Idę po line. Wybaczcie.
Poezja
śmietnik to nie retro!

#28
smolar pisze:Poezja
Smaku :oops: :oops: :oops:

Maysterek zrobiles wszystko zeby zepsuc jeden z ladniejszych rowerow ostatnich miesiecy
zalecam korepetycje u PolonezGLE :-> napatrz sie popraw i bedziesz GIT
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#29
Napatrzyłem się i nie jest to najlepsze. Coś mi też nie pasuje do końca. Kierownica jest za szeroka. Mostek w sumie bym chciał zostawić. Na razie zdjąłem rogi i wygląda to jeszcze gorzej. Będzie dobrze. Nie było w sumie potrzeby kombinować. Miałem wolna chwile i kilka części, które chciałem przymierzyć.
cron