GT Tequesta 1997 "Kolejny etap w jego życiu"

#1
Witajcie,
Jakiś czas temu stałem się posiadaczem roweru z framesetem pochodzenia Amerykańskiego, mianowicie mowa o marce "GT", model Tequesta, rok 1997. Rama w stanie wizualnym średnio/dobrym, jest trochę odprysków i zarysowań, ale to one nadają tej ramie charakterku, jest ona w piekielnych kolorach, no i do tego te płomienie łogniste, siarczyste. :evil: :evil: :evil:

Rower kupiony od forumowicza Sztopiego, miły gość, pozwolił mi wypróbować rower, który świetnie się sprawdził w drodze z Gdańska do Gdyni przez Rumie :lol: :lol: :lol:, ale to już inna historia. No i jak na razie jedyną rzeczą wymienioną przeze mnie jest piękny mostek (dzięki cardamon :-D ), był to świetny zakup.
No i lekko odświeżyłem zacisk oraz sztyce

Osprzęt:
-RD i FD to deore XT z roku chyba tego samego co rama
-hamulce V-ki Avida SD1
-korba Sugino Impel
-świetny mostek, żóty KORE! 8-)
-koła Mavic Crossride, pięknymi żółtymi piastami
-sztyca deore XT
-gripszifty, które coraz mniej mi się podobają Sachs Neos

To chyba na tyle ze specyfikacji technicznej, w planach zakup spd'ków i zmiana gripsziftów na klamkomanetki XT.

FILM

Zdjęcia wlecą później, bo coś mi się długo uploadują. :roll:

#5
Filmik 1-sza klasa :-) A GT piękny.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#10
Chciałbym klamkomanetki, najlepiej jakieś XT'ki, które pasowałyby rocznikowo do przerzutek. Co do czerwonych akcentów to wjadą czerwone chwyty.

Gripszifty jak dla mnie są niewygodne, często przez przypadek ręka mi sie obsuwa i zrzucam bieg.
Tak więc jeżeli ktoś z Was ma takie klamkomanetki, albo jakieś fajne pedały to jeżeli nie będą kosztowały miliony monet to jestem zainteresowany. ;-)

Po dzisiejszej jeździe gdzieś w sferze marzeń pojawił mi się jednak amortyzator. :roll:

#15
Rower zrobiony ze smaczkiem, zawsze mi się podobał. Zdecydowanie ładniej wygląda na czerwonej gumie niż na kartoflu. Żółty most KORE to porostu sztos!
Co do gripów to indywidualna kwestia, ja lubię, żółte pge ładnie by się wkomponowały w całość.
Klasyki na drogi !

#21
Chyba dłużej niż roczek :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#23
W każdym bądź razie u mnie lekko nie ma i nie będzie miał. :-P

snack, czy jesteś właścicielem tych gripsziftów, które wstawiłeś, może ktoś chciał by się zamienić, moje gripszifty za klamkomanetki, mogę dopłacić. ;-)

#24
cardamon pisze:Ty jakiś dziennik prowadzisz Skeevo ? :shock:
Nie a co? Co Cię tak zszokowało? :-) Jeżeli Księcia uraziłem wpisem to z góry przepraszam.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#25
sam dokładnie nie pamiętam kiedy go kupiłem, ostatnio sprzedajac go chciałem sprawdzić ile na ebay dałem za niego i nie miałem w archiwum tego zakupy, myślałem że może zanotowałeś date i godzine Szpiegu Szoguna :-P

Kiszewa...

#26
Widzę, że kolega był we Wdzydzach Kiszewskich :-D Piękne miejsce, piękny skansen nad jeziorem i przystań żywcem przeniesiona z lat 70-80-tych. A rowerek cudny jest.

Ech, edytuję - najlepsza ryba - ok 10 kilometrów za muzeum w kierunku Olpucha (za wiaduktem po prawej...)
Ostatnio zmieniony 2015-04-21, 22:10 przez starlees, łącznie zmieniany 1 raz.

#29
cardamon pisze:myślałem że może zanotowałeś date i godzine Szpiegu Szoguna
hehe skąd Ci to przyszło do głowy? :-) Nic nie zapisuje, po prostu skojarzyłem że już dawno go umieszczałeś z tego co pamiętam w "szpejkach...." o ile się nie mylę :-) Jeżeli się nie mylę to pokuszę się nawet o stwierdzenie, że sam to zanotowałeś :-) Ale mniejsza o to. Przepraszam za OT.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron